Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

10 peamist jututeemat selle aasta jõululauas ehk kuidas pühad jälle rikutud saavad, vol 1

Rahulikku jõuluaega kõigile!
jagamist

Aasta viimane täispikk töönädal on kõigil selja taga ning suuremad jõuluostudki juba tehtud. Kõik sõidavad linnast maale külla sõpradele või sugulastele, et koos rahulikult jõule tähistada. Jõululauas aga kerkivad ja kerivad üles jututeemad, mille tagajärjed võivad olla ettearvamatud.

Kui miski siin maailmas on kindel, siis see, et kui erinevate põlvkondade eestlased, olgu nad siis lähedalt või kaugelt sugulased, kokku saavad, siis on veri, solvumised ja pisarad kiired tulema. Toome teieni 10 selle aasta jõululaua jututeemat, mis seekord päris kindlasti teemaks tulevad ja kõigi tuju pöördumatult rikuvad:

1.Trumpi kas vihkad või armastad. Ilmselt kõige süütum teema nendest, sest asub meist üsna kaugel. Vaatamata sellele ei jäta Trump enamikke inimesi külmaks ja ta kas meeldib või ei meeldi. Kõige enam erutab ilmselt ka meie inimesi Trumpi pagulaspoliitika ja müüriehitus. Kui noorem põlvkond leiab, et Trump on idioot ja on toonud maailma juurde rohkem ebastabiilsust, siis vanem põlvkond leiab, et värsket verd oligi vaja ja tema tegevus pagulaste eemalhoidmisega väärib ainult kiitust. Igal juhul on selle teemaga oodata vastandlikke seisukohti ja keegi viskab verivorsti vastu ahju ja lahkub jõululauast suure vihaga.

Kõige sõnakam vaidleja: see tütretütre uus peika, kes esimest korda kaasa võeti. Alguses vaikne aga peale paari julgustavat pitsi tuleb sealt välja mister know it all ja „lai silmaring olengi mina“ – tüüp, kes juhtub kuus korra ka alternatiivset välismeediat lugema.

2.Rail Baltica, mis poolitab Eesti ja tapab kõik loomad ja linnud oma teel. Rail Baltica on küll pisut pildist välja vajunud aga see ei tähendab, et projekt oleks maha maetud. Vastupidi. Teema erutab paljusid eestimaalasi ja siingi on arvamusi palju – kes tahab kaitsta raudteele ettejäävaid metsi ja loomi, kes arvab, et meie riigi maavarad raisatakse ära ja kes arvab, et tulevikus oleks sellist projekti ikkagi vaja hädasti. Kuna riik pole antud teema osas olnud just kõige avatum raamat, siis pigem on vastaseid rohkem kui pooldajaid. See võib omakorda tekitada kambaka- efekti, kus terve pere lendab oma argumentidega peale siis sellele ühele õnnetule pooldajale, kes juhtumisi on töötab näiteks selles projektis. Üks on kindel – siga pole ainuke, kes selles peres neil jõuludel lauda taga ära veristatakse.

Kõige sõnakam vaidleja: see hipster veegan märsilohistaja pojatütar, kes on looduskaitsja Facebookis. Aga ainult seal, sest mujal loodust kaitsta oleks ju nii rõve külm ja porine ja sääserohke. Võeh, päris käegakatsutav loodus.

3.Danske rahapesuskandaal ehk miljardid liikusid läbi Eesti aga eestlased ei saanudki midagi. Kui tuli info avalikuks, et läbi Eesti on liikunud erinevaid teid pidi ca 200 miljardit dollarit vene raha, siis vahtis tavaline eestlane seda uudist ülilolli näoga – see number on lihtsalt nii hoomamatu. Aga see ei tähenda seda, et iga eestlane poleks närvis selle teema pärast – tunne on ju sitt – meile ei jäänud sentigi. Aga loomulikult on jõululauas igaüks ekspert ja igaühel on teada täpselt see, kuidas,kelle, kes ja mis raha täpselt liikus. Üks on kindel – riik on omadega perses kui sellised asjad toimuda saavad. Kui peres või seltskonnas juhtub veel olema mõni pangandusega seotud inimene, siis vaadatakse teda terve õhtu kõõrdi ja käiakse regulaarselt tema mantlitaskuid kontrollimas, ega seal rahapakke pole.

Kõige sõnakam vaidleja: see „tulin üle aastate oma (vana)vanematele ka külla oma kiire pangatöö kõrvalt“ poeg, kes peab kõiki teisi ülilolliks, sest tema on majanduse lõpetanud ja 4 aastat erinevatest riigiametites ja pangas töötanud. Oma arvamuse on kujundanud pubis omasugustega käsitööõllet ülistades.

4.Valitsuskriis, mille peaminister Ratas lahendas ära midagi tegemata ja midagi konkreetset ütlemata. Poliitika on loomulikult üks peateemasid nendel jõuludel. Võetud on juba mõned pitsid viina ja kahvel kõrvitsasalatiga jääb üha enam õhku rippuma, sest valitsuse ja selle liikmete tegevuse kohta on öelda kõigil midagi. Nüüd hakkavad vaikselt kooruma juba välja ka ühe või teise erakonna pooldajad ja bensiin voolab vaikselt põrandal. Ossinovski on jobu, Reinsalu idioot, Ratas loll ja vaesed inimesed peavad kõike seda kannatama. Sõnelused tekivadki oma isiklike poliitiliste eelistuste teemal ja igaüks on valmis oma seisukohti ka tuliselt kaitsma. Eriti tuliseks võivad vaidlused muidugi minna neis peredes, kelle poliitilised eelistused on hetkel opositsioonis. See on teema, kus juba võidakse oma vaidluskaaslase poole ka vanaema 100 aastat vana ja ülinüri lauanuga viibutada ähvardavalt.

Kõige sõnakam vaidleja: see grumpy vanaisa, kellel kõik ajalehed tellitud ja kes end endiselt perepeaks peab. Muidu vait aga poliitika – siis kahvel laeni püsti, et sõna saada.Mida kurjemaks vanaisa läheb, seda kõrgemale tema traksidega dressipüksid kurgu alla tõusevad.

5.Katrin Lust ja tema kohtuasjad. Maal elavatele inimestele on Katrin Lust nagu ebajumal – noor tütarlaps, kes iga saatega vananeb vähemalt välimuselt umbes 150 aastat ja näeb juba praegu välja nagu ta oleks aastaid vanadekodus elanud. Aga milline nooruslik jõud! Milline ühiskonnakriitika! Milline päästjahing! Katrin Lust seisabki vaeste ja rõhutute eest ja on ainuke, kes süsteemi vastu võitleb. Ja mida temaga nüüd tehakse – kõik vastased kaebavad ta kohtusse ja vaene Katrin, olles ainult seisnud õigluse, aususe ja kõige muu siira ja hea eest, tambitakse nüüd juuramutta. Milline ebaõiglus!

Kõige sõnakam vaidleja: see nunnu krõnksus väike vanaema, kes vaatab ära kõik seebikad ja eestikeelsed telesaated nagu Roaldi nädal ja Prillitoos. Aga lemmik on ikkagi Kuuuuuuurija, sest ainult seal võideldakse ka lihtsate inimeste eest. Vanaema argumendid piirduvad küll ainult Katrini nunnu välimuse kiitmisega, mis nii väga sarnaneb just vanaemale endale. Keegi ei julge eriti ka vastu vaielda, et proua Lust ei tee just kvaliteetset ajakirjandust, sest kõik kardavad, et memm võib toidud sinust kohe eemal nihutada kurja pilgu saatel.

JÄTKUB!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles