Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

12 lauset, mida ükski taksojuht kuulda ei taha kui sa tema taksosse istud

Kuule taksojuht, näe, minu GPS näitab, et siit saab otsemini.
jagamist

Taksosõit on üha populaarsem ja järjest rohkem inimesi kasutab seda võimalust. See aga ei tähenda, et kõik reisijad on alati meeldivad ja toredad nagu taksojuht ise tavaliselt on.

Toome teieni 12 lauset, mida ükski taksojuht mitte kunagi kuulda ei taha kui sa taksosse istud.

1.Kuule kas sa seda filmi Taksojuht oled näinud vä? Või siis: Kule sa seda Lenni Krävitsi Taksojuhi lugu tead vä, plönn plönn plönn?

Nad tavaliselt ei ole. Ja mismoodi puutub üldse Eestis taksot sõitev inimene ühte vana Ameerika kultusfilmi? Kas sa mõtled, et ta on samasugune tüüp nagu filmis oli? Ei ole.

Aga kuna see on täitsa hea lugu, siis paneme selle (loe: taksojuhtidele pugemiseks) siia kuulamiseks teile:

2.Kuidas su nime üldse hääldatakse?

Kuna Eestis sõidab järjest rohkem taksot ka igasugused siin elavad või õppivad võõramaalased, siis võib meie Jüridele ja Antsudele tunduda nende nimi nii eksootiline, et pärast mitut õlut julgetakse selle kohta lausa aru pärida. Kui saad nime teada, siis üritad mõttes seda uuesti hääldada ja kui välja ei tule, siis istudki seal nagu idioot terve sõidu vaikides.

3.Täna muidu kiire õhtu või?

Ilmselt kõige tavalisem ja ilmselt ka kõige tüütum küsimus, mida ühelt taksojuhilt üldse küsida saab. Inimene on roolis, ta töötab. Antud hetkel on tal tõesti kiire, sest vaja üks idioot ära viia kuhugi.

4.Kas me saame korraks siin mul vanaema maja juures peatuse teha – ma näitan talle hästi ruttu kuidas Windowsi operatsioonisüsteem töötab?

Iga taksojuhi õudusunenägu. Kõik arvavad, et sel ajal kui takso seisab sinu järele oodates, teenib juht miljoneid. Tegelikkuses muidugi mitte – ta pigem kaotab sinu järel oodates raha, sest võiks juba uut sõitu teha.

5.Võtame ühe inimese veel peale onju?

See tähendab siis seda, et peale sinu pressib autosse veel 8 inimest. Kui ütled taksojuhile veel, et „No ma ju ütlesin, et mahub“, siis on tema päev korda läinud päris kindlasti, sest iga taksojuht tahab vähemalt korra vahetuse jooksul oma autost klouniauto teha.

6.See on mu lemmiklugu – PANE PÕHJA!

Jep, seda tahab iga taksojuht, et mingi kamp purjus tölle ta autos täiest kõrist Taukari uut lugu kaasa lõugaksid – nii tekitatakse juhile ideaalne keskkond turvalisele sõidule keskendumiseks.

“Kuule, kas sul see taksomeeter natuke liiga kiiresti ei käi seal ringi vä?”

7.Ma luban, et ma ei hakka oksendama.

No on siin vaja üldse midagi lisada?

8.Ma luban, et ma ei aja toitu/jooki maha!

Vaata eelmist – pole kahtlustki, mis plekid ja puru seal tagaistmel pärast on.

9.Kuule, ära mine sealt kaudu – ma tean paremat/kiiremat otseteed!

Ja siis istute mõlemad mitu tundi ummikus.

10.Palju sa kuus muidu teenid ka taksosõiduga?

Ilmselt ka üks enimlevinumaid küsimusi, mida juhtidelt küsitakse. Mis sa ise vastaksid, kui sinult seda küsitakse? On ju tüütu küll tegelikult.

11.Mis sa muidu Bolti/Taxify/Yandexi/tavataksode juhtidest arvad?

Ehk siis kui oled teada saanud, et millise ettevõtte alla juht kuulub, siis küsid temalt kohe täisaruannet nii konkurentide võimalike palkade, töötingimuste ning muude asjade kohta nagu oleks taksojuht selle konkureeriva ettevõtte juht ja teaks kõike seda.

12.Kuule, ära jonni, see sektsioonikapp/ maailma suurima kineskoobiga telekas/ masuudimahuti/ laeva sõukruvi mahub ju ära küll su taksosse!

No on vaja lisada siia üldse midagi?

Hea lugejast taksojuht! Oskad veel mõne lause siia lisada, mida sa ei tahaks kunagi taksosse istuvalt reisijalt kuulda? Pane aga julgelt see kirja loo alla kommentaaridesse!

SEOTUD LOOD: 7 lauset, mida sa ei taha kunagi kuulda kui taksosse istud

 

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Agur

  5. mai 2019 - 20:07

  Kuule, mul on kiire või ma jään hiljaks.
  Me peaks nüüd kihutama (kiirust ületama).
  🤣🤣🤣🤣🤣

  Vasta
 • Marek

  5. mai 2019 - 22:43

  Kõige eelpool kirjeldatutuga, samuti Aguri kommentaaris välja toodud tüüp situatsiooniga olen seni enamal või vähemal moel hakkama saanud, sest püüan (ausõna- tõesti veel püüan 😀 ) hakkama saada, suhtudes olukorda nii, et minu jaoks võib üks või teine olukord olla juba umbes 3729-s kord, aga kliendi jaoks ilmselt esimene, ent situatsioon, mida ülalolevas kirjutises huvitaval kombel välja ei toodud, oli see, kui klient teeb enda arvates lahedat nalja, lausudes midagi sarnast nagu “kle, ega mul tegelikult raha polegi” või siis “kle taksojuht, kas tasuta sõitu saab”, jäädes seejärel ootama minu naerupahvakut tema beenele “huumorile”. Mingi aeg suutsin ka selles olukorras mingi naeruirve näole manada, nüüd aga enam mitte. Viimastel kordadel olen vahel piirdunud kas tuima vaikusega või siis vahel ka vihjanud, et vabandust, aga SEE nali ei kuulu kohe tepsmitte taksojuhi huumorivaramusse.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles