Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

20 soovitust kontoritöötajale, kuidas näida hõivatuna (ja tööd mitte teha)

Esmapilgul täiesti tavalised kontoritöötajad aga tegelikult on need mehed võtnud kasutusele mitmeid tööst viilimise nippe, mida ebaprofessionaali silm kohe ei märkagi.
jagamist

Õues on suur sügis ja nüüd on kontorid jälle inimesi täis. Täna toomegi teieni 20 soovitust, kuidas kontoris tööd mitte teha, kuid näida samal ajal äärmiselt hõivatud välja.

Kontoritöö võib olla stressirikas ja seda eriti siis, kui sa seal midagi ka reaalselt ära tegema pead. Kuid ära muretse, meie tuleme sulle appi ja näitame, kuidas töö ajal väga edukalt puhata saad.

Siin on 20 töötavat nippi, kuidas hoida tüütud kolleegid ja ülemus eemal ning näida äärmiselt hõivatud:

1.Kui mõni kolleeg või ülemus on läheduses, hakka paaniliselt midagi laualt või selle alt otsima. Jätka tegevust seni, kuni oht silmapiirilt kaob.

2.Korruta pidevalt lauset: „Nii, see on tehtud, mis see järgmine asi oligi?“. Mitte keegi ei tule segama inimest, kes nii hoos on.

3.Karju oma arvuti peale või peksa hiirt vastu lauda ning kisa, et „Mida kuradit!“. Sarnane eelmisega aga nii tehes peletad teised eemale vähemalt tööpäeva lõpuni.

4.Pane selge oma mantel või jope ja klõbista kiirustades arvutiklaviatuuri. Ka kontori kõige lollim töötaja saab aru, et kes selles kontoris tegelikult tööd teeb.

5.Vaata pidevalt vihase pilguga oma käekella ja pomise, et „ebareaalne, ebareaalne“. Kella vaatamine võib igal muul juhul tunduda tööpäeva lõpu ootamisena aga mitte sinu puhul – sinule jääb tööpäevas olevatest tundidest hoopis puudu.

6.Karjata üle kontori, et „täitsa perses“, haara oma jope ja mine koju ära. On siililegi selge, et oled maha maganud mingi tähtsa kohtumise ja sinna sa just kiirustasidki.

7.Võta kätte kaustik või mingi pakk A4-sid ja kõnni kontoris edasi tagasi ise neid lehti lehitsedes. See on hea nipp, sest esiteks saavad kõik aru, et oled ülekoormatud ja teiseks ei soovi mitte keegi sind aidata, kui neist mööda kõnnid, sest kõik kardavad, et võid abi paluda.

Kohe näha, et tegemist on amatöörist viilijaga – kõrvaklapid on ikka nii algaja viga kui annab olla.

8.Võta kodunt kaasa teine arvutimonitor ja paigalda see töö oma kõrvale. See inimene PEAB olema superhõivatud, kui tal on tööl juba kaks monitori.

9.Tõsta oma laual olevaid dokumente pidevalt ümber. Kui keegi läheneb su lauale midagi küsima, viska need kõrgele õhku ja ütle, et sa lihtsalt ei saa sellises keskkonnas töötada kui pidevalt segama tullakse. Mitte keegi ei tule sind enam segama.

10.Ava oma vanade loetud e-mailide kaust ja hakka lugema vanu maile, ise samal ajal hiirekursoriga iga rida taga ajades – see võib sul võtta aega nädalaid kui mitte kuid.

11.Võta kätte kohvitass ja vahi pingsalt pabereid/arvutimonitori ning vahel ütle lihtsalt mõni täiesti suvaline sõna nagu näiteks „No mis ma ütlesin“ või „Täpselt“ või „Ammu ju arvasin nii“.

12.Hüüata üle kontori: „Oh jummel küll, nüüd ma pean kogu kahe nädala töö uuesti tegema!“.

13.Ava arvutis kaks dokumenti ja kliki hästi kiiresti nende kahe vahel.

14.Ohka palju. Ohka veel. Ohka kogu aeg ja sügavalt. Mitte miski ei aja su kolleege sinust kaugemale kui see.

Ära seda kontoris järgi proovi – see kontoritöötaja imiteerib ülemuse tulles kontori remonti, et töötegemisest pääseda. NB! Tegemist on professionaalse tööst viilijaga.

15.Kui keegi läheneb sulle sellise näoga, et tahab abi küsida, haara kiiresti telefon ja tõsta vaba käe üks sõrm püsti. See peab ikka eriline värdjas olema, kes püüab jääda ootama kõne lõppu.

16.Säti oma arvuti toitekaabel sellisesse kohta, et kui keegi läheneb, siis ta selle otsa ka komistab. Selleks päevaks on töö sulle läbi, sest arvuti töö taastamine võtab aega. Kui sul eriti veab, siis lõhub mõni su kolleeg või ülemus arvuti lausa nii ära, et nädala otsa ei pea tööd tegema.

17.Jäta alati oma välisriided töötoolile. Inimesed arvavad, et sa oled kohal aga ajad kuskil koosolekul tähtsaid asju. Ise saad kodus samal ajal õlut juua ja telekat vaadata.

18.Vali välja ettevõtte kõige probleemsem töötaja/osakond ja kui ülemus kõnnib mööda, siis pomise, et „kuradi müügitiim“ või „nahhui see Toomas“. Ülemus sind ei puutu ja läheb otsejoones sinu viidatud probleemi kontrollima.

19.Seota endale mõne kullerfirma töötaja jope. See on kontorites nagu nähtamatuks tegev keep – ohu lähenedes tõmba see selga, haara laualt suvaline lamp ja kõnni ohutult ülemusest või kolleegist mööda. Seda jobu kullerit ei näe keegi ja keegi ei soovi temaga ka suhelda.

20.Kui keegi pääsebki sinu arvutile liiga lähedale, märgi kiiresti terve oma mailipostkast: lugemata. Nii on juba kaugelt sinu arvutist näha, et sul on tuhandeid lugemata e-maile ja kolleeg/ülemus pöörab kanna pealt ringi.

Hea kontorirott, kes sa seda lugesid – kas Sulle oli neist nippidest abi? Kas kavatsed ka ise mõnda proovida tööl? Tead ise mõnda nippi – pane see julgelt siia loo alla kommentaaridesse kirja.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Angus

  31. okt. 2019 - 11:55

  Mina loen Lugejakirja ja pobisen ka omaette poolvaljult “mhmh mhmh, väga hea väga hea” samamoodi seda kommentaari kirjutades arvab ilmselt kolleeg, et vastan mõnele mailile või lasen paar rida Java-Scripti.

  Vasta
 • Keisti

  3. nov. 2019 - 17:00

  Kui ülemus, käib kogu aeg üle õla vaatamas, mida sa teed ja ei lase rahulikult e-raamatuid jm põnevat lugeda, siis tuleb failid ümber nimetada. Nt Kvartaliaruanne vms.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles