Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

400 eralennukiga Glasgowsse saabunud maailma liidrid asuvad arutama, miks tavainimesed keskkonnast nii vähe hoolivad

jagamist

Täna 400 eralennukiga Šotimaale Glasgowsse saabunud maailma riigipead ja ärijuhid asuvad ÜRO kliimamuutuste konverentsil arutama, kuidas panna tavainimesi rohkem keskkonnast hoolima.

“Tavalised inimesed peavad end lõpuks ometi kokku võtma,” usuvad COP26 konverentsile kokku 400 eralennukiga kogunenud maailma liidrid, kelle kontrollitavates riikides asuvad tehased ja muud saasteallikad annavad kokku 70% maailma saastest.

Ligi 200 riigi esindajad kogunevad kaheks nädalaks Glasgow’s, et jätkata arutelusid, kuidas venitada või hiilida kõrvale Pariisis kuue aasta eest sõlmitud kliimakokkuleppest ning hoida ära kliimamuutuse kõige halvemad stsenaariumid, nagu näiteks see, et suurimad saastajad ei täida enam riigi rahakotti.

Kliimakonverentsile saabus kahe eralennukiga ning 80 autost koosneva eskordiga ka USA president Joe Biden.

Kuigi kliimakõnelused alles algavad, on enamik maailma liidritest ja konverentsil osalevatest maailma suurimate ettevõtete juhtidest vähemalt ühes asjas juba praegu kindlad:

Tavainimesed peavad end keskkonna teemadel lõpuks ometi kokku võtma,” leitakse juba praegu.

Eestit esindab kliimakõnelustel peaminister Kaja Kallas, kes lendas meie puuduliku lennuühenduse pärast Glasgowsse marsruudil Tallinn-Riia-Stockholm-Helsingi-Kopenhaagen-Glasgow.

Kuigi algselt pidi kliimakonverentsil maailma liidritega kohtuma, Eestit esindama ja keskkonna teemasid arutama keskkonnaminister Tõnis Mölder, saadi ruttu aru, et Mölder pole ei liider ega jaga ta ka keskkonnateemasid. Lisaks olevat minister hõivatud Tallinna lahel ohtlikke ained ümberpumpavatele tankeritele lubade allkirjastamisega.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles