Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

7 asja, mida tänasel vastlapäeval kindlasti teha ei tohiks

Vastlapäeval oleks mõistlik süüa hoopis hernesuppi ja lasta kelguga mäest alla, mitte alustada näiteks sõda. (foto: folklore.ee)
jagamist

Täna on vastlapäev –  liikuv püha, mida tähistatakse seitse nädalat enne lihavõtteid. Sel päeval lastakse liugu ja süüakse hernesuppi. Aga nüüd toome teieni need 7 asja, mida täna kindlasti teha ei tohiks.

1.Kedagi röövida. Kellegi röövimine tänasel päeval ei oleks eriti ilus tegu, sest suure tõenäosusega pole see inimene sinu plaaniga täna arvestanud.

2.Kedagi tappa. See ei oleks ilus tegu täna, sest see võib ära rikkuda nii selle inimese kui ka sinu enda päeva. Tasub täna kõrvale jätta see tegevus.

3.Kellelegi kätega või abivahendiga kallale minna. Ega sulle endale ju ka ei meeldiks see kui üritad näiteks mäest kelguga alla lasta ja keegi otsustab sulle kätega kallale tulla. Või ootad bussi ja keegi astub ligi, küsib suitsu ja kui sul ei ole, saad tou kirja. No ei ole vastlapäevalik tegevus see.

4.Kelleltki varastada. Mõtle nüüd ise – lähed poodi, ostad endale mõnusalt rasvase ja vahukoorese vastlakukli ja siis keegi varastab selle sinult ära kui sa seda korraks ei valva. Tuleb ju nutt paljalt sellest mõttest kurku? Muidugi tuleb.

Vastlapäeval võiks mõelda mõne rahulikuma tegevuse peale – kindlasti on raske aga tasub püüelda selle poole.

5.Kedagi tulistada. Lihtsalt pole ilus tegu, sest võib rikkuda inimese riietuse.

6.Kedagi pantvangi võtta. Muidu kindlasti tore tegevus aga mitte täna. Las inimesed naudivad veel viimast lund ja libedat, pole vaja neid kuskil pantvangis hoida.

7.Alustada sõda. Sellega on juba see jama, et see ei hõlmaks ainult sind või mõnda üksikut inimest veel – kui täna sõda alustada, siis on kahjuks jama selles, et päris paljud inimesed peavad veel selle jamaga tegelema hakkama ja see lihtsalt ei ole vastlapäeval kombekas. Tasub rahulikult täna olla ikkagi.

Hea lugeja! Kui Sa suudad täna end tagasi hoida ja nende seitsme asjaga otseselt ei tegele, siis on hästi. Siis võib ka enda vastlapäeva kordaläinuks lugeda. Ja kui teed täna veel pika kelguliu, saad suveks hea linakasvu pealekauba.

Head vastlapäeva!

1 kommentaar

  • Kauron

    6. märts 2019 - 08:41

    Assa mait! Ma tegin eile 4 nendest asjadest. Miks ma seda artiklit varem ei näinud?!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles