Pikka aega kestnud mõistatus, et kumb on siis esmaspäevale lähem päev, kas pühapäev või esmaspäev, on saanud lõpuks ometi lahenduse – sinise esmaspäeva lähem sugulane on pühapäev. Samuti sallivad inimesed pühapäeva peaaegu sama vähe kui esmaspäeva.
Sellise järelduseni on jõudnud Šveitsi Zürichi ülikooli teadlased, kes jätsid kõrvale suhtelise kronoloogia ning uurisid eelkõige nende päevade mõju inimeste psüühikale.
Teisipäev polegi kõige hullem
„Just seal tegimegi kõige suurema avastuse – kõik teavad, et esmaspäev on nädala kõige masendavam päev aga meil oli püstitatud hüpotees, et järgmisena sallivad inimesed kõige vähem sellele järgnevat tööpäeva ehk siis teisipäeva,“ selgitas teadlaste uurimisrühma juhtinud Hugo Cavadini.
Kuid läbiviidud uuringutulemused näitasid, et inimesed sallivad peale esmaspäeva kõige vähem hoopis pühapäeva, mis eelneb vahetult esmaspäevale. „See oli suur üllatus. Põhjenduseks tõid inimesed selle, et pühapäev pole mitte mingi puhkepäev enam, vaid juba konkreetne tiksumine esmaspäeva poole,“ ütles Cavadini.
Enesetappe tehakse ikka pühapäeviti ja esmaspäeviti
„Statistika näitab, et pühapäeviti teevad inimesed kõige rohkem enesetappe esmaspäeva järel ja pühapäev on see päev, kui inimesed kas jätkavad nädalavahetuse joomist või siis alustavad just masendusest joomist. Nüüd mõistame me ka hulga paremini, miks jäävad niivõrd paljud inimesed just esmaspäeviti autoroolis purjus peaga vahele,“ märkis ta.
„Me alles hakkame mõistma, mis on selle uuringutulemuse tegelik tähtsus või mõju, kuid üks on kindel – pühapäev on üks ilgelt sitt päev ja seda sellepärast, et ta on esmaspäevale nii kuradi lähedal,“ lisas Hugo Cavadini. “Teisipäevaks on hullem juba möödas ja saab lootusrikkalt tulevikku ehk siis nädalavahetuse poole vaadata!”
Hea Lugejakirja lugeja – anna loo all märku, kas nõustud Šveitsi teadlastega pühapäeva osas või mitte? Tegelt suva, kas nõustud või mitte – teadlased on targad ja nemad ei eksi mitte kunagi!
Kommenteeri