Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Aasta esimese nädala poliitanalüüs ehk poliitikud ei puhka kunagi

Kui terve Eesti võttis vabaks ka aasta esimese töönädala, siis poliitikud endale sellist luksust lubada ei saanud.

Aasta esimene töönädal oli enamiku eestlaste jaoks poolik - tööle pidi minema alles kolmapäeval, kuid enamik suutis nädala teise poole ka vabaks susserdada. Ainukesed, kes seda ei teinud, olid poliitikud, sest valimised on kohe kohe ukse ees ja puhata saab alles siis, kui riigikogulase pilet on rinnataskus! Vaatame siis peale, mis toimus möödunud nädalal poliitikas.


Kaja Kallas surus lõpuks ometi oma kallid Brüsselist ostetud Manolo Blahnikud Eestimaa mudasesse lumme ja ütles, et aitab, EKREga koostööd ei tule! Sellele reageeris kilkavalt sots Rainer Vakra, kes ütles, et "jumal tänatud! Kaja Kallas võttis lõpuks seisukoha." Sellega oligi eelmise nädala suur töö tehtud neil.

Ahjaa, Reformierakonna asutajaliikmete sekka kuulunud ja juba aastaid Tallinna TVs Keskerakonnaga ja EKREga flirtinud Igor Gräzin lahkus möödunud neljapäeval erakonnast. "Mitte mina ei lahkunud erakonnast, vaid erakond lahkus minust," parafraseeris Gräzin Facebookis Ronald Reaganit.
Keskerakond nii palju seekord ei panustanud - ilmselt ka sellepärast, et peaminister puhkab. Küll aga tegid tublid parteisõdurid Keskerakonna oma kanalites kõvasti promo erakonnale möödunud nädalal kui tuli kaks suurt "uudist".

Ehk siis saime lugeda Pealinnast ja muudest keski kanalitest seda, et liikmete arvult suurim partei on Keskerakond. Selge, hea uudis.

Teine suur "uudis" tuli samuti keskide oma toredatest propagandakanalitest ja see hõiskas nii: "Keskerakonda kuuluv riigihalduse minister Janek Mäggi kinnitas, et erakond tasub kõik võlad ja kohustused." Kas pole mitte tore ja positiivne uudis?

Rohkem keskid möödunud nädalal midagi ei teinudki.

Ahjaa, peaminister Ratas siiski võttis sõna meeste tervise teemal ETV-s. Nimelt uuris saatejuht Urmas Vaino peaministrilt, kas eelmisel suvel 40-aastaseks saanud Ratas on juba käinud arsti juures ja lasknud oma eesnääret kontrollida. Ratas vastas, et seda võiks iga mees teha palju varem kui 40-aastaseks saades.

Jüri, küsimus polnud, et kas võiks või peaks, vaid et kas sina käisid. Ehk siis me ei saanudki konkreetselt teada, kas peaminister Ratas on juba käinud arsti juures oma eesnääret kontrollimas või mitte. Meie riiki juhib praegu mees, kelle eesnääret pole kontrollitud!
EKRE pani möödunud nädalal muidugi maha kõige suurema pommi. Nii hullu lausa, et Postimehe toimetuses pandi EKRE lubadusi kajastavale loole pealkirjaks: EKRE valimisprogramm lubab hoolitseda kogu Eesti rahva eest.

Sellele järgnev on muidugi üsna ootuspärane - EKRE sai möödunud nädalal meedias kõvasti litti igasugustelt arvajatelt ja saab seda siiamaani.

EKRE välja lubatud programm on muidugi võimas. Põhimõtteliselt tehakse Eesti uueks ja siin hakkab absoluutselt kõigil väga hea elada olema. Vastupidiselt praegusele olukorrale, kus kõigil on halb. Küsimusele, et kas plaanid rahalises mõttes liiga ambitsioonikaks ei lähe, vastas Martin Helme Postimehele, et kõik on läbi mõeldud.

Vot seda on küll hea teada, et EKRE meestel on nii palju energiat, et homode ja pagulaste vastaste marsside kõrvalt on aega olnud ka majandusküsimused kõik ilusti läbi mõelda. Ja seda aasta esimese nädalaga.
Rohelised mobiliseerisid end möödunud nädalal ja suutsid toota isegi ühe asjaliku mõtte: ilutulestik on probleem.

Tallinna linnavalitsus tegi sellest kohe uudise oma Pealinna lehte, kus nad ütlesid, et nõustuvad roheliste pöördumisega: liigne ilutulestik on probleem.

Hea teada, et aasta esimesel poolikul töönädalal linnavalitsus ei maganud ja töö käis.
Sotsid puhkavad endiselt ja nende eelmise nädala suur töö päädis Anne ja Stiili artikliga: Jevgeni Ossinovski nuputab pojale nime.

No selge - Jevgeni aju tegeleb hetkel millegi muuga, mitte sotside juraga. Vist on isegi hea, et nii on.
Isamaa ei paistnud eelmisel nädalal mitte millegagi silma meedias. Kui räägime nüüd peavoolumeediast. Ehk siis sellest halvemast meediast.

Küll aga on terve Tallinna linn ja teleeeter täis Isamaa valimisreklaame. Tublid poisid ja tüdrukud - peletage juba aegsasti kõik eemale ära endast.
Vabaerakonna liige Andres Herkel kirjutas oma blogis oma erakonna liikmetele üsna huvitava kirja, või mis kirja, võiks ehk isegi öelda retsepti välja: Andres Herkel: kuidas hoiduda kollektiivsest hulluksminekust.

See jõudis isegi Lääne Elu ajalehte!
Eesti200 oli väga tagasihoidlik möödunud nädalal: Margus Tsahkna tahab Eesti 200-ga Reformierakonna koha täielikult üle võtta.

Selge.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles