Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Advokaat Oliver Nääs taotleb riigilt Savisaarele saamata jäänud altkäemaksude kinnimaksmist

Edgar Savisaar sosistab kohtus oma advokaadile, et riigilt tuleks saamata jäänud altkäemaksud ka lasta kinni taguda. (foto: Robin Roots)
jagamist

Vandeadvokaat Oliver Nääs taotles täna Harju maakohtus halva tervise tõttu kohtu alt vabastatud Edgar Savisaarele sadade tuhandete eurode tagastamist, tema menetluskulude väljamõistmist riigilt ning esitas ka avalduse, et riik maksaks kinni Savisaare saamata jäänud altkäemaksud.

Nääsi taotluse kohaselt tuleb Savisaarele tagastada tema Hundisilma talu läbiotsimisel ära võetud 186 000 eurot ja 300 000 krooni ehk 19 173 eurot, vahendab ERR Uudised.

Ühtlasi taotles Nääs Savisaarele kriminaalmenetluse tõttu Tallinna linnapeana saamata jäänud töötasu 131 733 euro ja 33 sendi väljamõistmist ja tema menetluskulude ehk 228 995,74 euro hüvitamist riigi poolt. Sama taotlusega nõuab vandeadvokaat, et riik võtaks ka selge seisukoha Savisaare saamata jäänud altkäemaksude osas ajal, mil Savisaar ei saanud kohtus käimise tõttu linnapea ametit pidada ja ettevõtjatelt raha vastu võtta.

Savisaar tõi detsembris kohtuistungil kohtunike lilli, et viimane tema vastu leebem oleks. (foto: Robin Roots)

„On kõigile selge, et kui kohus poleks Savisaart 2015.aastal ametist kõrvaldanud, oleks ta saanud veel mitu head aastat altkäemaksu võtta. On igati õiglane, et muude asjade kõrval peaks riik talle kinni maksma ka vähemalt kolme aasta jagu altkäemaksudest saamata jäänud tulu,“ märkis Nääs taotluses.

Savisaar oli 9. aprillist 2007 kuni 30. septembrini 2015 Tallinna linnapea ning ta kõrvaldati kohtu poolt linnapea ametist kriminaaluurimise ajaks.

1 kommentaar

  • Gest aapo

    18. jaan. 2019 - 21:39

    ÕIGE mis sa santi ikka koorid riik?

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles