Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Aianduskonkursil „Nõmme ilusaim aed” loopisid konkurendid kive ja teravaid sõnu, sekkuma pidi ka Lennuamet

Aianduskonkursi üks finalistidest, Heinar, imetlemas naaber Jane loodud põõsaskulptuuri.
jagamist

Igipõlised konkurendid ja naabrid Jane (54) ja Heinar (vanust võimatu määrata) on Nõmme ilusaima aia konkursis vastastikku finaalis rinda pistnud juba 15 aastat. Sel aastal läks konkursi finaalis vastasseis aga eriti teravaks.

Kuna oli teada, et ka sel aastal võib konkursil tulla väga napp fotofinish, saatsime asja jälgima oma reporteri Andrus Pearu.

Õhk Nõmmel on paks

„Olen rajanud endisesse barakikvartalisse kauni aia ja hoolin väga keskonnast ja oma ümbrusest, kuid kahjuks leidub kodanikke, kes soovivad tahtlikult hävitada seda ilu,“ heidab Jane kivi naabrimehe kapsaaeda. Esialgu küll veel ülekantud tähenduses.

“Olen mahepõllumajandust aretanud oma väikses aias juba sellest ajast saati, kui seedreid ja palme ei kasvanud me maal!“ viskab Heinar kivi Jane aeda tagasi. Samuti veel ülekantud tähenduses.

“See mees pole normaalne … normaalne inimene ei elagi nii vanaks!“ heidab Jane nüüd kaks kivi naabrimehe aeda. Seekord juba päris kivid.

Jane ja tema abikaasa luuramas Heinari aiandusnippe.

Taevas läheb pimedaks

“Ma olen mitu riigikorda üle-elanud, Stalinid-Hitlerid, kõik rahareformid, elan ka selle naabri üle,” viskab Heinar tema aeda lennanud kivid üle aia tagasi, tappes kogemata kaks Jane aias ringilonkinud oravat.

“Mina pole kordagi finaali võitnud, kuigi olen kogu aeg hingega asja juures. Ma isegi ei näinud, kuidas mu tütar käima hakkas, kooli läks ja selle kiitusega lõpetas,” heidab Jane nüüd juba terve peotäie kive Heinari aeda tagasi.

“Öko on moes, seda ennustas juba Ilona Kaldre, kui ta veel väike oli!“ kougib Heinar ühe tellise vihmaveevanni alt ja virutab selle naabrinaise aeda.

“Näete, niimoodi seda ilu tahetaksegi hävitada! Näete jah, tehke pilti!” kriiskab Jane ja viskab vana katkise aiatooli üle aia Heinari suunas.

Õhk Nõmme kohal on paks lendavatest asjadest.

Möödunud aasta aianduskonkursi finaalis läks nii teravaks, et ka Jane ja Heinari lapsed läksid omavahel karvupidi kokku.

Sekkuma peab ka Lennuamet

Ühel hetkel astuvad aiast sisse kaks tumedates ülikondades meest, kes on väga kurja olemisega. Mehed tutvustavad end kui Lennuameti esindajaid.

Mehed väidavad, et ameti radarid hakkasid ühel hetkel näitama Nõmme kohal ebatavaliselt suurt lennuaktiivsust, mida seal kuidagi olla ei saa.

Nii Janele kui Heinarile määratakse mõlemale 480 eurone trahv lennuliikluse võimaliku segamise ning ka lennuliikluse imiteerimise eest. Sellega saavad mõlemad ka aianduskonkursilt disklahvi.

Aianduskonkursi žürii, mis koosneb peaasjalikult nüüd järsku tundmatuks soovida jäävatest Nõmme ametnikest, otsustas seepeale käesoleva aasta “Nõmme parim aed 2019” tiitlit mitte välja anda.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles