Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Alates tänasest hakkab Instagram trahvima valede hashtag-ide kasutamise eest

Reeglid Instagrammis lähevad karmimaks - kui pildil on paljas perse, siis tuleb nii sinna alla ka kirjutada, mitte segada Gandhit asjasse.
jagamist

Instagram teatas, et alates tänasest hakatakse trahvima neid, kes kasutavad oma Instagrami piltide juures valesid hashtag-e. Esimese hoiatusena võetakse vähemaks followere, teistkordsel rikkumisel võib tulla juba ka rahatrahv.

Instagram on saanud viimastel aastatel palju juurde just vanemaid kasutajaid, keda ajavad segadusse hashtag-id, mis ei vasta kuidagi sellele, mis tegelikult pildil on. Kuna kaebusi hakkas laekuma juba nii palju, otsustas ettevõte, et keskkond vajab puhastust ja selgemaid reegleid.

Karmimad reeglid toovad kasu kõigile

„Täna näeme me, et kui kasutaja laeb Instagrami üles mingi pildi, siis risustab ta seda tohutu hulga ebavajaliku ja ebatõese infoga ning peidab need siis hashtagide alla,“ märkis Instagrami esindaja.

„Kui nüüd keegi mõistusega Instagrami kasutajatest otsib näiteks reisipilte ja kasutab otsingus traveling-hashtag-i, siis ei saa ta täna vastuseks mitte palju häid kvaliteetseid reisipilte tema soovitud sihtkoha osas, vaid pigem hunniku pruntis pardisuid ja paljaid perseid,“ selgitas karmimate reeglite vajadust Instagrami esindaja.

„Nüüd see muutub ja selleks, et kasutajad lõpetaksid platformi risustamise, peame me rakendama ka karmimaid meetmeid. Kui kasutaja lisab näiteks pildi, kus ta viibib rannas, siis tuleb pildi juurde nii ka kirjutada, mitte panna kirjeldusse midagi sügavamõttelist Gandhilt ega risustada postitust 30ne asjasse mittepuutuva hashtagiga,“ seisab Instagrami tänases avalduses.

Eesti influentserid eksivad reeglite vastu massiliselt

Kui vaadata ringi Eesti influentserite Instagrami kontodel, siis on karm reaalsus see, et rikkumised on igapäevased.

Näiteks topib eriti aktiivselt asjasse mittepuutuvaid hashtag-e oma piltide juurde blogija ja instainfluentser Merilin Taimre ehk Paljas Progand.

Palja Porgandi instagrami postituse juures on 14 suvalist hashtagi, millest mitte ükski ei kirjelda pildil toimuvat. (foto: kuvatõmmis Palja Porgandi Instagrammist)

Tulevikus peaks Paljas Porgand panema taolise pildi juurde ainult konkreetseid hashtag-e, mis antud juhul tähendaksid näiteks: #urvakilperse #peegel #hantlid #trenniimiteerimine

Räigelt eksib uute reeglite vastu praegu ka teine influentser Katri Kats.

Influentser Katri Kats eksib samuti uute reeglite vastu. (foto: Katri Kats Instagrammi kuvatõmmis)

Antud kodanikul on küll ainult 8 hashtag-i, kuid mitte ükski neist ei vasta sellele, mida pildil tegelikult kujutatud on. Kui antud postitus peaks ilmuma täna, siis korrektsed hashtagid peaksid olema: #paljaspersetennisevõrgupeal #tenniseväljak #kivimüür

Tulevik on tume

Instagrami sõnul võtavad nad esimese rikkumise puhul kasutajalt automaatselt ära 100 followeri ehk jälgijat vähemaks ja kui see kasutajat ei distsiplineeri, võib järgneda ka rohkemate followeride äravõtmine või konkreetne rahatrahv.

Uued reeglid hakkasid kehtima alates tänasest hommikust.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles