Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Alustab kontserdisari „Koledad kontserdid Kundas”

Kunda on koledate kontserdite toimumispaigaks ideaalne! (foto: Lembit Michelson)
jagamist

Lääne-Virumaa muutub algaval suvel tõeliseks kultuurimekaks. Erinevad teatrid pakuvad võrratuid suvelavastusi ja rannikul, Käsmus, on oodata taas „Kaunite kontsertide” sarja ja Viru Folki. Käsmu muusikatrooni aga püüab sel aastal omale saada hoopiski lähedal asuv Kunda linn uue kontserdisarjaga „Koledad kontserdid Kundas”.

Kuidas idee tekkis?

Kohtusime kontserdisarja idee autori ja korraldaja Rolando Sääsega (46) Kundas, Saarepiiga kohvikus. Sääse arvates on Eestis olemas kolemuusika žanr, mis vajab laialdasemat tähelepanu. Eesti kultuurimaastikul olla tema sõnul viljakat pinnast selle jaoks küllaga.

„Viru rannikul juhtub nii mõndagi! Tegelikult sain inspiratsiooni koledate kontsertide jaoks mitte Käsmust, vaid Võsult. Oli vist 2009. aasta suvi kui Võsu O-kõrtsis pidid ühel laval üles astuma legendid Arnold Oksmaa ja DJ Ryan Angelos. Toona nad üht lava paraku ei jaganud, kuna nad tundsid endid olevat liiga erinevad muusikud. Ausalt öeldes, poleks ka Võsu sellist intensiivset elamust üle elanud,” jagas Sääsk oma mõtteid.

Kunda koledate kontsertide toimumispaik. Siin ei muutu kontserdi toimumise päeval mitte kui midagi. (foto: Heidi Tooming)

Kümme aastat läbirääkimisi on aga olnud viljakad ja artistid on soostunud ühinema üritustesarja avakontserdiks. „Kunda on sitke linn, ei ole tuhk ega reostunud meri siit inimesi ära ajanud. Küll elavad nad selle koosluse ka üle!”

Milliseid artiste veel on oodata?

„Läbirääkimised veel käivad, kuid meil on plaane mitmeks kontserdiks kuni augustini välja. Praegu võin öelda, et on suur lootus, et A-3 (tuntud hiti „Kord ühel päeval” poolest, toim.) tuleb uuesti kokku ja veelgi on võimalus, et Ene-Liis Semper astub taas nende taustatantsijana üles!” tutvustas Rolando Sääsk eeloleva kontserdisarja kava.

Vaata A-3-e esinemist siit:

Sääse sõnul on lavale oodata paljusid teisigi vaibakloppijaid üheksakümnendatest aastatest. Uuematest tegijatest astub kontserdisarja jooksul üles ka näiteks Tauri („Ainol on hummer" jpm) ja ka Karl-Erik Taukar.

Kontserdisari „Koledad kontserdid Kundas” ootab Kunda randa kõiki Eesti kolemuusika fänne oma avakontserdiks 31. juunil ja valitud kuupäevadel pärast seda. Kontserdilava seatakse üles vaatega Kunda kaubasadamale ja kontserdid toimuvad iga ilmaga, äikesest sinivetikareostuseni.

Kohal on  ka näomaalingukunstnik, kes seekord ei maali inimestele midagi näole, vaid pühib neilt maha sinna paratamatult koguneva tsemenditolmu.

Kundas käis olukorraga tutvumas meie staarpüstolreporter Holger-Hendrik Hang.

1 kommentaar

  • Angus

    29. mai 2019 - 11:00

    Korraldajal soovitaksin kindlasti pöörduda ka Superstaari Raitsi, DJ Heiki ja Hillar Kohvi poole, ehk on nad sellel kuupäeval veel saadaval!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles