Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ametist lahkuv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus vahetab poolt: lähen allilma ühiskassat juhtima

Astu nagu gängster! Gängster! Cmon! Evestus harjutamas oma uueks ametiks. (foto: Mihkel Maripuu)
jagamist

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus teatas nädala algul, et aasta lõpus saab läbi tema töö riikliku süüdistajana. Nüüd, kui habe on juba kriminaalselt pikk, vahetab mees poolt ning asub juhtima allilma ühiskassat.

„Tunnen, et minu aeg prokuratuuris on läbi saanud, ja ei näe vähemalt praegu endal siin sellist kohta, mis motiveeriks. Olen näinud seda poolt seadusest juba päris pikalt ja nüüd on aeg kiigata teisele poole seadust,” tunnistab ametist lahkuda otsustanud juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Mees ei saanud varem minna, sest habe oli liiga lühike

„Otsus lahkuda riigiprokuratuurist tuli juba ammu, kuid ma ei saanud ametit veel maha panna, sest mul polnud vastavat välimust, millega mind allilmas tõsiselt võetaks. Niisiis pidingi enne pikalt habet kasvatama ja jõusaalis muskleid pumpama,“ räägib ta. „Nüüd on kõik asjad korras ja olen valmis poolt vahetama.“

Evestus oli juba suvel valmis astuma kriminaalsesse maailma, sest selleks ajaks oli tal juba selge karmi päti pilk. Takistuseks toona sai liiga lühike habe, mis kasvas liiga aeglaselt. (foto: Andres Kralla).

Ametivahetus tuleb sujuv

„Ega ma nüüd kuhugi tundmatusse vette ju ei hüppa – tunnen kõiki tähtsamaid allilmategelasi juba aastaid ja oleme ammu rohkem kui teretuttavad. Oleme ju koos, seni küll vastaspooltena, istunud kohtusaalides tuhandeid tunde. Seega on minu üleminek igati loogiline ja usun, et läheb ka sujuvalt,“ selgitas Evestus.

Tööd on palju ees

Evestuse esimesed sammud ühiskassa juhina hõlmavad organisatsiooni põhjalikku ümberstruktureerimist, liikmemaksude laekumise korrastamist ning maatriksjuhtimise juurutamist. Mehe esimesteks ülesanneteks saavad ka ühiskassa välise kuvandi parandamine ning silmapaistvuse suurendamine sotsiaalmeedias.

„Prokurörid on sageli väga üksikud inimesed. Kinnitan seda sada protsenti. Kuid nüüd see muutub – allilmas käivad asjad pisut teistmoodi. See on ikkagi üks suur ja kokkuhoidev perekond, kes tähistavad koos jõule ja aastavahetusi, jaanipäevi ja valentinipäevi, ei ole vahet, kas siin või sealpool vanglamüüre – need mehed hoiavad kokku,“ selgitas ta.

„Ees ootab põnev aeg, pole kahtlustki,“ lisas Evestus.

Kommentaarid (2)

 • Rait

  8. dets. 2018 - 12:39

  Edu uues ametis! Elukestevõpe- näidis missugune.

  Vasta
 • Erkki

  8. dets. 2018 - 13:05

  Horisontaalne edutamine on väga teretulnud. Jõudu!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles