Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

APPI! Verekeskused üle Eesti annavad teada – kiiresti on vaja kõikide veregruppide verd!

Verekeskused üle Eesti on hädas - veri on tõesti otsakorral. See võib osadele inimestele tähendada kurbi verivorstituid jõule :(
jagamist

Seoses jõulukuul hüppeliselt kasvanud verivorstide valmistamisega on kõigis Eesti verekeskustes suur puudus kõikide veregruppide verest.

„Kellel vähegi võimalik, palun tulge veel pühade ajal verekeskusest läbi ning loovutage oma verd,” ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse vanemdispetšer Rita Urm.

Urmi sõnul hakkavad veretaotlejate järjekorrad pikenema juba novembri teises pooles ning detsembris ei kao järjekord ukse tagant hetkekski. „Inimesed tulevad juba varavalges ämbrite ja kanistritega meie ukse taha ootama, et kohe hommikul see esimene, kõige värskem veri kätte saada. Püüame siiski jõudumööda kõigile kokkadele vastu tulla ning neid värske verega varustada, hoides nii elus aastasadade pikkust Eesti toidutraditsiooni.”

Mmm kui maitsev verivorst – nüüd kui on teada, et Eestis on verivorstikriis, muutus see veel ihaldusväärsemaks. (foto: Tiina Kõrtsini)

Urm paneb kõigile eestlastele südamele, et vereloovutus on lihtsaim võimalus head teha ning just jõulud on kinkimise aeg, kus kellelgi ei tohiks olla kahju loovutada kuni poolt liitrit isiklikku verd:

„Verd ei ole võimalik tööstuslikult toota – selle ainus allikas on vabatahtlik doonor. Loovutades verd, saame olla kindlad, et Eestis on piisavad varud, et aidata kõiki vanaemasid ja kodukokkasid, kes üle kõige ootavad just pühade ajal oma kalleid sugulasi koduse jõululaua taha verivorste sööma.”

Eestis on doonorlus vabatahtlik ja tasustamata. Doonorite kavatsused peavad verd andma tulles olema omakasupüüdmatud ning tulenema siirast soovist teisi aidata. Vereloovutus annab hindamatu enesetunde kellegi abistamisest.

Vaata veebilehelt www.verekeskus.ee, kus asub sinule lähim vereannetuspunkt ning mine veel täna ning tee oma annetus. Verd andma minnes ära unusta öelda märksõna: “Et verivorst ei kaoks!”

Jõulud on kinkimise aeg!

1 kommentaar

  • sm.Jeesus Joosepipoeg Kristus

    26. dets. 2018 - 16:25

    Soovitan soojalt verekeskustel üle Eesti, pöörduda meie kirikute poole.Armulaual jagatakse lahkelt minu verd ja minu ihu, ka härdal jõuluajal, ehk siis minu sünnipäeval võivad vaesed kodukokad ja verekeskused julgelt pöörduda oma anumate ja ämbritega otse minu sulaste poole, kes siis jagavad ka minu ihu, seekord pekikuubikute näol,sobib ideaalselt verivorsti sisse.Olen mõelnud ka vähemuste peale kaunil ja pühal jõuluajal.Nimelt, saab see aasta LGBT kogukond ennast esimest korda maailmas, lõbustada ja rahuldada oma vaimu, inglite seljas ratsutades kiriku kohal ja muidugi ka sell aastal on vegantele kirikuaias maitsavat külmutatud tangu ja mahemuru näksimiseks, kasvatatud muideks minu Isa ja härra Püha Vaimu abiga…aga aamen siis,..järgmisel aastal jälle…..teie.Jeesu.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles