Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ASI ARENEB! Rahandusministeerium plaanib hakata palkama inimesi, kes oskavad arvutada

jagamist

Pärast Riigikontrolli eile avaldatud hävitavat riigieelarve aruannet, mis näitas, et rahandusministeerium on teinud sadade miljonite eurode ulatuses arvestus- ja arvutusvigu, teatas ministeerium, et nad plaanivad hakata palkama inimesi, kes oskavad arvutada.

Esialgse kava kohaselt hakatakse matemaatikaga kursis olevad töötajad palkama aastal 2025.

Hävitav aruanne

Riigikontrolli eile avaldatud aruanne näitab, et riigikogus seadusena vastu võetud 2020. aasta riigieelarve kõik koondsummad – tulud, kulud, investeeringud ja finantseerimistehingud – on valed, sest eelnõu ette valmistanud rahandusministeerium on teinud sadade miljonite eurode ulatuses arvestus- ja arvutusvigu.

Selle tulemusel on tulude ja kulude vahe riigieelarves näidatud 365 miljoni euro võrra tegelikust paremana.
Rahandusminister vastas riigikontrolli kriitika peale, et nõustub kõigi soovitustes välja toodud punktidega ning probleemide lahendamisega on algust tehtud.

Hetkel ei tööta selles majas mitte ühtegi inimest, kes arvutada oskaks, kuid tulevikus võib see muutuda.

“Näiteks plaanime me lisaks arvutusoskusega inimeste palkamisele juurutada süsteemi, mida me ministeeriumi sees kutsume hellitavalt “Võta, aga pane korrektselt kirja ka”,” selgitas Pentus-Rosimannus.

“See uus süsteem vahetab välja senise vana lahenduse, mis baseerus ainult sõnal “Võta”,” lisas rahandusminister.

Rahandusministri sõnul hakatakse esialgse kava kohaselt matemaatikaga kursis olevad töötajad palkama aastal 2025, “Võta, aga pane korrektselt kirja ka”- lahendus jõuab ministeeriumi töölauale kõige varem aastal 2030.

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommentaarid (6)

 • Aga äkki

  2. sept. 2021 - 09:02

  peaks haridus ja teadusminister seepeale tagasi astuma, sest kes meil siin matemaatika õpetamise eest vastutabki?

  Vasta
 • böö

  2. sept. 2021 - 09:51

  Vanadel Inteli protsessoritel on “Pentium FDIV bug” ehk siis inteli pentiumi protsessori FDIV viga. Vahetage seal ministeeriumis vana arvutustehnika uue veatu vastu ja kõik EXCELI programmid hakkavad jälle õigesti arvutama!
  Uua maja saite seal ministeeriumis küll püsti, aga vana kola tassisite vanast majast taas sisse!

  Vasta
 • Tapeedimuster

  2. sept. 2021 - 10:30

  Paistab, et seal töötab teisigi ajalooharidusega eneseimetlejatest nupumehi. Päris naljakas tundub praegu kuidas terve tähtsust täis riigikohu seda eelarvet tõsimeeli kinnitas.

  Vasta
 • Nelly

  2. sept. 2021 - 15:05

  Toiduainete käitlemisel peab käitleja ettevõttes juurutama Enesekontrollisüsteemi:HACCP. võib-olla peab sellise süsteemi välja töötama ja juurutama ka ministeeriumides.Mis me rikkaist räägime: miljon sinna, miljon tänna vastavalt sellele kuidas tuju või seltskond on. Tekib üldse küsimus kas töövahendid on kaasaegsed: arvutid exeli tabeliga hm või toimub ikka kõik veelpaberi, pliiatsi, arvutuslaua ja lükati abil. kui kaasaegsed töövahendid olemas, siis kas ikka legaalsed, et exel rehnutab valesti kokku, siis kas liitmisvalem õigesti sisestatud. Kui töötajatel on tööl kasutada vaid kaasaegsed kohvimasinad, siis sinna see tähelepanu kaobki.365 milj valet. See on sama kui iga päev miljon lennukilt lihtsalt alla loopida.Võib-olla need metsloomade marutaudivastased vaktsineerimispakikesed polegi vaktsiinisööt vaid miljonipakikesed!

  Vasta
 • Indrek

  3. sept. 2021 - 08:47

  Eelarveid tehakse ka mujal kui Eestis ja keerukamaidki veel. Selle jaoks on spetsiaalsed tarkvarad, mis hoiavad rangeid struktuure ja peale kõige muu arvutavad ka summasid :). Excel selleks ei kõlba. Ei ole vaja jlagratast leiutada.

  Vasta
 • Tapeedimuster

  3. sept. 2021 - 11:06

  Ma ei usu, et süüdi on exel. Nii nagu firmad on oma juhi nägu on ka ministeeriumi töö ikka ministri nägu. Peale kohalikke valimisi võib saada mõnes omavalitsuses ka selliseid vahvaid eelarveid näha.
  Ehitatakse ju uut Eestit.??????????

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles