Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Äsja puhkusereisilt saabunud 16-aastane Cäthrin-Jessica Tamm: Eesti on ikka nii mõttetu koht!

Selle pildi nimeks palus 16-aastane Cäthrin-Jessica Tamm panna "Mina basseini ääres!"
jagamist

Just äsja saabus nädalaselt Kanaaride reisilt tagasi tallinlane Cäthrin-Jessica Tamm, kes tegi olulise avalduse juba Tallinna lennujaamas: “Eesti on nii mõttetu külm ja kõle koht!” Neiu soovitab kõigil reisima minna.

Kuna tegemist on äärmiselt olulise avaldusega, mis mõeldud lugemiseks ja eelkõige mõtisklemiseks igale eestlasele, toome Cäthrin-Jessica arvamuse ära täies mahus.

„Mulle väga meeldis meie pere reis Kanaari saartele. Ma juba unistan, et saaksin seal elada. Üheks oluliseimaks põhjuseks on kindlast meie riigi halb kliima. Mulle ei meeldi talved, sügised ja kevaded veel vähem. Suvi on siiski parim. Olen kuulnud tihti inimestelt küsimust, miks mulle ainult suvi meeldib? Põhjus siis selles, et sügisel sajab kohutavalt palju vihma, talvel on jällegist liiga külm ja kevadel ei saa kunagi aru, kas väljas on külm või soe,“ seisab neiu ametlikus avalduses.

Kliima on halb

„Halva kliima tõttu olen ma sageli haige, isegi suvel, talvest ei hakka rääkimagi. Pealegi soojadel ilmadel on palju rohkem tegevusi, mida teha. Täpsustaksin, rohkem tegevusi, mida mulle meeldib teha, sest suusatada ma kahjuks eriti ei oska, uisutada ammugi mitte. Lumelauaga sõit oleks isegi lõbus, aga meie väikeses Eestis pole mägesidki olla, vaid ainult pisike küngas Munamägi.“

„Olen nüüd ühe korra Kanaaridel käinud ja see on minu elu parim reis ja positiivseim elamus. Kuigi ma olin seal ainult viis päeva, läksid inimesed ja kogu keskkond ikkagi väga südamesse. Mul oli kahju sealt tagasi tulla. Koju jõudes oli isegi pisar silmas, et sinna jääda ei saanud ja jälle tagasi Eestis olen. Kõik olid reisil nii sõbralikud ja naeratasid koguaeg, harva oli näha kedagi tõsise näoga,“ märgib Cäthrin-Jessica.

„Isegi poemüüjad teretasid alati ja olid rõõmsameelsed ja suhtlesid vabalt, nagu oleksime vanad tuttavad. Minu pere oli ka väga sõbralik ning nende maja asus mägedes. Loodus oli tohutult kaunis. Palju rohelust, puid ja mägesid. Ka Eesti loodus on ilus, aga Kanaaridega ei saa seda võrrelda,“ arvab Tamm.

Kanaari saared, mis võitsid Cäthrin-Jessica südame ja panid unustama kodumaa.

Mujal on inimesed toredad

„Arvan, et seal elavad inimesed on väga suurte südametega ja tean, et neil on esikohal perekond. Seda sain ma ise näha ja tunda. Õhtusööki söime alati kõik koos ühise köögilaua taga, mil perekond arutas omavahel kuidas kellelgi päev korda oli läinud. Väga palju pöörati tähelepanu minulegi. Igaks hommikuks oli pereisa mulle kooli valmis teinud ja pakkinud mozzarella võileivad. See oli temast väga armas, sest minu peres pole kunagi midagi sellist tehtud. Ka õhtusöögid ei toimu meil emaga ühise laua taga istudes. Tavaliselt sööb ema õhtust televiisori ees uudiseid vaadates, mina aga oma toas. Ka otseselt mingisuguseid iga õhtuseid perekondlike koos viibimisi ei toimu, kus me enda päevast räägiksime. Samas on see kurb, sest oleks tore kui perekond omavahel hästi läbi saaks ning igapäevaseid probleeme arutaks,“ kurdab Cäthrin-Jessica avalduses.

„Ma tahaksin Kanaaridele tagasi minna. Isegi täitsa päriseks. Osad lähevad välismaale näiteks sellepärast, et saada head haridust ja on ka neid kes ülikooli lõpetades hiljem tagasi Eestisse naasevad. Mina pole nende seast, kes hariduse pärast kuhugi läheks. Pealegi pole mul võõrkeeled nii heal tasemel, et ma ülikoolis hakkama saaksin. Ning tõsi seegi, et lihtsate tööde eest saab seal paremat palka, kui Eestis. Lapsehoidmine oleks hea variant alustuseks. Eesti palkadega pole küll midagi eriti peale hakata. Õppelaenu võib-olla saad küll makstud, aga korteri üür ja söögi raha? Milleks elada viletsusest, kui on ka teisi variante,“ arutleb neiu kogu Eesti rahvale mõeldud avalduses.

„Kokkuvõttes soovitaksin ma kõigil palju reisida, sest alati ei pea kodumaa olema see kuhu peakski elama jääma. Tähtis on see, et leiad enda jaoks sobiva elukeskkonna, kus oled kõige rohkem rahul, nii palga, kliima, ühiskonna ja kõige muuga,“ lisab neiu.

„Aitäh tähelepanu eest!“

TÄIENDATUD: Meile teadaolevalt taastus Tallinna lennujaama töö ca pool tundi pärast Cäthrin-Jessica täna pärastlõunal tehtud avaldust. Siiski soovitatakse täna Tallinnast ära lendajatel minna lennujaama pisut varem planeeritust, kuna osad lennujaama töötajad võivad endiselt olla löödud ja rivist väljas ja seega ka lennujaama töö osaliselt häiritud.

1 kommentaar

  • Angus

    13. veebr. 2019 - 10:21

    Selge, hea. Paar ebakõla oli (perega reisil aga hoopiski mingi onu tegi 5 päevasel reisil neiule kooli jaoks võikusid?) . Aga muidu jaa, täiesti ülevaatlik ja hea asjalik jutt. Ega siin Eestis jah sittagi teha pole ja ega ei tasugi. Kui Hillar Kohv ehk valitsusse saaks, siis ehk midagi muutuks. Lähen nüüd ja teen omale ühe mozzarellaga leivakese ja kujutan ette, et olen Kanaaridel, mitte kontoris 🙂

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles