Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Avameelne intervjuu Berliini geipingviinidega: oleme lihtsalt head sõbrad

Peale vaadates küll ei ütleks, et need kaks geid on.
jagamist

Berliini loomaaias elavad pingviinid Skipper ja Ping on loomaaednike sõnul aprillist saati üritanud haududa kive, kalakorjuseid ja kõike muud, mida kätte saavad. Loomaaia töötajad on paari tuleviku pärast mures.

Kui sama loomaaia emaspingviin oma muna hülgas, anti see geipingviinipaari hoole alla. „Panime muna ühe isase ette ja ta teadis kohe, mida teha,“ räägib sealne loomaaednik ja lisab, et see oleks Berliini loomaaia esimene edukas pingviinibeebi ilmatulek alates 2002. aastast.

Käisime meiegi uudistamas ja pingviinidega vestlemas.

Tere, kuidas tiivad käivad ?

“Ah tead, mis ta ikka, kõik kohad on mingit rämpsu ja sodi täis … Skipperil on mingi idamaine mõte idanema läinud, et kõike, mida turistid maha viskavad, saab paljundada puhtalt haudumisega,“  lausus Ping (4), tülpinud näoga.

Meedias reklaamitakse Teid kui geipingviine …

“Mis asja … Püha Antarktika! Kus kohast selline jutt nüüd tuleb ? Me Skipperiga elame lihtsalt koos, sest tema eit lasi jalga ja minu oma suri juba tunamullu,“ märkis Ping.

„Siis see loomaaednik või puurikoristaja, no kes sellise jobu nime teab, pani meid ühte puuri – ütles veel, et no koos on teil rõõmsam ja tal vähem koristamist. Kaks isast pingviini ei tohi nüüd koos ühes puuris ringi joosta?“  on Ping ilmselgelt ärritunud.

Teid olevat külg-külje kõrval seismas nähtud…

“No ja siis…muidugi tuleb kõrvuti seista, kui külm on. Oleme isegi ühe lumeteki all maganud, aga tiivake südamel vannun, et me pole kunagi midagi sõprusest intiimsemat teinud! Puhas kehasoojuse jagamine võrdsuse prinsiibil – sina mulle, mina sulle,“ kommenteeris Ping.

Räägitakse, et teil olevat nüüd uus projekt käsil, äkki tutvustaksite …

Skipper (3) ronib muna pealt maha ja sekkub rahulikult vestlusesse:

“Tere, tere jah, no me siin – no mis meie, mina, leidsin ühe sellise valge ümara asja maast, mõtlesin, et paljundaks.”

Paljundaks, mitte ei hauduks?

“Mis haudumine? Haudutakse siis kui emane jeehat tõmbab ja jätab muna puuri … parem kui kaks – veel parem kui kolm. Minu eit tõmbas Antarktikasse tagasi –  talle see Saksamaa elu ei istunud. Ja ei munagi. Ongi parem, seda kädistamist ongi vähem! Siis pandi meid Pingiga kokku ja nüüd on elu lill. Muudkui teed turistidele lolle nägusid ja saad träna vastu, mida hiljem paljundada,“ lausus Skipper.

Kuidas paljundamine töötab?

“Loll oled või? Peale tuleb istuda ja oodata. No nii umbes 64 päeva miinimum. Aga piiluda ei tohi, see on ainuke reegel. Jama ongi selles, et kuna on ju päevatöö ka, siis 64 päeva ei venita kuidagi välja. Saksamaal ju seda va riiklikku pingviinipuhkust ei ole – kõik puhtalt tööluusi arvelt,“ ohkas Skipper.

Kas on õnnestunud varasemalt midagi paljundada napist ajast hoolimata ?

“No üks kord tõesti – üks Vene turist jättis meile sajaeurose, vist tipiks. See paljunes Skipperi all nagu saadan -kuhi muudkui kerkis ja kerkis. Aga bundespolizei hüppas paari päeva pärast puuri ja käskis selle jama ära lõpetada. Ütlesid veel, et kui raha paljundamist ei lõpeta, siis panevad trellide taha!“ meenutas Ping.

„Ehh, ehh, ehh … “, lagistas Ping naerda edasi. “Toppisid omal taskud raha täis ja ei “Aitähki! Oleks siis värsket kalagi toonud pärast või midagi.”

“No hobi korras olen proovinud ka kive ja sprotikarpe paljundada aga no see ei ole sul mingi kupüürike, mida iga pingviin järele oskab teha”, lisas Skipper.

See valge asi maas on Teil ju muna …

“On või ? Ära räägi … me ei teadnudki! Me pole varem muna näinudki … No vaat siis … muna küll ei paljune! Ahah-ahah no muna peab tõesti hauduma! … Aga no väga hea, loodame, et siis tuleb ikka isane … “ rõõmustasid Skipper ja Ping ning hakkasid haudumise ajagraafikut seinale kritseldama.

Lugejakirja toimetus jätab õnnelikud noored oma toimetuste juurde, et paari kuu pärast neid uuesti uudistama tulla.

Väidetavate geipingviinidega käis vestlemas reporter Andres Pearu (pole ikka veel uut nime saanud kätte PPA-st)

SEOTUD LOOD:

Seksituristist Tallinna loomaaia tiiger Pootsman: kurat, mind toodi siia mingit vanamutti panema!

Tallinna loomaaed saab endale lähiajal mammutid

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles