Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Avo Viiol: kui Kultuurkapital ainult annaks pool miljonit, siis ma võidaks oma võla kohe kasiinos tagasi

Avo Viiol ei saa aru, miks Kultuurkapital ei lase tal oma võlga kasiinos tagasi teenida. (foto: Tiit Blaat)
jagamist

Eelmisel nädalal esitas Eesti Kultuurkapital Viru Maakohtule avalduse endise juhi Avo Viioli eraisiku pankroti väljakuulutamiseks. Avo Viioli sõnul on aga Kultuurkapital kiuslik, sest ei anna talle võimalust oma võlg kasiinos tagasi võita.

“Võla tagasinõudmisega tegeleb kohtutäitur, kuid viimane makse Viiolilt laekus 2016. aastal. Viiol ei täida oma kohustusi ning Kultuurkapitali ainus võimalus on seetõttu taotleda eraisiku pankrotti,” ütles Kultuurkapitali kommunikatsioonijuht.

Viioli sõnul mingit sõltuvusprobleemi tal kindlasti pole

„Esiteks tahaks ma öelda seda, et mul pole mingit kasiinosõltuvust ja kui ongi, siis ma võin igal ajahetkel selle ära lõpetada. On enam kui kindel, et minu kasiinosõltuvus ei tee kellelegi liiga ja ega tegelikult pole ju kindelgi, kas ma üldse mängimas käinud olengi. Kindel aga on see, et see sõltuvus on minu kontrolli all,“ selgitas mees.

„On oluline, et öeldud saaks ka see, et oma isiklike säästude kallale ma tookord ei läinud, ainult maksumaksja raha kasutasin. Mis teha, sõber oli hädas ja vajas raha aga mind võib nüüd igatahes kindlasti usaldada, sest ma ei mängi tõesti enam mitte kunagi,“ märkis Viiol.

Viioli sõnul on tal kodus valmis oma näoga kaardipakk, millega ta harjutab ja tema enda sõnul jookseb kaart hetkel väga hästi.

Kultuurkapital kiusab

„Ühesõnaga, mis ma tahan öelda on see, et kui Kultuurkapital nüüd eraldaks mulle 500 000 eurot, siis ma teeksin selle võla ühe õhtuga tasa – kõik oleksid rahul – mina saaks võlast vabaks ja Kultuurkapital saaks oma raha tagasi,“ selgitas Viiol oma skeemi lahti.

„Aga nad seal ei võta mind kuulda ja ei anna raha, et saaksin selle kiiresti neil tagasi teenida ja võibolla natuke juurdegi. Ma ju tean, et nüüd tuleks kindel võit ära, mul on õnnejänesekäpp ka kogu aeg taskus igaks juhuks nüüd. Aga nemad ikka kiusavad mind oma pankrotiähvardusega,“ kurdab mees.

Viiol riisus aastatel 1999 kuni 2002 Kultuurkapitalist ametiseisundit kuritarvitades 8 521 910 krooni (544 649 eurot), millest ta tänaseks on tagastanud kõigest 5326 eurot. Enamiku rahast raiskas ta enda sõnade järgi kasiinodes ning ülejäänu läks igapäevasteks kulutusteks. Viioli kuritarvitus tingis toonase kultuuriministri Signe Kivi tagasiastumise.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles