Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Bussis raamatulugemisega koolilapsi šokeerinud mees peeti politsei poolt kinni

No vaadake seda inimest, ptüi, kui teda üldse nii kutsuda saab! Lugeda bussis raamatut nagu sa oleks kodus teki all???
jagamist

Täna hommikul leidis Õismäelt kesklinna sõitvas bussis aset räige vahejuhtum, kus vanemat-tüüpi mees luges raamatut nagu poleks kedagi teist lähedal. Seda pealt näinud koolinoored olid küll nähtust äärmises šokis, kuid suutsid siiski informeerida bussijuhti ja kutsuda politsei.

Laste sõnul oli mees tulnud bussi ühes Õismäel asuvas peatuses ning istunud maha nagu tavaline reisija. Kuid siis juhtus midagi ootamatut, mis viis endast välja lapsed, bussijuhi ja isegi paljunäinud politseinikud.

 Kas tõesti raamat?

Mees oli istunud bussi tahaossa ning pannud maha oma Prisma poekoti. „Meile tundus see vanemat-tüüpi mees kohe kahtlane, sest kõik vanainimesed, kes hommikuti ühistransporti kasutavad, on kahtlased. Miks reaalselt nagu on neil vaja hommikuti sõita ringi? Me jälgisime tema tegemisi hinge kinni pidades ja ühel hetkel läksidki asjad ikka väga käest ära,“ meenutab kõike pealt näinud Kevin-Jackson Kasepuu (15).

„Mees sobras oma Prisma kotis ja võttis sealt välja raamatu. Mäletan hästi, et keegi nõrganärviline tüdruk karjatas sel hetkel aga mina lootsin lõpuni, et ta kasutab seda raamatut mõistlikult, ma ei tea, paneb selle tooli alla, et see ei kõiguks või tapab kärbseid sellega,“ kirjeldas sündmusi Kevin-Jackson.

„Aga seda ei juhtunud – saate aru – seda ei juhtunud! Tal oli veel järjehoidja seal vahel ja ta avas raamatu ja hakkas seda lugema! Tüdrukud hakkasid nutma, oli kuulda mitmeid mütsatusi kui inimesed minestama hakkasid,“ meenutab Kevin-Jackson, endal nutt kurgus.

Hämmingus Harald vaatab saabuvaid politseiautosid. Kauaks mees uudistama siiski ei jää ja süveneb uuesti raamatusse. Milline jälkus!

Bussijuhi kiire reageerimine päästis hullemast

Kui laste südantlõhestav ulgumine juba valjemaks läks, märkas olukorra tõsidust ka bussijuht. Mõned lapsed olid talle küll juba pisut ennem öelnud, et bussi tagaosas istub mingi kahtlane mees raamatuga aga alguses pidas bussijuht seda mingiks halvaks noorte naljaks.

„Jah, ma tõepoolest ei saanud kohe aru, et asi nii tõsine ja karm on. Aga kui minu juurde tulid abi paluma lapsed, kellel silmadest voolas nähtu tõttu verd, olin sunnitud bussi kinni pidama ja ka ise politseisse helistama.

Politsei reageeris suurte jõududega

Politsei korrapidaja sõnul said nad esimese kõne antud intsidendi osas kell 8.15 kui Häirekeskusesse helistas nuttev Cäthrin-Jessica-Viktoria-Lenora-Cassandra-Rosabella-Girgitte-Arileene Mänd (14), kes teatas, et nende bussis on mingi mees, kes loeb raamatut.

„Häirekeskuses kõne vastu võtnud töötaja pidi mitu korda üle küsima, et mida mees täpsemalt teeb, sest see tundus kõik uskumatu. Hommikul koolilapsi linna kooli vedavas bussis toimub selline asi? Loomulikult saatsime me välja neli patrulli, et buss kinni pidada ning kodanik sealt eraldada,“ märkis politsei korrapidaja.

Kohalesaabunud politseipatrullid tõmbasid mehe bussist välja, kes hakkas visalt vastu ning ei saanud aru, miks ta on kinni peetud. „Jälk inimene, tõesti ühiskonna põhjakiht,“ kirjeldas üks politseinik meest kinnipidamise järel. „Ta ei saanud lõpuni aru, millega ta hakkama saanud oli.“

Nähtu mõju lastele oli juba kohapeal tunda

Politseinike sõnul oli nähtu mõju lastele kohe tunda. „Kui me kohale jõudsime, siis üks šokis tüdruk seisis juba tee ääres ja püüdis peatada möödasõitvaid autosid, et oma keha müüa. Ilmselgelt sellest tüdrukust enam asja ei saa ja ühiskonna jaoks on tema juba kadunud,“ märkis sündmuspaigal toimetanud politseinik.

“Osad lapsed leidsime bussi rataste alt vedelemas – nad lihtsalt lamasid seal ja ootasid, et buss neist üle sõidaks, tõeliselt kurb vaatepilt,” märkis politseiametnik.

Politsei teavitas juhtunust ka laste koolide direktoreid ning lastele kutsuti vanemad järgi. Koolist vaba päeva saamine lapsi siiski ei lohutanud – silme ees oli endiselt kohutav vaatepilt, mis ilmselt jätab armi hinge nii mõnelegi neist veel.

Kohapeal kinni peetud Harald (69) viidi politseijaoskonda ülekuulamisele, raamat põletati bussi kõrval maani maha.

“Ainuke asi, mida Harald nüüd loeb, on trellid akendel,” lubas politseiametnik.

Sulle meeldis see lugu? Muidugi meeldis, me ju teame! Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (19)

 • Ellen Teemus

  12. apr. 2019 - 12:26

  Ei suutnud lõpuni lugeda. Teema hea – “Tõestijuhtunu 01.04. bussis nr….” Miks peab loo autor noori nii ……imelikek? Igas ütlejas sama tunne peidus.
  Aga on ju eeskuju meil siin olemas. Küsimus : Kas see oli lühiloo teema? Tobe värk.

  Vasta
  • Inna

   13. apr. 2019 - 12:45

   Sula ära Lumehelbeke, kevad on käes. Mitu raamatut Sa ise oma raske elu jooksul läbi oled lugenud? Ja nüüd, lähtudes ainult sellest pisikesest maailmast, millesse mahuvad ainult sina ja sinu lapsed, katsu prognoosida, et mitu raamatut siis nemad läbi loevad? Usud, et rohkem? (P.S. ma ei tööta raamatukogus)

   Vasta
 • Mingi

  12. apr. 2019 - 15:03

  Mis asja? Kas bussis ei või raamatut lugeda? Milles asi ma ei saa aru. Ja kas ta vanus (69) on kokkusattumus???

  Vasta
 • tiit

  12. apr. 2019 - 15:48

  Sellepärast oligi kari lapsi mingisuguste papiükkidega linnapeal l….li mängimas

  Vasta
 • kertu

  12. apr. 2019 - 16:43

  Pole ammu midagi nii labast lugenud, huumorist ja naljast on asi väga kaugel…Väga halvasti välja kukkunud lugu 🤨

  Vasta
 • Nimi

  12. apr. 2019 - 17:43

  Suht sügav mõte on, alates lastele nime andmisest. Muidugi läbi huumoriprisma.

  Vasta
  • Mr. T

   13. apr. 2019 - 15:30

   Jutul on väga sügav mõte sees. Kahju nendest, kes ei mõista. :/ Ühiskond lõheb pha rohkem nuti ja digiajastule. Raamat võib muutudagi mingil hetkel müstiliseks esemeks. Lisaks pannakse lastele nende vanemate poolt nimesid mida keegi välja ei suuda öelda, või mõelda. Kummardan jutu autori ees. Hea huumor läbi kriitikaprisma, või vastupidi.

   Vasta
   • Hunt

    14. apr. 2019 - 12:32

    Täiesti realistlik stsenaarium. Vaadates kui palju asju on euroopas paari viimase aasta jooksul muudetud mõistusevastasusest uueks normaalsuseks.

 • Seila

  12. apr. 2019 - 19:10

  Sellepärast me lapsena teki all ja salaja, taskulambi valgel, raamatut lugesime.

  Vasta
 • Helmut

  12. apr. 2019 - 19:58

  Põlastav jälkus!
  Andsin just molli ühele tolgusele, kes mingit siniste tähtedega paber…asja luges.
  Mis edasi? Hakkame loodust kaitsma vää?
  Peded raisk.

  Vasta
 • Liisi

  12. apr. 2019 - 21:25

  See lugu kõlas nii selle vana novelli moodi mis kannab nime Rohelise seljakotiga mees. Sel juhul on nüüd tegemist Rohelise prismakoti mehega. Well done! Sain palju naerda

  Vasta
 • Inna

  13. apr. 2019 - 12:51

  Aplaus, kirjatüki autorile! Ulmeline huumorisoon, mille kõrval isegi Kreisi Raadio tiim võib korraks jalga puhata. Pole ammu nii julmalt ja sundimatult ühistranspordis naernud, kui seda lugedes.. BIS!!

  Vasta
 • eigo

  14. apr. 2019 - 00:46

  Mis selles raamatu lugemises siis halba oli, või Pealkiri et neid hirmutasid, Imelik teema sellest ma küll aru ei saa , Raamatu lugemine pole miskit halba ju, ta pole pornot ju vaadanud.

  Vasta
 • heiki herman soome

  14. apr. 2019 - 10:55

  see lugu on ilmselt taas kellegi tänase põlvkonna esindajalt, ehk tänase põlvkonna mõju all olevalt tegelaselt… kirjutis näitab ju ilmekalt mis on juhtunud ka eestis nalja, huumori ehk satiiriga, nagu ameerika komöödiafilmides, mida on valesti tituleeritud komöödiaks, tegelikult on need hoopis tragöödiad ehk ka draamad heal juhul…
  siin see sulepeast väljaimetud lausa amatöörlik 3 nda klassi jõnglase kirjandi tasemel lugu, küll kedagi naerma ei aja ja hoopiski pole see ei huumor ega ka satiir… huumor ja satiir on eeskätt argielu, reaalset juhtumit kallutades nalja ja huumoriprismasse… selles loos on kahjuks tugevalt ahistav moment ja kõik keerlebki selle ümber ja need on lapsed, keda tehakse amatöörkirjutaja poolt idiootideks, samuti ahistatakse ka vanu inimesi… kirjutaja läheb isegi nii labaseks, et kasutab raamatu põletamist ja see peab olema siis nali ja huumor jne…
  taolist amatöörlikku, labast kirjutist serveeritakse huumori pähe ja levitatkse isegi… ma ei imesta kui ka see kirjutis saab varsti eestis kirjanduspreemia, nagu mihekl raua paskvill… mõlemad on ju rohkem kui 3 nda klassi jõnglase kirjutatud kirjand…
  lugesin ka kommentaare ja enamus pole suutnud isegi lõpuni luigeda seda jama, mida keegi soovib serveerida nalja pähe… kui taolised lood on juba nali ja huumor, siis peab olema teatud inimestel ikka midagi väga kohalt nihkunud!…

  Vasta
 • Mari Tikker

  18. apr. 2019 - 00:16

  Super kirjutis! Koolilaste nimed väga eluliselt valitud, kogu kirjutis on üks iroonia kuubis

  Vasta
 • xraM

  17. mai 2019 - 11:59

  Aivo Pihlakani ei küüni, aga reedeseks silmadeg aülelibistamiseks kõlbab vägagi heasti 🙂
  Kehamüümine ja “maani” maha põletamine välja jätta, siis saaks minult 1 võrra kõrgema stiilipunkti.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles