Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

DEFITSIIT! Ehituspoed teatavad, et tööliste kinnipidamiseks mõeldud ahelad hakkavad poodidest otsa saama

Just taolised abivahendid töötajate motiveerimiseks ja distsiplineerimiseks hakkavadki otsa saama poodidest.
jagamist

Täna tegid kõik suuremad Eesti ehituspoed ühisavalduse, kus teatasid, et nii võõrtööliste kui malevlaste töökohal kinnihoidmiseks mõeldud vahendid hakkavad suure nõudluse tõttu otsa saama.

Ühisavaldus tehti pärast seda kui mitu inkassofirmat esitas ametliku kaebuse, et omavalitsused, suurfarmid ning malevaorganisatsioonid ostsid enne suve korraga suure koguse ahelaid ja kette.

Ketid ja ahelad peaaegu otsas

„Jah, vastab tõele, et antud kaup on muutumas defitsiidiks ja seda kohe kohe. On tehtud mitu suurostu enne suveperioodi ja suure nõudluse tõttu on meil tarneprobleemid Poolast, kus neid valmistatakse,“ kommenteeris ühe suure ehituspoe sisseostujuht.

Eelnevatel aastatel on malevanoori püütud kinni hoida nööride ja köitega, kuid neist nad närisid pikapeale läbi.

„Suvi on kibekiire tööaeg nii suurtes farmides kui ka teistes ettevõtetes, kus kasutatakse palju näiteks võõrtõõjõudu ja nii need ketid ja ahelad peaaegu otsa saanud ongi. Kuna sel suvel korraldavad paljud omavalitsused Eestis ka malevaid, siis sinna on läinud tohutu kogus vajalikke vahendeid noorte kontrollimiseks ja töökohal kinnihoidmiseks,“ selgitas ostujuht.

„Kui varem oli poodides pidevalt kuulda kettide kõlinat kui neid kassasse lohistati, siis nüüd on poodides juba üsna vaikseks jäänud, sest pole lihtsalt kaupa enam.“

Ahelad hoiavad kindlamini töökohal ja distsiplineerivad malevanoori paremini töötama.

Võlgade sissenõudjad väga kurjad

„Hinnad on lakke läinud sellise nõudluse peale. Kui varem saime ketid ja ahelad oma võlgnike kinnipidamiseks ja neilt võlgade väljapressimiseks kätte üsna odavalt, siis nüüd on malevate korraldajad saanud haisu ninna ning kõik ära ostnud,“ kurdab Eesti Inkassaatorite Liidu tegevjuht Peeter Põkk.

Pisut kõhnaks jäänud võlgnik mõtleb elu üle järele. Ahelate defitsiitsuse tõttu saavad paljud võlgnikud sel suvel ainult unistada taolistest kinnipidamismeetodidest.

„Eks nad on ka mõistnud, et ei tööliste ega noorte kontrollimiseks ei piisa heast sõnast ja porgandipirukast, noori tuleb distsiplineerida tänapäeval juba muude vahenditega. Me saame ju inimlikus mõttes sellest aru aga ega see meie pahameelt ju vähenda – meie töömeetodid ju kannatavad selle all!“ on inkassaatorite esindaja pahane.

Vaata siit, kuidas töölisi korrektselt oma töö juures hoitakse ja distsiplineeritakse:

https://www.youtube.com/watch?v=96H8Yx9TKTQ&t=4351s

Ehituspoodide hinnangul võib ahelate ja kettide defiitsiit kesta isegi kuni suve keskpaigani. See aga tähendab, et osad malevlased ja töölised võivad sel suvel jääda üldse neist ilma ning loomulikult kannatab selle all nende töö kvaliteet.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et paljud töölised ja malevlased võivad sel suvel kannatada liigrohke vabaduse ja täieliku distsipliinipuuduse käes? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles