Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

EAS-i järjekordne ämber: ära raisati 250 000 eurot ja mitte keegi ei vastuta!

jagamist

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on hakkama saanud järjekordse suuremahulise rahapõletamisega – 250 000 eurot anti ühe autokooli avamiseks ning nüüd on raha kadunud nagu tina tuhka. EAS üritas asja igati kinni mätsida.

Raha anti selle aasta alguses tegusatele ärinaistele, kes soovisid avada Eesti esimest ainult naistele mõeldud autokooli. Idee nägi ette, et nii õppesõiduõpetajad ja ka kõik kliendid on ainult naised.

MTÜ nimeks sai Ainult Naiste Autojuhtimist Armastav Liit ning EASist saadud raha eest osteti ettevõtmisele 5 Toyota Yarist ja 5 Volkswagen Polot. Lisaks renditi Mustamäele Laki tänav 8 õppesõiduklassi ruumid.

Mis edasi juhtus, on täielik müstika. Ettevõte palkas naissoost õppesõiduõpetajad, kes olid end igapäevases liikluses juba väidetavalt tõestanud. Õpetajad leiti Facebooki grupist „Wirginia Woolf sind ei karda!“.

Esimesel päeval, kui MTÜ hoovile toodi kõik 10 autot, pandi need kohe ka värskete õppesõiduõpetajate poolt liikluses proovile. Kaks tundi hiljem olid kõik 10 autot mahakandmiseni puruks sõidetud.

Mittetäisväärtuslikühing Ainult Naiste Autojuhtimist Armastav Liit  ei jõudnud teenindada mitte ühtegi naisklienti.

„Ma ei soovi sellest teemast mitte sõnagi rääkida, väga halb maik on kogu sellest asjast suus,“ ütles EASi juhatuse esimees Alo Ivask. “Oleme raha põhimõtteliselt maha kandnud.”

„Meil pole aimugi, mis juhtus. Toredad tublid naised tulid kohale, olid väga äksi täis, et selline ettevõtmine on ja üleüldse oli hea vaib ettevõtmisel kohe alguses peale. Aga jah, see reaalne autode testimine enne klientide saabumist…nutt tuleb siiamaani kurku, ma ei tea, mis juhtus, autosid pole enam lihtsalt ja ettevõtet ka mitte,“ on MTÜ tegevjuht Anne (täisnimi toimetusele osaliselt teada) pettunud kogu ettevõtmises.

Praeguse seisuga pole kindel, kas EAS algatab Ainult Naiste Autojuhtimist Armastava Liidu vastu ka raha tagastamise nõude, kuid üks on kogu selle müsteeriumi puhul kindel – vanarauda tuli kõvasti juurde.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles