Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti abielunaistel on täna vaba päev, patus elavad naised peavad siiski tööle minema

Abielus naised peaksid täna kõrtsis punast veini jooma, tööleminek on rangelt keelatud!
jagamist

Tänasel paastumaarjapäeval ei tohi abielunaised tööle minna ja peaksid pidutsema ja käima kõrtsis. Kui seda ei tehta, on tagajärjeks agroebameeldivused, soovimatute putukate ja loomade sigimised ning tööde jätku kadumine.

Täna on marjapunapäev või paastumaarjapäev, mis tähistab rahvakalendris naiste püha ning kevade algust. See on rahvakalendri järgi üks tähtsamaid kevadtalviseid pühi. Täna kehtivad mitmed käsud ja keelud, mille mittejärgimisel võivad olla fataalsed tagajärjed Eesti põllumajandusele.

Põllumehed ärevil

Tänane päev on ärevile ajanud ka Eesti põllumehed, sest see, kuidas naised täna käituvad, on otseses seoses tänavuse viljasaagiga. Nimelt on maarjapäeval ja sellest alates rangelt keelatud õhtune tule valgel käsitöö tegemine, et vältida orase kahjustamist. Keelatud olid naiste käsitööd, nõelumine ja kudumine, samuti sõelumine, pea kammimine, põranda pühkimine.

„Jah, vaatame suure murega tänasele päeval otsa, sest kui abielunaised täna tööd teevad või kodu koristavad, saab tänavune orasesaak räigelt kahjustada,“ märkis Viljandi suurtalunik Argo Tamm hommikul.

Põllumehed saatsid täna hommikul laiali ka ühise kirja, kus paluvad naistel täna tööle mitte minna ja mitte kodu koristada. Las see laga olla kõik täna, homme on ka päev.

“Need abielunaised, kes täna siiski kogemata tööle läksid, peaksid oma eksimusest koheselt informeerima oma tööandjat ning lahkuma töökohalt!” seisab põllumeeste ühispöördumises.

Naised peaksid täna hoopis kõrtsi või sõbranna juurde veinitama minema

Maarjapäeva tunnuseks on olnud punajoomise tava, mille tõttu saadi kogu aastaks õitsev välimus ja puna põsile. See oli päev, mil abielunaised pidutsesid ja käisid kõrtsis. Seega peaksid naised täna töötamise asemel minema baari pidutsema või võtma kaasa pudeli Rose-d ja minema hoopis külla sõbrannale.

Patus elavate naiste jaoks on täna kahjuks päev nagu iga teinegi ja neil tuleb tööle minna. Nende tänasel käitumisel pole samas ka mingit mõju tänavuaastasele viljasaagile.

Hea abielunaisest lugeja! Kas Sina soovid, et orasesaak tänavu häviks? Kui mitte, siis miks sa tööle täna läksid? Anna oma põhjendusest märku loo all kommentaarides, et põllumeestel oleks hiljem kedagi kohtus süüdistada saagihävinemises.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles