Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti Energia: sel nädalal pole majanduslikult mõistlik minna rösteriga vanni

jagamist

Riiklik energiafirma Eesti Energia andis täna teada, et seoses elektrienergia ülikõrgete hindadega, pole sel nädalal mõtet toppida oma näppe stepslisse ega minna vanni koos rösteriga.

Eesti Energia sõnul oleks mõistlik eelpoolnimetatud tegevustega oodata seni, kuni elektrienergia börsihinnad taas langema hakkavad.

Mõistlik oleks oodata

Elektri neljapäevane börsihind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas langes kolmapäevaga võrreldes 9,5 protsenti 145,19 eurole.

“Samas on tegu elektri hinnaajaloo kalliduselt teise tulemusega, mis jääb alla vaid kolmapäevasele rekordhinnale. Seejuures on alates möödunud nädala kolmapäevast ehk 8. septembrist elektri börsihind teinud mitmeid rekordeid, tõustes nädalaga 127,17 eurolt 160,36 euroni ehk 26,1 protsenti,” märkis Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

“Ehk siis antud hetkel oleks tõepoolest mõistlik neil, kes soovivad avastada elektristepslite sisu näiteks kudumisvarrastega või neil, kes soovivad minna vanni koos vooluvõrku ühendatud rösteriga, elektrihinna langust pisut oodata,” sõnas Eesti Energia juhatuse esimees.

Kõik pole sama meelt

Eesti Energia juhiga ei nõustu aga elektrivõrku haldava Eleringi juht Taavi Veskimägi.

“Aga me peame siiski aru saama, et pealkirjana kindlasti kallim elektri hind on hästi kõlav, aga selle mõju enamikule leibkondadele, ka Eestis ja ka tänase Eesti heaolutaseme juures, on juba selline, et ta ei ole kindlasti tappev,” arvas Veskimägi.

“Ehk siis Eesti üha jõukam tarbija kannatab täna ilmselt rösteriga vanniskäigu ikkagi ilusti ära.”

Küsimusele, et mis saab neist Eesti peredest, kes on vaesemad ja kes ei saa endale sel nädalal stepslis surkimist ega rösteriga vanniskäiku lubada, vastas Veskimägi nii:

“Neile perekondadele, kelle jaoks see kallim elektri hind saab probleemiks, on olemas konkreetsed sotsiaalhoolekandemeetmed ja toetused, et kõik ka need inimesed, kelle jaoks ta lööb väga valusalt, saaksid endaga kenasti hakkama ja vannis käidud,” rääkis Eleringi juht.

Hea lugeja! Mida arvad elektri kallimast hinnast Sina? Kas Sinu pere saab vaatamata kõrgenenud elektrihindadele minna sel nädalal koos rösteriga vanni või surkida kudumisvarrastega stepslites? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles