Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti esimene kosmoseturist saadeti Kuu peale

Varsti saab ka Eestist kosmoseriik - Kuu on juba peaaegu käega katsutav.
jagamist

Ettevõtja Raivo Hein on juba 10 aastat oodanud oma lendu avakosmosesse, mida on pidevalt edasi lükatud. Nüüd lõpuks ometi on selgus majas – viimati lubati mees saata Kuu peale.

Raivo Heinast saab tõenäoliselt Eesti esimene kosmoseturist.

Algus oli lilleline

„Kõik algas ühel kenal 2009. aastal sellega, et ühel hommikul tööle sõites kuulasin Sky FM’i, kus öeldi, et Sky Hotel otsib reisijaid avakosmosesse,“ meenutab ettevõtja.

„Tegin esmase registreerimise ära, maksin 20 000 dollarit samuti ära ja jäin ootama,“ märkis mees.

„Tegelikult hakkas kõik kohe algusest peale viltu vedama. Helistasin Virginisse juba aasta pärast registreerimist ja sealt lubati, et just tolle aasta lõpus tehakse lendudega algust, kuid siiani pole see nii läinud.

„Ja nii igal aastal.“

Just siia lubati Eesti esimene kosmoseturist saata – Kuu peale.

Asi läks aastatega järjest kahtlasemaks

„Kolmandal või neljandal aastal helistasin siis taas mingile tasulisele klienditoe telefonile, sealt öeldi, et tulge kohale, paneme teid (krõbin telefonis) peale ja olengi kosmoses,“ rääkis Hein.

„Siis katkes kõne …arve oli mingi 30 000 dollarit aga no las olla. Üritasin siis aru saada, kuhu täpselt minna. Uuesti ka nagu ei tahtnud helistada ja seda arvet maksta,“ selgitas mees.

„Reisisin läbi kõik kohad, kust teadaolevalt kosmossese saab – Baikonur, Cape Canaverali neem, Guajaana ja siis see hiinlaste platvorm ja kurat teab, kus veel – kõigist saadeti värava pealt tagasi jutuga, et sealt küll turiste kosmosesse ei saadeta,“ kurtis mees.

„10 aastat olen nüüd nende vahelt sõelunud ja pidevalt helistanud ja uurinud, koju polegi jõudnud vahepeal. Iga kord kui helistasin ja uurisin, räägiti ikka sama juttu – kohe on minek avakosmosesse, lootus hakkas jua surema…“

Lõpuks ometi tuli selgus

„Ja nüüd järsku – BOOM! Üleeile helistasin jälle Virginisse ja küsisin, et millal siis minek on kosmosesse. Rääkisin neile, et olen juba tüdinenud ootamast ja hakkan vaikselt kannatust kaotama. Mainisin ka ära, et kui lendu ei toimu, siis soovin oma ettemaksu tagasi,“ kommenteeris Hein, kes maksis 20 000 dollari suuruse deposiidi kosmoselennu eest ära juba kümnendi eest.

„Ja uskumatul kombel ei jahutud mulle selle peale enam midagi selle aasta lõpust, vaid öeldi konkreetselt, et kuule mees, käi õige Kuu peale. Kuu peale? Uskumatu!“

„Ma olin nii rõõmus, sest 10 aastat ootamist on lõpuks ennast ära tasunud. Kahjuks jälle kõne katkes enne kui saime detailid paika aga nüüd on asi vähemalt selge – ei mingit avakosmost, vaid põrutan otse Kuule,“ on ettevõtja rõõmus.

Eesti esimest kosmoseturisti käis usutlemas reporter Andres Pearu.

SEOTUD LOOD:

Täna öösel saab taevas näha haruldast topeltkuud

FOTO | Ettevõtja Raivo Hein soovitas aastapäeva eel valitsusel koerakuuti käia

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Aare Tesaar

    4. sept. 2019 - 20:14

    Lugupeetav R.Hein! Sinu bronnitud lennule saadeti juba ammu Kaja Kallas. Ei ole ju võimalik, et maailma kauneim, targim ja muidu mõnus mutt K.Kallas ei saanud valitsuse moodustamisega hakkama? selge see, et teda asendab mingi küborg. Aga õige KaKa vaatab seda Kuult pealt ja peab peenikest naeru…

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles