Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik sai kätte oma esimese katuserahade eest tellitud eralennuki

Kuigi ususektor üldiselt on pandeemias rängalt pihta saanud, läheb kirikutel endal üsna hästi.
jagamist

Täna õhtul maandus Tallinna lennuväljal Bombardieri tehases toodetud kaheksakohaline eralennuk Learjet 60, mis registri järgi kuulub alates tänasest Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK).

Kuigi ametlikud allikad seda ei kinnita, ütlevad mitteametlike allikate allikad, et EELK-le tellitud eralennuk Learjet 60 on ostetud valitsuselt saadud katuserahadest.

Ratast ei leiutatud

Eralennuk jumalasulaste käsutuses pole siiski midagi uut ega imestusväärset.

Näiteks Ameerika Ühendriikides praktiseerivad erinevate usulahkude karismaatilisemad ja telekanäoga usumehed on kasutanud annetajate rahade ees ostetud eralennukeid juba aastakümneid.

Kuigi lennuk on vana, on see Learjet 60 siiani üks usumeeste lemmikuid, mis paistavad siiani silma erilise luksuslikkuse ja pompöössusega, mida lihtrahva pimestamiseks tihti just vaja ongi.

Luterliku kiriku uue lennuki turistiklass. (foto: kurat teab)

Lennuk maandus täna Tallinna lennuväljal kella 18 paiku ning viidi koheselt ka ühte angaari hooldusesse ning püha veega piserdamisse.

Kui küsisime kommentaari lennuki ja selle kasutamise kohta ka peapiiskop Urmas Viilmalt, saime tema mobiililt järjepanu vastuseks, et ta telefon on kas välja lülitatud või viibib siis leviulatusest väljaspool. Kumb õige oli, jäigi välja selgitamata.

Ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku raamatupidaja ega Jumal polnud täna valmis kirikule katuseserahade eest ostetud eralennuki teemat kommenteerima.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles