Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti kohal on kahtlane suits, piirivalve lennuk uurib selle päritolu ja siinviibimise põhjust

Lugeja saadetud pilt hõljuvast suitsust Eesti taevas.
jagamist

Täna keskpäevast alates on tulnud häirekeskusesse mitmeid kõnesid inimestelt põhiliselt Lõuna- ja Kesk-Eestist, kes näevad õhus kahtlast suitsu ning tunnevad suitsuhaisu.

Päästeamet on reageerinud kõikidele väljakutsetele, kuid ühtegi tulekahju suitsuvine allikana tuvastatud ei ole. Suitsu Eesti taevas viibimise põhjuseid hetkel veel teada ei ole.

Häirekeskus saab murelikke kõnesid

Päästeameti vastutava korrapidaja sõnul on päästeamet võtnud ühendust Pihkva oblasti päästjatega, et täpsustada sealseid olusid ebatavaliste asjade kohta, millest pärit suits võiks Eestisse kanduda. Kuid Pihkva oblastis ei ole hetkel samuti ühtegi üleelusuuruses suitsetajat.

„Lisaks teeb politsei- ja piirivalveameti lennuk Eesti kohal kontrollreidi, et tuvastada võimalikku suitsu omanikku või vähemalt päritolu,“ ütles päästeameti vastutav korrapidaja.

“Päästjad on saanud piiriäärsetest piirkondadest mitmeid väljakutseid seal leviva suitsu kohta. Seni suitsu või udu allikat leitud ei ole,“ märkis korrapidaja.

Tõenäoliselt pääses suits kuskilt kogemata valla

Olukorda ei suutnud selgust tuua ka ilmateenistuse valvesünoptik. “Suhtlesime sel teemal just ka ise päästeteenistusega, aga midagi konkreetset öelda on raske. Tõenäoliselt kuskil ikka midagi lahti pääsenud on. Aga kust, on raske öelda. Võib-olla Venemaal, aga ka see pole kaugeltki kindel. Põhjust nii oletada annab aga teatav hägu satelliidipildil Venemaa kohal ja see, et puhub idakaare tuul. Aga see kõik on vaid spekulatsioon.”

Keskkonnaagentuuri pressiesindaja ütles, et suitsu ja selle põhjustatud vine põhjus on väljaselgitamisel, kuid oletatavasti võib tegemist olla Venemaalt lahtipääsenud salasigaretiga. „Kindel on see, et Sahara kõrbest siia jõudnud liivatolmuga pole hetkel Eesti kohal hõljuval suitsuga mingit pistmist,“ lisas pressesindaja.

Päästeamet soovitab inimestel mitte ise proovida suitsu kinni püüda ega mingit muud moodi tema liikumist takistada. Tõenäoliselt lahkub suits Eesti taevast ise kui ilmaolud muutuvad.

Hea lugeja! Kas oled kahtlast suitsu juba meie taevas märganud? Anna loo all kommentaarides sellest märku!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Erkki

  25. apr. 2019 - 17:34

  Tallinnas oli ka suits

  Vasta
 • Matilda Pärituul

  26. apr. 2019 - 20:06

  Tore on märgata, et vähemalt Teie portaal on võtnud oma südameasjaks elanikkonda informeerida sedavõrd olulisest ning igaüht puudutavast ohust. Tänan Teid!

  Rääkisin asjast oma küünetehnikule ning ta ütles, et on midagi kuulnud kriisiolukordadeks valmistumise nõuannetest. Makarone me juba varusime, aga kumbki meist ei osanud öelda, et kas instagramm ikka töötab, siis kui see suits siin laiemalt levib? Kas on kuidagi võimalik teha nii, et meil oleksid sellised varud Facebooki ja instat, et me selle kriisi kuidagi üle elaksime?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles