Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti saadab Prantsusmaale humanitaarabi korras kasutamata palveid ja tuhanded Ukraina ehitajad

Eile põlema süttinud kirik loodetakse taastada võimalikult ruttu.
jagamist

Eile toimus Pariisis suur  tulekahju, mille käigus hävis 850-aastase UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluva Pariisi Jumalaema kiriku katus. Eesti saadab taastamistöödele neid vahendeid, mida meil endal üle on – kasutamata palved ja tuhanded Ukraina ehitustöölised.

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni sõnul pühendub riik Jumalaema kiriku uuesti ülesehitamisele ning tegi teatavaks rahvusvahelise rahakogumiskampaania.

Eesti reageeris kiiresti

Vabariigi Valitsus andis täna hommikul välja määruse, mille kohaselt kogutakse kokku eestlaste poolt kasutamata palved ja pakitakse need kokku.

„Eestlased on tuntud ateistid ja kui neil midagi juhtub, kipuvad nad mitte palvetama, vaid püüavad, hambad risti, ise kuidagi hakkama saada. Seega on siinsetel kirikutel hetkel palju üle kasutamata palveid, mis pakitakse nüüd kokku ja pannakse Prantsusmaa poole teele,“ seisab määruses.

Eesti ehitusobjektid pooleli ei jää – need võetakse üle praegu Soomes töötavate kõrgepalgaliste ehitustööliste või mujalt planeedilt pärit tulnukate poolt. Kumb iganes enne juhtub.

Ühe hoobiga lahendatakse ka teine probleem

„Lisaks lahendab Eesti veel ühe elutähtsa probleemi  – nimelt võõrtööjõu küsimuse. Täna on Eestis kümneid tuhandeid Ukraina ehitustöölisi, kes siia odavtööjõuna sisse toodud on. Nüüd saadetakse nad riigist välja ja antakse üle Prantsusmaale, et kannatada saanud hooned uuesti üles ehitada,“ seisab määruses.

„Eestis ehitajate põuda siiski ei teki, sest kohe-kohe tulevad Soomest tagasi kõik kõrgepalgalised ehitustöölised, kes võtavad siinsed objektid üle ja ehitavad need väikese palga eest lõpuni,“ hinnatakse määruses.

Rekad koos pakitud palvete ning Ukraina ehitustöölistega hakkavad Prantsusmaa poole liikuma esimesel võimalusel, seisab määruses.

1 kommentaar

 • Waffa Margus Meigo

  16. apr. 2019 - 18:28

  Jumalaemakiriku põlemisest pole viisakasnaljatada..aga..

  Iga pildi peal see aina põleb,
  kas keegi tulekustuteid ei saadagi sest neidei tundu noil olema!!!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles