Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti suurimad pangad hakkavad netis kommenteerijatele kindlustust pakkuma

jagamist

Mitu suuremat Eestis tegutsevat panka teatasid täna, et hakkavad internetis kommenteerijatele kindlustust pakkuma. See tähendab, et taolist kindlustust omav netikommentaator võib tunda end turvaliselt ja kaitstuna kõigi solvujate ja kohtussekaebajate eest.

„Täna näeme me, kui paljud internetis anonüümselt kommenteerijad kaevatakse lihtsasti kohtusse ja nad peavad maksma suurt valuraha. See on tehtud lausa omamoodi äriks. Selle all kannatab kogu sõnavabaduse kontseptsioon ja loomulikult Eesti kultuuriruum,“ märkisid Pangaliidu korraldatud pressikonverentsil pankade esindajad.

Kindlustus kaitseb eelkõige kommenteerijat

„Nii leidsimegi me, et õiglane oleks turule tuua netikommenteerija kindlustus, mis hakkab kaitsma nii anonüümselt kui ka mitteanonüümselt internetis kommenteerijaid. Toote ostja ise ei pea midagi tegema – kui tal on netikommenteerija kindlustus ostetud, siis tegelevad kõikide kohtuasjade ja kahjurahade maksmisega pankade kindlustused. Nii saab netis kommenteerija ise rahulikult oma tööga jätkata,“ selgitati pressikonverentsil.

Pankade  selgitusel  arvutatakse rating ehk kindlustuse ostja kuumakse ja riskitase tema minevikukommentaaride pealt. „Tegevused on enamvähem samad nagu kodulaenu võtmise puhul. Kui netikommentaator läheb panka seda kindlustust tegema, siis peab  ta kaasa võtma kõik oma viimase 6 kuu kommentaarid väljaprinditud kujul ning siis panga vastav komisjon hindab, kui kõrge on antud kommentaatori risk ja selle põhjalt kujuneb siis ka tema kindlustuse kuumakse,“ selgitati Pangaliidu pressiüritusel täna.

Netikommentaatorite kindlustus aitab

Lugejakirja toimetus palus kommentaari ka ühelt suurimalt internetist kommenteerijalt Priit K.-lt (sünd 12.detsember 1979), kes palus siiski anonüümseks jääda. “Minu hinnangul on tegemist äärmiselt vajaliku tootega, mida kindlasti kasutama hakkan. Olen aastaid olnud professionaalne netis kommenteerija ja no ma olen ikka igasugust saasta sinna kirja ka pannud. Kui keegi mind kohtusse kaebaks, siis oleks mul sellised trahvid kaelas, et oi oi oi,” märkis Priit K.  “Nii et jah, hea toode ja hakkan kindlasti seda ka kasutama.”

Riskid peavad olema maandatud

Pankade esindajate sõnul on kindlasti lihtsam hinnata neid, kes on kommenteerides end tuvastanud ID-kaardiga või muul moel. Teiste puhul tuleb teha veel täiendab taustakontroll, et veenduda, kas kommentaarid on ikka autentsed ja milline on nende riskitase.

Pangaliidu pressikonverentsil anti ka teada, et pangad arendavad lähiajal koostöös Eesti erinevate meediakanalitega välja täisautomaatse masinliidese, mis lihtsustatult tähendab seda, et iga kommentaar, olgu ta anonüümne või mitte, jookseb läbi ka automaatselt pankadest.

„Nii on pankadel tulevikus veelgi lihtsam kindlustust pakkuda ja riskidki väiksemad,“ nenditi tänasel üritusel.

Netikommentaatorite kindlustust hakkavad kõik suuremad Eesti pangad pakkuma alates novembrikuust.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles