Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti tanklaketid: Khashoggi verega määritud odav kütus on kohe varsti Eestis müügil

jagamist

Maailmaturu mõjud jõuavad varsti ka Eesti kütuseturule ning sellest tulenevalt ootavad Eesti autoomanikke head uudised – lõpuks ometi jõuab müügile tapetud ajakirjaniku verega määritud odav kütus.

Viimastel päevadel on toornafta hind langenud ning jõudnud alla 70 dollarini barrelilt. „Peamiseks mõjutajaks on olnud hirm selle ees, et USA ja teised riigid kehtestavad Saudi Araabia suhtes sanktsioonid seoses ajakirjanik Jamal Khashoggi mõrvaga ning kartus, et Saudi Araabia võib nendele vastata naftatarnete piiramisega,“ selgitas Eesti Kütusemüüjate Seltsi juhatuse esimees Marko-Ats Kuusik.

Ajakirjaniku surm kauges riigis toob rõõmupäeva Eesti autoomanikele

„Teema ongi nüüd selles, et kuu aja jooksul, mil kogu see ajakirjaniku mõrv, uurimine ja ülestunnistus olid, toodeti teatud kogus kütust, mida ükski täie mõistuse juures olev lääneriik osta ei tahtnud. Lõpuks lasti selle hind nii alla, et Ida-Euroopa riikidel oli täiesti pohhui, kelle verega see määritud on, peaasi, et kasumit tuleb,”märkis ta.

“Hea uudis on, et tänu selle kütuse üliodavale sisseostuhinnale saavad Eesti tanklaketid pakkuda oma klientidele võib-olla isegi kuni 2 eurosenti odavamat kütust kui seda on tavaline, mitteajakirjaniku verega määritud kütus,“ hõiskas Eesti Kütusemüüjate Seltsi juhatuse esimees.

See mees andis elu, et meie saaksime odava kütusega sõita. (foto: April Brody)

Mis täpselt mõjutab kütuse hinda tanklas?

Mootorikütuste hind tankla hinnapostil koosneb laias laastus neljast suurest komponendist:

– Kütuse maailmaturu hinnast.

– Dollari ja Euro omavahelisest suhtest.

– Turumajanduses olevast normaalsest konkurentsisituatsioonist.

– Mitu ajakirjanikku parajasti sellel nädalal ära tapetud on

„Lühiajaliselt, erinevate tanklate ja piirkondade hinnavahesid, dikteerib konkurents ning kütusefirmade efektiivsusest tulenev võimekus hoida madalaimat hinda. Hindade liikumist erinevate päevade, nädalate ja kuude lõikes dikteerivad peamiselt aga kaks esimest punkti ehk kütuse sisseostuhind eurodes,“ märkis Kuusik.

„Meile teadaolevalt saudidel enam seda odavat verega määritud kütust saada ei ole ja seega peavad Eesti autoomanikud harjuma mõttega, et niipea kui odav kütus meie varudest otsa saab, tuleb hakata sõitma jälle kalli kütusega või oodata järgmise ajakirjaniku tapmist,“ lisas Kuusik.

Hea Lugejakirja lugeja! Anna loo all kommentaarides märku, kas ootad juba odava verega määritud kütuse saabumist Eesti tanklakettidesse?

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles