Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eestis elavatel vene rahvusest meestel kaob kohustus kanda naiste käekotte

Varsti enam Eestis taolist vaatepilti nii palju ei näe - siinsetel vene rahvusest meestel kaob kohustus kanda naiste käekotte.
jagamist

Vabariigi Valitsus otsustas täna, et alates 1. veebruarist pole Eestis elavatel vene rahvusest meestel enam kohustust kanda naiste käekotte.

Valitsuse välja antud määruse seletuskirja kohaselt kehtib sama ka vene rahvusest meeste hulgas populaarsete õlakottide (rahvasuus tuntud ka kui „piderastotska“) kandmise kohta.

Rohkem vabadust

Seni on naiste käekottide kandmine olnud kohustuslik nii Venemaal kui Eestis.

„Valitsuse määruse eesmärk on näidata maailmale ja eelkõige meie idanaabrile Venemaale, et meie riigis on kõik inimesed võrdsed ning oma otsustes vabad ja võivad oma soovi korral mitte kanda naiste käekotte ega naiselikke õlakotte,“ seisab eelnõu seletuskirjas.

„Mina olen seda muudatust oodanud tegelikult juba tükk aega,“ kommenteeris Maardus elav Dmitri (34), kes on oma naise käekotti pidanud kandma juba üle 14 aasta.

Kas see tundub õnneliku inimese nägu? No vot.

„Ma saan aru, et osadele Eestis elavatele vene meestele meeldibki neid kotte kanda ja neil pole midagi selle vastu, et seda teha aga mitte kõik pole rahul olnud seadusega, kaasa arvatud mina,“ märkis Dmitri.

„Mina tunnustan Eesti valitsust selle sammu eest ja alates 1. veebruarist mina enam mingeid naiste käekotte ega meestele mõeldud naiste õlakotte kanda ei kavatse,“ lubab Dmitri.

“Niikui naine midagi ütlema hakkab, siis lükkan määruse nina alla ja vsjoo. Peksa saan niikuinii kui ei kanna aga vähemalt hinges tean, et mul on õigus keelduda,” lisas Dmitri.

Valitsuse määrus hakkab kehtima 1. veebruarist 2020 ja alates sellest päevast pole Eestis elavatel vene rahvusest meestel enam kohustuslik naiste käekotte kanda. Eesti meeste kohta määrus ei kehti, sest ükski Eesti mees oma naise käekotti niikuinii ei kanna.

Hakka meie jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles