Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eestlased jooksevad tormi, et tulla tagasi maailma kõige õnnelikumast riigist ühte õnnetusse lõhestunud riiki

Valge laev, mis toob eestlased kodumaale tagasi ja ühendab lõpuks ometi selle õnnetu rahva üheks. (foto: Tallink)
jagamist

Eile avaldas ÜRO värske õnneraporti, millest selgub, et Soome on maailma kõige õnnelikum maa. See sai viimaseks piisaks karikas 100 000 eestlasele, kes pakivad nüüd asju, et naasta kodumaale.

Soome rahvastikuregistri andmetel elab Soomes pea 52 000 eestimaalast, kellest ligi 25 000 on seal ka ametlikult tööl. Kaugeltki mitte kõik eestlased ei ole end ametlikult Soomega sidunud – samadele andmetele toetudes töötab tegelikult Soomes hinnanguliselt 100 000 eestimaalast. Nüüd soovivad nad kõik korraga naasta Eestisse.

Õige eestlane pole kunagi õnnelik

Soome on õnneraportis esikohal teist aastat järjest, Eesti on selles tabelis 55. kohal.

„Isiklikult minu jaoks sai eile selgeks, et eelmise aasta võit polegi juhuslik. Kannatasin niigi hambad risti ära selle aasta aga kui juba teist korda järjest valiti see riik kõige õnnelikumaks riigiks maailmas, sai mul villand – õnn ja rahulolu pole ikkagi minu jaoks,“ rääkis Espoos elav ja väikest toidupoodi pidav Anne (45).

„Mina olen õige eestlane ja tahan kannatada aga selles riigis on seda üha keerulisem teha. Sulgen oma äri ja tulen tagasi Eestisse kannatama,“ märkis naine.

Kalevipoeg puhkab laevas peale rasket töönädalat ja kasti õlut. See vaatepilt kaob laevadest juba lähiajal, sest kõik tulevad Eestisse püsivalt tagasi. (foto: Ilmar Saabas)

Eestisse naasmise põhjused tegelikult erinevad

Mitte kõik Soomes elavad ja töötavad eestlased ei tule tagasi ainult õnneraporti tulemuse pärast.

„Minu otsus on tehtud puhtalt Eesti tänase uue poliitilise suuna pärast – loodav koalitsioon ütles selgelt, et Poola ja Ukraina keevitajad ja ehitajad saadetakse Eestist välja, et tavalised eestlased saaksid need töökohad üle võtta. Ma saan täna Soomes ehitajana palka 3500 eurot kätte aga kui nüüd saab sama tööd ja sama palka teha Eestis, siis muidugi ma tulen sinna,“ selgitas Helsingis väliehitustööde abijuhatajana töötav Margus (29).

Küsimusele, et kuidas ta Eestis sama palka saama hakkab,vastas Margus nii. „No mina olen aru saanud poliitikute lubadustest seda, et ettevõtjatel kästakse odav võõrtööjõud minema saata ja hakata maksma eestlastele mitmekordselt suuremat palka kui seni maksti neile võõrtöölistele. Ma ei näe mingit põhjust, miks Eesti ettevõtjad ei peaks seda käsku kuulama,“ sõnas mees.

Aeg naasmiseks on küps ka ühiskonna tasandil

Ka uus loodav koalitsioon on lubanud, et luuakse abistavad meetmed välismaalt tagasipöördunutele. See tähendab eelkõige perede ja üksikisikute suuremat nõustamist, alkoholihinna langetamist ja poliitikutepoolset pidevat pöidlahoidmist, et siia naasmine ja siinse eluga harjumine kõigil hästi läheks.

„Mina leian, et Eesti ongi nüüd valmis ja naasmiseks küps – riigil on raha ära kulutatud ja eelarve miinuses, ühiskond on piisavalt lõhestunud, poliitikud kaklevad omavahel ja rahul pole tegelikult enam keegi. Kohe lastakse alkoholihinnad ka uuesti alla ja siis oleme kõik koos siin õnnetud nagu üks õige pere olema peabki. Just sellist Eestit olen ma kogu aeg soovinud,“ rääkis täna hommikuse laevaga koos perega Eestisse naasnud Jelena, kes Soomes elanud juba ligi 15 aastat.

Tallink paneb käima lisalaevad

Eesti ja Soome vahet reisijaid vedav laevakompanii Tallink on tohutust tagasipöörduvate eestlaste hordidest teadlik ja juba planeeritakse ka lisareise, et hakkama saada selle liikuma hakanud massiga.

„Meie oleme igatahes valmis, õllehinnagi lükkasime lakke, et sellest aktsioonist nüüd veel viimast võtta ja eks siis viimane tulija kustutab laevas ka tule,“ nuttis Tallinki esindaja.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et Tallink laeval õllehinda tõstis, et tagasitulevate eestlaste pealt veel viimane koor riisuda? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Kommentaarid (20)

 • Janar

  21. märts 2019 - 18:34

  Täiesti ebareaalne tekst.eestlaste hordid tulevad eesti tagasi.kustkohast selline info võetakse???ja kustkohast eestis ehitaja saab 3500 eurot kätte???

  Vasta
  • Kelly

   22. märts 2019 - 00:43

   Mis valemiga õnnestub kellegil ennast nii totuna näidata?🤣🤣🤣

   Vasta
 • jaak

  21. märts 2019 - 21:33

  USA pidi miski miljardi välja käima Helme lunimise peale…

  Vasta
 • Ewa

  21. märts 2019 - 22:35

  Tead,jääge psrem igaveseks Soome.Me siin Eestis ei vaja teuesuguseid joodikuid,ehitajsid või veel mingeid hariduseta matse vaid tunneme suurt rõõmu,et teist lahti saime.See aeg kii meie siin kohapeal Eesti elu paremaks muutd
  Sime pugesite teie Eestist välja parrma elu peale.NAUTIGE SIIS EDASI OMA PÕDRAELU SOOMES!
  Nüüd kui Soomes tõenäoliselt hakkab elu sllapoole veerems ja palgad lsngevad on teil vsja Eestisse tagasi ronida.Ärge siia tagasi roomake!Siin ri oota teiedugust saasta keegi

  Vasta
  • Kelly

   22. märts 2019 - 00:48

   Kuule jeestlane Ewa tule soome,me õpetame sulle tähed selgeks👍🏼
   Ja saad osa ka meie õnnest,millest äkki kogematta killuke sullegi külge hakkab.Aitame ka sul su stressist ja maailma kompleksidest vabaneda.
   ME MUIDEKS TEAME ÕNNEVALEMIT!

   Vasta
  • Mari

   22. märts 2019 - 08:01

   Hei Ewa,
   Teie kõnepruuki ja kirjavigu lugedes arvan, et Teie koolis käimine jäi õige lühikeseks.
   Soovitan, elage elu ilma sappi pritsimata, mürgitate ennast ka vähem.

   Vasta
  • Jana

   22. märts 2019 - 11:30

   Kas sinu rohked kirjavead räägivad heast haridusest?

   Vasta
 • Saasta?

  21. märts 2019 - 23:29

  Hea tekst 🤣🤣🤣 eestlastel on siin oma raadio, motoklubi, krossi võistlus tiim, baar, tantsuklubid/trennid, ilusalongid, laulukoor, edukad ettevõtijad, pedagoogid, arstid jne… seda kõike saavutada võõras riigis, võõras keeles, bürokraatias, tingimustes… nii edukaid pole jah eestile tagasi vaja 🤣

  Vasta
  • Ettu

   22. märts 2019 - 07:57

   Nii arvad tõesti, et kõik käivad nendes rühmades. Ei käi eestlaste jaanitulel, mul seda täheleoanu vaja ei ole ega Fac hiljem kommentaare lugeda. Eesti tantsuryhmad pigeb, kui avalik lause võta mind. Juuksurid ja muud teevad tööd sama raha eest, kui eestis. Sest eestlane ise nõuab odavaid hindu. Aga Fac. Lugedes kõik miljonärid kes alla 28€” tunnis tuast välja ei tule. Aga oma ilu teenuse eest 2tunni palkka maksma ei ole. Soome hea riik jah kui tugedel elada. Kui tööl käia siis peale makse sul eriti palju kätte ei jää. Enamus Eesti maja ost. Selle nyyd maksnud ja naaseb koju kus saab rahus autot kasutada ja ilma röögatu laenudega elada.

   Vasta
 • Kelly

  22. märts 2019 - 00:52

  Ma isegi ei kujuta ette,mida eesti peaks ümber tegema ja juurde lisama,et minu pere tagasi tuleks.
  Ma olen enam,kui kindel,et tahan jääda elu lõpini vaid turistiks eestis.🤣👍🏼

  Vasta
 • Margus

  22. märts 2019 - 04:16

  Njh, kui huumorisoon umbes ja/või ei saa naljast aru. Pööra tähelepanu portaali nimele. Seda toimetab keegi kodanik Koik. See ütleb kõik.

  Vasta
  • Aavo

   11. apr. 2019 - 11:29

   No mis lõhestatud eestist jutt käib? Demokraatia lubas erinevaid seisukohti ja vaateid avaldada ja kohe hala lahti! Tuletame meelde. ENSV – s olid kõik ühte meelt ja kogu lugu. Kas tahame seda üksmeelsust nüüd tagasi? ( Tähelipu all)! Ei mõtlegi!

   Vasta
 • Merilin kalevitütar

  22. märts 2019 - 08:59

  Appi kui hea tekst, pole ammu enam nii südamest naerda saanud 😉😁
  [„Meie oleme igatahes valmis, õllehinnagi lükkasime lakke, et sellest aktsioonist nüüd veel viimast võtta ja eks siis viimane tulija kustutab laevas ka tule,“ nuttis Tallinki esindaja.] Aga see lõik lihtsalt parim, laevas niimoodi lõkerdasin naerda, et johhaidii👍 😂😂😂

  Vasta
 • Jana

  22. märts 2019 - 11:26

  Mingi huumori artikkel. Mina Soomes elades küll ei taju mingit Eestisse minejate horde. 8 aasta jooksul on minu ca 50 või enamagi eestlasest tuttava hulgas siirdunud Eestisse tagasi 4 inimest, Neist 2 pensionile.

  Vasta
 • Hele

  22. märts 2019 - 18:01

  Margus, olid vist. Keegi, mitte kunagi ei hakka maksma Eestis Sinu ametikohal 3500€.Sellisel juhul oleksid kõik müüjad, bussijuhid, maalrid, ehitajad, koristajad, teenindajad jm.saades väärilist palka kodumaal, mitte teises riigis!? Arvan, et minuga nõustuvad paljud, kuid arvamust avaldavad vähesed. Mõnitajaid ja ilkujaid leiame paraku igast riigist ja rahvusest.

  Vasta
 • Keegi

  23. märts 2019 - 12:18

  Issand , maisaa aru kust selline haige info tupeb , et kõik nüüd järsku tagasi Eesti lähevad.😀 Minu tutvusringkonnast kus ~50 inimest ei lähe küll keegi Eesti tagasi.😂 Kõik öelnud, et Eesti viimane koht kuhu minna, et isegi peale makstes ei tuleks tagasi.😀 Mina saan oma koristaja palgaga väga hästi elatud Soomes kesklinnas ja ma ei arva, et peaksin Eesti tulema 800€-se palga peale (kui sedagi).

  Vasta
 • Evi Põrk

  24. märts 2019 - 09:45

  Kahju inimestest,kellel puudub huumorimeel!

  Vasta
 • Naljanina

  1. nov. 2019 - 16:10

  Nii, nii hea!! Tõesti väga naljakas lugu! Rahvas võtke lihtsalt vabamalt!!

  Vasta
 • K.

  7. mai 2020 - 14:44

  Apua, mis lambaid ikka leidub.
  Kommetaaridest saab veel ühe uumorilaksu.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles