Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eestlaste alkoholitarbimine on drastiliselt langenud, sest alkoholi ei leita poest enam üles

Haruldane pilt silme alt ärapeidetud alkoholiosakonnast, mida mitte keegi ei suuda üles leida.
jagamist

Statistikaameti värskete andmete järgi on eestlaste alkoholitarbimine drastiliselt langenud – ainsa põhjusena tuuakse välja, et inimesed ei leia poodidest enam alkoholi üles. Siiski on asjal ka kurb varjukülg.

Pärast seda, kui Riigikogu võttis vastu alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse, millega poed pidid piirama alkoholi väljapanekut saalis nii, et poodlejad sellega “vältimatult kokku ei puutuks”, on langenud küll alkoholi tarbimine aga hüppeliselt on kasvanud poetöötajate ja klientide ootamatu kadumine.

Seadus viis alkoholi „põranda alla“

Nii mõnedki kauplused tegid sellest seadusemuudatusest kiiresti omad järeldused ja asusid oma alkoholi väljapanekunõudeid parandama. Mitmed kauplused läksid isegi nii hoogu, et ise ka pärast ei leidnud oma alkoholiosakonda ülesse.

Üheks ohvriks on Tartus asuv Anne Selver.

„Peale TTJA poolsete soovituste saamist, kuidas parendada oma alkoholi väljapanekut, otsustas meie tol hetkel tööl olnud osakonnajuhataja Moonika (siin ja edaspidi nimed muudetud), et näitab üles initsiatiivi ja asus koos tööl oleva vahetusega alkoholi silma alt ära paigutama,“ meenutab Anne Selveri juhataja.

„Aga nad läksid nii hoogu selle ärasättimisega, et lõpuks ei suutnud keegi alkoholilette üles leida,“ märkis juhataja.

Ärapaigutatud alkoosakondadest leitakse nüüd  kadunud inimesi

„Probleem tuli välja alles järgmise päeva hommikul kell 10.00, kui esimene ostja Andres R. (nimi poe palvel muudetud, sest ta on hea klient, toim.) avastas, et harjumuspärasel kohal enam alkoholi ei näegi ja ei näe ka mujal riiulitel ja hakkas kõva häälega protesteerima,“ selgitas poe juhataja.

„Kahjuks oli uuel päeval tööl juba uus vahetus ja nii imelik, kui see ei tundu, ka nemad ei leidnud alkoholiosakonda ülesse!“

Kauplusel ei jäänud muud üle, kui kutsuti kohale Päästeamet, kes peale pikka otsimist ja värskete evakuatsiooniplaanide uurimist alkoholiosakonna lõpuks üles leidis.

„Üllatuslikult leiti sealt lausa 8 politsei poolt tagaotsitavat isikut, kolm mumifitseerunud klienti, koerapere, kes oli vahepeal kutsikad saanud ning meie poe üks terve vahetus, kes aasta tagasi oli saadetud missioonile leida üles alkoosakond,“ kommenteeris Selveri juhataja.

Hea lugeja! Kas Sina leiad poodidest alkoholiosakonna kergelt üles või loed sa seda teksti praegu kuskil ärapeidetud alkolettide vahel ja ei leia ise ka väljapääsu? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD:

UURING: enne kella 22 linnas jooksev mees tõenäoliselt siiski joodik, mitte tervisesportlane

Šokk Taaralinnas Tartus: kohalik mees ostis kasti õlut Eestist nagu oleks tal rahast täiesti suva

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Eesti karsklane

  15. nov. 2019 - 11:43

  Rõõmustav uudis on see,et alkohooli tarbimine on vähenenud.
  Nii mõneski peres jäi raha toidujaoks rohkem.

  Vasta
  • Matilda Pärituul

   21. nov. 2019 - 07:36

   Raha jääb rohkem toidu jaoks. Ja sellepärast ongi eestlased järjest ülekaalulisemad. Teatavasti koolis õpetati, et alkohol lahustab rasvu, seega mida vähem tarbitakse alkoholi, seda suurem on see rasvumise probleem. Vau, ma ise ka ei tea, mida ma söön, et ma nii tark olen!

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles