Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eestlastel on nüüd kuu aja jooksul ainulaadne võimalus kogeda turvaliselt seda, mis tähendab olla sõjatsoonis

Kaks kärbest ühe hoobiga - ilus vaadata ja saad samas kogeda turvaliselt seda, mis tunne on olla pideva pommirahe all.
jagamist

Detsembrist algas taas ilutulestikurakettide müük, mida on agaralt ka kasutama hakatud, pakkudes eestlastele võimalust turvaliselt ise kogu aeg tunda, mis tunne on viibida aktiivses sõjatsoonis.

Paugutamine kestab 1.jaanuarini, sealt edasi seni, kuni varusid jätkub.

Tuleks nautida olukorda

„Mina arvan, et need vanurid ja nõrganärvilised peaksid natuke maha rahunema ja nautima seda, mida meie neile omaenda raha eest pakume,“ kommenteeris peamiselt Mustamäel igal õhtul rakette paugutav Janek (aju vanus 3 a., tegelik vanus 27).

„Me teame jah, et igal aastal meid kritiseeritakse, et miks on meil vaja paugutada juba 4.detsembril aga kulla inimene, kuidas sa siis saaksid teada, et kas su lemmikloom üldse kardab pauku või mitte?“ küsib Janek hämmeldunult.

„Ja ära ei tasu unustada ka seda, et osad meie raketid on ikka väga võimsad ja väga hullu pauguga, mis paneb klaasid klirisema ja autode signad undama – öelgu mulle need kritiseerijad – kas neil on enda mingi parem viis, kuidas testida oma koduakende ja autosignalisatsiooni korrasolekut? Ei ole ju!“ põrutab Janek.

Eluline teenus

„Ja pealegi – lisaks eelpool öeldule pakume me Eesti inimestele ainulaadset võimalust tunda seda, mis tunne oleks viibida sõjatsoonis, kus käib pidev paugutamine ja pommitamine. Aga selle vahega, et meie pakutav teenus on turvaline – kellegi korter ega lähedased ei lenda selle tulemusena ju õhku,“ selgitab Janek oma tähtsat rolli.

Küsimusele, et kas Janek ise on käinud sõjaväes või mõnel missioonil, vastab Janek lühidalt: “Hull peast, ma pole põhikooligi ära lõpetanud.”

Lugejakiri.ee toimetus peab Janekuga nõustuma – ega ei ole küll olemas meil sellist teist võimalust, kuidas saada aru sellest, mida tunnevad meie sõdurid või sealsed kohalikud tsiviilelanikud, kui nende kodusid pommitatakse.

Aitäh, Janek, et Sina aitad meid sellest paremini aru saada – sa tõesti oled vajalik sotsiaalne teenus, mida riik ega kohalik omavalitsus pakkuda ei suuda.

 

SEOTUD LOOD:

Enne aastavahetust tulid müüki ilutulestikuraketid, mis spetsiaalselt mõeldud koduloomade hirmutamiseks

OLULINE! Tänavu tohib ilutulestikurakette müüa ja kasutada ainult koos mürasummutiga!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles