Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

EFTA tunnustab taas neid paari saadet ja filmi, mis Eestis möödunud aastal tehti

Suurejooneline gala toimub 1.aprillil.
jagamist

Taas on selgunud Eesti Filmi- ja Teleauhindade (EFTA) nominendid ja valik on täpselt sama kirju kui sebral on triipe. Aga see on ikkagi meie oma kalli Eesti filmi- ja telemaastik.

Auhindu on välja antud 2017. aastast ja igal aastal tuuakse nomineeritute seas välja kõik filmid ja sarjad, mis möödaläinud aastal üldse kinolinale või ekraanile jõudsid. Paraku saab ainult üks olla nende seast just see kõige parem.

Tunnustatakse ka professionaale

Auhinnad on jaotatud kahte suurde valdkonda, televisioon ja filmikunst. Alamkategooriates võib kohata kõiki filme, sarju ja saateid, mis Eestis eelmisel aastal vaatajateni on jõudnud, ning ka neid inimesi, kes nende valmimises osalesid.

„Meil on Eestis kõva kakskümmend professionaali, kes on kõik selle toreduse teile toonud. Muidugi tuleb nende rasket tööd tunnustada, korraldada suur pidu, ja siis üks tubli ka välja valida,” selgitas EFTA esindaja kogu protsessi.

„Eks mõned inimesed korduvad kategooriates ka, aga mis teha, kui lihtsalt ollakse nii tublid ja meil tõesti kedagi teist pole varnast võtta.”

Kuuldused televisiooni surmast….

Pärast Kanal 2-le osaks saanud raskusi peaks igaüks tundma muret telesarjade ja saadete tuleviku pärast Eestis. Noorem põlvkond eelistab juba ammu muid kanaleid või tarbib narkootikume ja vanad surevad telekate ette vanadussse, oodates, millal kommertskanalites nii levinud kahtlased sisseostetud Poola või Ukraina majapidamistarvete reklaamid lõpuks ometi läbi saavad.

Produktsiooni koha pealt on tele- ja filmitegijatel samuti probleemsed ajad, sest juba mõnda aega ei saa enam sarju spsonsorrahade kättesaamiseks kasvõi näiteks Amservis või ABC Kingas filmida, kuna liiga paljud sarjad seda juba teevad ja vaatajad hakkavad vaikselt kahtlustama.

….on vist ikkagi kerge liialdus

Kuid EFTA tõestab sel aastal, et olukord pole kaugeltki nii hull, kui arvata võiks ja lähedalt ning kaugelt tundub.

„Ei saa kohe kindlasti öelda, et televisioon on Eestis surnud. Mõnes kategoorias jäi meil lausa üks inimene või üks saade nomineeritutest välja. Aga žürii pidi paraku oma valiku tegema,” sõnas EFTA esindaja.

„Eks „Pank” teeb sel aastal puhta töö, aga mis teha, kui rahad on taga ning näitlejad ja personal ei pea võtteperioodi ajal kõigis teistes sarjades samal ajal olema. Aga olenemata kõigest sellest, on meil ikka veel „ Pilvede all” ja „Kättemaksukontor”, mis sest, et süžee sai juba aastaid tagasi läbi ja filmitakse lihtsalt näitlejaid kuskil korteris või auto juures midagi rääkimas. Vot see on pühendumus, mis väärib tunnustust!” kiitis EFTA esindaja.

Suurejooneline Eesti filmi- ja teleauhinnad 2019 gala toimub Alexela Kontserdimajas 1. aprillil. Nominente saad ise järele vaadata siit!

Filmimaailma sukeldus hernepüstolreporter Holger-Hendrik Hang.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles