Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

EKRE nõuab üldlaulupeo rongkäigus värviliste rahvariiete kinnikatmist

No vaadake seda homopropagandat eelmisel laulupeol - õhupallid ja värvilised riided. Kuhu see kõlbab? (foto: laulupidu.ee)
jagamist

EKRE saatis täna ametliku kirja üldlaulupeo korraldajatele, kus nõutakse vähemalt rongkäigu ajaks värviliste rahvariiete mustade kilekottidega kinnikatmist, et vältida igasugust “homo- ja sooideoloogilist propagandat”.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmed tahavad Üldlaulupidu 2019 korraldajatelt eelkõige kinnitust, et värviline rongkäik Tallinna kesklinnas ei sarnaneks mingit moodi mõne seksuaalvähemuste festivaliga ega muudaks seetõttu sadu noori korraga homodeks.

Mustad kilekotid selga!

Järgmine üldlaulupidu toimub järgmisel nädalal, 5. juulist – 7. Juulini. Kõnealune murettekitav rongkäik toimub laupäeval, 6. juulil kl 13.00 – 18.00.

Toome nüüd teieni ära EKRE poolt saadetud ametliku kirja, täismahus:

„Head XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ korraldajad!

Meil on väga hea meel, et meie kallil kodumaal on toimumas järjekordne laulu- ja tantsupidu. Laulupidu on Eesti üks tähtsamaid sümboleid ja loodetavasti jääb selleks ka tulevikus.

Sellega meie hea meel kahjuks ka lõpeb. Nimelt on väga paljud meie liikmed avaldanud pahameelt, et laulu-ja tantsupeo rongkäik on neile tundunud liiga kirju. Liiga värviline. Liiga vikerkaarevärvides. Me mõistame, et sellel pole tegelikult ju mitte mingisugust pistmist homode ega nende propagandaga, vaid tegemist on meie enda kalli Eestimaa rahvarõivastega.

Kui kasvõi üks noor peaks taolist homovärki kellegi jalas nägema, on pahandus majas.

Siin aga on üks suur AGA…nimelt ei ole täna oluline, kuidas asjad on, vaid kuidas asjad paistavad. Ja asjad paistavad välja halvad. Väga halvad. Kohe selgitame, miks.

Täpselt enne laulupidu, täpsemalt 27. juunist 3. juulini toimuvad Helsingis, Tartus ja Tallinnas ülemaailmsed eesti kultuuripäevad ehk ESTO 2019. Sel nädalal toimub Helsingis veel teinegi üritus – seksuaal- ja soovähemuste festival Helsinki Pride 2019.

Ühel festivalil kantakse värvilisi riideid ja teisel veel värvilisemaid. Ehk saate juba aru, kuhu selle mõttega triivime – eriti oluline on märkida, et tänavuse ESTO festivali fookuses on noored, kes teadupärast muutuvad homoks kohe, kui näevad mõnda värvilist või vilkuvat asja. Sellega ei saa me kuidagi leppida.

EKRE murelike liikmete hinnangul peaksid ka Tallinna laulupeo rongkäigu liikmed enda toretsevad homoriided kilekottide alla peitu panema. (foto: Vanemuine)

Seega kokkuvõtteks soovime teilt teada, et kuidas kavatsete lahendada probleemi, et teie korraldatav rongkäik, mida näevad peale teiste ka tuhanded noored nii kohapeal kui telerite ees, ei muutuks kogu selle värvide virvarris homo- ja sooideoloogiliseks propagandaks? Kas saate kinnitada, et rongkäigus osalejad ei tee Eesti kultuuripärandi kontserdil homo- ja sooideoloogilist propagandat, nii sõnavõttudes, riietuses kui ka sümboolikas?

Meie ettepanek on, et vähemalt rongkäigu ajaks võiksid kõik vähegi värviliste riietega rongkäigus osalejad katta end mustade kilekottidega, et ei jääks mingit kahtlusekübetki, et tegemist võiks olla tohutu homopropagandaga. Jääme lootma teie mõistvale suhtumisele ja usume siiralt, et ka teie eesmärk tegelikult pole rongkäiguga noored homodeks muuta.”

Allakirjutanud: EKRE äärmiselt murelikud liikmed ja Varro ka.

Üldlaulupidu on üleriigiline laulupidu, kus osalevad erinevad kooriliigid ja puhkpilliorkestrid. Tallinna lauluväljakul iga viie aasta tagant peetavat pidustust korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus. Järgmine üldlaulupidu toimub järgmisel nädalal, 5. juulist – 7. juulini.

SEOTUD LOOD:

POMMUUDIS! Laulukaar värvitakse 650 000 euro eest vikerkaare värvidesse

Eestlased on rääkinud: laulukaar tuleks kindlasti värvida, kuid ei tea, mis värvi!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (10)

 • Valdis

  26. juuni 2019 - 15:16

  EKRE keelab ka vikerkaare taevast kui vaid Mart Helme ainuvalitsejaks saaks😄

  Vasta
 • Emmi

  26. juuni 2019 - 16:56

  Miks levitad valeinfot? Ekre just soovib säilitada rahvuslikluse kuid ei aktsepteeri homopropagandat! Soomes elades kuulen-näen vikerkaarivärve juba kirikutes. Jälk on see ajupesu. Varsti peab juba hakkama häbenema kui oled hetero.

  Vasta
 • Enn

  26. juuni 2019 - 19:05

  Jälle liba uudis! Näidake kirja originaali kelle poolt saadetud millal ???

  Vasta
 • mutt

  26. juuni 2019 - 20:23

  ärge tulge siin oma homoteerulliga igasuguseid originaale nõudma, püüate kõik naljaks teha, jah, ma tulen isiklikult traktori järelkäru täie mustade kilekottidega rongkäiku vastu võtma ja katsuge keegi sellest kõrvale hiilida. must on kaabu värv!!! oot või oli see mingi teine hüüdlause🤔 ahjaa!! kui on must, näita ust!, st võtke uksed rongkäiku kaasa 👍

  Vasta
 • Aare Tesaar

  26. juuni 2019 - 20:52

  tegelikult ei nõua EKRE mingeid kilekotte riiete peale! hoopis vastupidi–kõik riided kilekottide SISSE ja kõik saavad näidata avalikult oma tõelist sugu,mitte mingit sotsiaalset konstruktsiooni!
  PS. olen ka üks pöördumise algatajatest! seega järjekordne näide libauudiste levitamisest, isegi nii tõsiseltvõetavas portaalis kui Lugejakiri!!
  PPS rehvormierakondlased peavad oma kilekottidesse pakitud riided erakonna kontorisse viima.

  Vasta
 • Tõnis Siim

  28. juuni 2019 - 08:28

  Homopropaganda (sünnipäraselt mitte homoseksuaalse sättumusega europiididest homoseksuaalide tegemine/tootmine) kuulub sorosfashistide ja -rassistide Euroopa rahvuste ning europiidide nihileerimise reaalpoliitika teostamise juurde. Selle artikli järgi otsustades näevad ekrelased sorosfashistide ja -rassistide rahvusnihilistlike sepitsuste tonti ka seal, kus seda ei ole.

  Vasta
  • Tõnis Siim

   28. juuni 2019 - 08:45

   Sorosfashistide-rassistide eesmärk: põlisrahvasteta (rändrahvastega assimileeritud põlisrahvastega), rahvusteta, ümber- ning ülerahvastatud asualadega,
   europiidideta, rahatotalitaristliku-plutokraatliku Euroopa ja europiidideta Põhja-Ameerika ülesehitamine võimalikult lühikese ajaga. Kättemaksuks ja karistuseks holokausti eest?

   Vasta
 • häbi

  29. juuni 2019 - 20:32

  sudamest sudamest loodan, et see pole tosi

  Vasta
 • Peter

  16. jaan. 2020 - 12:44

  KURB, ET EESTI RAHVAS ENAM NALJAST ARU EI SAA.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles