Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

EKRE piketil käinud protestija kahetseb, et pani maailma liidritele halvad mõtted pähe

Just see plakat paneb tõenäoliselt aluse uuele maailmakorrale. Uus Skype ongi leitud! (foto: Madis Veltman. Delfi)
jagamist

Šveitsis Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil arutatakse täna uut maailmakorda ning tegevusi, kuidas sinna jõuda. Idee selleks andis EKRE protestija oma plakatil novembris toimunud rändevastasel piketil.

Möödunud aasta 15.novembril kogunes Stenbocki maja ette ligikaudu 40 inimest, et ÜRO rändeleppe vastu piketeerida (vt ürituse pilte siit!). Ühel piketereerijaist oli kaasas plakat, kuhu ta oli kirja pannud ideed, kuidas kehtestada uus maailmakord. Vähe teadis ta sel hetkel, et oli kogemata alustanud revolutsiooni.

Jüri Ratas esitleb uue maailmakorra plaani täna Šveitsi tippkohtumisel

Maailm on hetkel kaoses ja inimesed pole rahul ei valitsuste ega poliitikutega. Seega tuli taoline tegevusplaan maailma liidritele kui värske tuuleiil. Peaminister Jüri Ratas osaleb kolmapäevast kuni reedeni Šveitsis Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil, mille korraldajatelt oli ta kutse saanud.

„Olin selle piketi ajal ise ka Stenbocki majas aga õue ei hakanud igaks juhuks minema, piilusin kardina tagant. Pärast Delfist vaatasin siis ürituse galeriid ja järsku märkasin, et ühel nokatsiga vanamehel oli käes suur plakat äärmiselt huvitavate ettepanekutega. Lasin need ära tõlkida ja saatsin üle maailma laiali teistele riigijuhtidele. Tagasiside oli vapustav, mitte keegi polnud varem taolise idee peale tulnud ja kõigile tundusid need mõtted geniaalsed,“ rääkis Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.

„Kõik geniaalsed asjad on ülimalt lihtsad – mõelge ise: tekitada kaos, siis saata peale suur sõjavägi ja siis kehtestada kohe uus maailmakord – geniaalne! Koheselt tehti mulle ettepanek, et ma vormistaksin antud ideed ära ja teeksin sellest ettekande selleaastasel Davosi maailma liidrite tippkohtumisel,“ rääkis Ratas.

Maailma Majandusfoorumil otsustatakse maailma saatus

Sel nädalal toimuv Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad.

Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd. Tänavuse ürituse kandev idee on uus maailmakord.

Ratase esitlus on täna kõige tähtsamal kohal

Jüri Ratase sõnul vajavad maailma riikide ees seisvad väljakutsed lahendusi, kuhu panustavad kõik.

„Me teame lähtuvalt oma kogemustest ja suurusest väga hästi, et suured küsimused ei hooli riigipiiridest. Samuti on ka lahendused tihti sellised, mida saab üksteiselt üle võtta, säästmaks nii oma energiat kui ka ressursse. Meile on väga oluline osaleda aruteludel, kus räägitakse kõiki riike puudutavatest küsimustest,“ sõnas peaminister.

On hämmastav mõelda, et üritusel, kus oli kümneid plakateid suurepäraste ideedega, jäi just Kalju hoitud plakat peaminister Ratasele silma kogu sellest heade mõtete virvarrist. (foto: Madis Veltman, Delfi)

„Mul on siiralt hea meel, et minu ettekanne valiti ürituse kõige tähtsamaks ja seega esitan ma selle kõige viimasena – sellest saab uue maailmakorra alusdokument ja mõte sellest, et see sai alguse siit, väikesest Eestist Stenbocki maja eest, on lihtsalt mindblowing,“ rääkis Ratas.

“Enam ei pea me Eestit tutvustades ütlema, et me oleme see väike riik, kes leiutas Skype-i, nüüd saame uhkusega öelda, et me oleme see väike riik, kust algas revolutsioon ja uus maailmakord!”

Ratasel on teiste seas kavas kohtuda Apple, Uber Technologies, Booking.com, Ericsson, Proteus Digital Health, Accenture, Paypal, Coca-Cola Company, Koç Holding AS ning BenevolentAI juhtidega. Samuti on peaministril plaanis kahepoolsed kohtumised Colombia, Costa Rica, Paraguay ja Uganda presidentide ning Uus-Meremaa peaministriga. Kõikide kohtumiste kandvaks teemaks on uus maailmakord ja kuidas sinnani üheskoos jõuda.

Kalju kahetseb tehtut

Uurisime ka EKRE liikmelt Kaljult (62), mis tema arvab sellest, et tema plakatil on maailma muutvad tagajärjed.

„Oi sa kuradi vanapagan, kas tõesti asjad nii läinud selle plakatiga nüüd? Ega mina ju seda plakatid ei kirjutanud! Ma tulin tollel hommikul kohale ja Jaak Madison jagas seal EKRE erakonna bussi juures mingeid silte. Astusin ka sappa ja nii see plakat mulle kätte sattuski,“ on Kalju üllatunud. “Ma korra vaatasin peale küll, et mis sinna kirjutatud on aga juba esimesed sõnad olid nii võõrad, et ma edasi ei lugenud.”

„No muidugi ma kahetsen, et plakatil sellised tagajärjed on – mina küll ei tahtnud maailma liidritele mingeid lolle kärbseid pähe ajada! Ma tulin ju ainult miljonite pagulaste vastu võitlema sinna!“

Peaminister Ratas osales Davosi foorumil ka eelmisel aastal. Ta jõuab Eestisse tagasi 25. jaanuari hilisõhtul. Ratast saab lilledega õnnitlema minna Tallinna Lennujaama.

Veel pole teada, millal Uus Maailmakord kehtestatakse, kuid peaminister Ratase sõnul juba üsna varsti.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles