Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Endine maaeluminister Mart Järvik hakkab võitlema Eesti sääsevabaks muutmise nimel

Kes siis oleks veel parem terve Eesti sääsevabaks muutja kui endine maaeluminister Mart Järvik? (foto: Matti Kämara)
jagamist

Rahandusminister Martin Helme tegi maaeluminister Arvo Allerile ettepaneku nimetada Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu liikmeks Mart Järviku, kelle peamiseks tööülesandeks saab terve Eestimaa sääsevabaks muutmine.

Lisaks putukatõrjele hakkab endine minister vastutama ka suunamudijate selfitamiste koordineerimine eest Eestimaa viljapõldudel ning raha jagamise eest neile maale elama minna soovijatele, kes erakonna poliitikat toetavad.

Mängus on väga suured rahad

EKRE liikmena ja ministriametis olles viis Järvik poole aasta jooksul jõuliselt ellu aktsiooni „Noored maale“. Järvik tunnistas, et MESi nõukogu liikmeks oli ta nõus saama eelkõige just seetõttu, et sinna eraldatav rahakogus on atraktiivne, sest kokku pidi eraldatama projektile 100 miljonit eurot.

„Selline ettepanek tõepoolest tehti ja ma olen avalduse esitanud, aga hetkeseisuga veel ei tea, kas mind ikka lastakse suurte rahade ligi tagasi või mitte,“ teatas endine maaeluminister Mart Järvik täna.

„Minu üheks tööülesandeks saab kindlasti olema raha jagamine neile noortele, kes jagavad meie erakonna poliitikat ja noh, kui nad soovivad ka maale jah elama minna.“

Mart Järvik hakkab koordineerima influentserite eneseimetlemist põldudel. (foto: lutikas)

Mitu tööülesannet

„Meie tehtud uuringud ja küsitlused näitasid, et noorte maale naasmise peamine probleem olid igasugused  tüütud putukad nagu näiteks sääsed,“ selgitas Järvik oma sobivust sellele ametikohale.

„Eks pandi tähele, et kuna mul on silma kahjuritõrjele (Järvik avastas ministri ametis olles oma kabinetist „lutika“, toim.), siis olen mina ka parim kandidaat,“ hindas Järvik.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu liikmena hakkab Järvik peale sääsetõrje ja rahajagamise vastutama näiteks ka sellise põllumeestele keerulise probleemi eest nagu on suunamudijate selfie-de tegemised viljapõldudel.

„Ega ma sellest influentserite selfitamise koordineerimisest ei saanud hetkel küll sõnagi aru, millest on täpselt jutt aga no kõik on õpitav,“ sõnas Järvik.

„MESi uus strateegia on nüüd valmis tehtud, aga elluviimine jäi pooleli, ma tahan, et kogu see strateegiavärk käima saaks ja saaksin hakata ikka suuri rahasid omadele suunama,“ lisas Mart Järvik.

Hea lugeja! Mida arvad Sina Mart Järviku uuest töökohast ja plaanist muuta terve Eesti sääsevabaks? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD:

Šokis influentserid põllumeeste peale maruvihased: kuhu te kogu vilja olete pannud?

Põllumehed leidsid nutika viisi, kuidas viljapõldudel pildistajaid eemale peletada

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • putukas

  14. jaan. 2020 - 19:30

  nohh üks meeletu rüütel võitles ju ka kunagi hästi ammu tuuleveskitega

  Vasta
 • Miks?

  23. jaan. 2020 - 16:46

  „Minu üheks tööülesandeks saab kindlasti olema raha jagamine neile noortele, kes jagavad meie erakonna poliitikat ja noh, kui nad soovivad ka maale jah elama minna.“
  Kas see ei kõla veits valesti, miks ei peaks sobima juba ta sinna? Kui, see lause vastab konkreetselt tõele. Milleks ma peaks kellegagi vaateid jagama?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles