Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ENNEOLEMATU! Lätis sündis riigi ajaloo esimene viie varbaga laps, rahvas on šokis!

Lätis sündis täna riigi ajaloo esimene viievarbaline (kokku 10) laps, mis on viinud terve riigi šoki äärele. (foto: Läti kaitsepolitsei)
jagamist

Täna pärastlõunal sündis Riia sünnitusmajas Läti ajaloo esimene viievarbaline laps. Uudis on viinud terve riigi šoki äärele, paljud peavad seda maailmalõpu märgiks.

Täna pärastlõunal kell 16.42 sündinud lapse mõlemad vanemad on rahvuselt lätlased, hetkel viibivad mõlemad eeluurimise all.

Ämmaemand ei uskunud oma silmi

„Sünnitus algas nagu iga teinegi,“ meenutab siiani šokis ämmaemand Evelinš Lapins.

„Välja tuli ta pea ees ja me ei osanud midagi kahtlustada, sest kõik tundus üsna tavaline protseduur. Aga me keegi polnud valmis selleks, mis siis juhtus,“ kommenteeris ämmaemand.

„Ühel hetkel oli terve laps käes ja nagu Lätis alati kombeks, hakkasime kohe ka varbaid üle lugema. Me kõik teame, et ühel jalal on alati kuus varvast aga Läti riigi seadused näevad ette, et peame ikkagi alati ka üle lugema.“

Sellest vastsündinud viievarbalisest lätlasest saab tõenäoliselt nüüd eestlane. (foto: Läti kaitsepolitsei)

Alguses šokis haigla, seejärel terve riik

„Olime õega tol hetkel kahekesi ruumis ja kui olime mõlemad kolm korda varbad üle lugenud ja saanud ikka tulemuseks kokku kümme, siis mina minestasin,“ rääkis Lapins.

„Kui mul pilt uuest ette tuli, oli tuba arste ja muid tegelasi paksult täis. Kohal olid ka Läti kaitsepolitsei ja valitsuse esindajad. Lapse varbaid oli selleks hetkeks üle loetud sadu kordi, nagu mulle hiljem öeldi.“

„Nägin oma silmaga, kuidas kaitsepolitsei esindajad otsisid läbi ka lapse teadaolevalt viimase elukoha (lapse ema kõhu, toim.), et äkki on kaks varvast ikkagi sinna maha jäänud, kuid mitte midagi ei leitud. Vot siis haaras kõiki juba paanika,“ rääkis ämmaemand Lapins.

Lapse edasine saatus lahtine

Meie toimetusele teadaolevalt teavitati juhtunust kohe ka peaministrit ja president ning seejärel lekkis uudis ka meediasse, mis viis juba terve riigi šokiseisundisse.

„Me teadsime kohe, et nii kui uudis välja läheb, nii on kohe hullud ka haiglas juures kohal. Seega tuli kiiresti tegutseda,“ kommenteeris juhtunut Läti kaitsepolitsei pressiesindaja Arturs Kasens.

„Selleks, et riigis säiliks rahu ja stabiilsus ning et inimesed tänavale ei tuleks, pakiti laps kiirelt kokku, juurde pandi kast õlut, kaks plokki suitsu ning väike kirjake juhtunu kohta ja viidi politseieskordi saatel siis üle riigipiiri Eestisse, omasuguste sekka,“ märkis Kasens.

„See võib kõlada julmana aga see oli asjade ainuõige lahendus ja nüüd on ta teie probleem. Meie riigis sellel lapsel niikuinii mingit tulevikku poleks olnud,“ lisas kaitsepolitsei esindaja.

SEOTUD LOOD:

Kas aktsiisisõda algabki? Läti tõi Eesti piiri äärde oma ainukese tanki

MIS TOIMUB? Eesti vetesse sissesõidukeelu saanud Vene jahtlaev Sedov üritas riiki sisenda Läti kaudu!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommentaarid (6)

 • Aare Tesaar

  16. jaan. 2020 - 20:06

  Nüüd on siis tulemus käes! Eesti eelmine presidendilaadne toode varastas Lätist endale naise ja nii see viirus ongi levima hakanud.
  Kui nii edasi läheb, siis sajakonna aasta pärast pole enam ühtegi kuuevarbalist ja sa võid pesueht lätlase vabalt eestlasega segi ajada, hullemal juhul hakataksegi edaspidi naisi Lätist tooma…

  Vasta
 • Kuue Varbaline

  17. jaan. 2020 - 06:02

  Autentsuse huvides peaks kannatanud ämmemanda nimi olema Evelīna Lapiņa, eeldatavasti ju naissoost.

  Vasta
 • Brigina Lang

  17. jaan. 2020 - 13:24

  See uskumatu. Meil eestis igasuguseid. Selle pärast ei tasu vanematelt last ära võtta. Riik või asi.

  Vasta
 • Maldonaado

  17. jaan. 2020 - 13:26

  Tea kas Ilveste ja Repside lastel kokku 11 varvast (5,5 tk keakmiselt ühe jala kohta) indiviidi kohta? Vaata ette Kirt, siit võib suur jama tulla, võtad ehk hoopis mõne tumedama spordiplika nagu viimasel ajal kombeks.

  Vasta
 • spordiajaloost

  28. jaan. 2020 - 16:28

  1930.-ndatest pole lätlastel eriti ette näidata rahvusvahelisi tulemusi ujumisspordis. 1934. aasta Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas lugeski üks kohtunikest naljaviluks üle stardipukil seisva lätlase Sestais Purngals’i varbad, ja oligi varbaid selgelt kuus. Kohtunike nõudmisele “Lestad maha!” too adekvaatselt ei reageerinud ega nõuetekohaselt starti ei asunud, nagu tema rahvuskoondisekaaslased. Mitte ainult Purngals ja teised ei saanud disklahvi järgnevateks võistlusteks, vaid sarnaselt praegusaja dopingukaristustega tühistati kogu koondise viimase nelja hooaja tulemused.

  Vasta
 • KuldArvaja

  23. nov. 2020 - 15:22

  Vihale ajab. Jutt lätlaste kuuest varbast on täielik jama, neil on viis varvast , selge, KOLM EES JA KAKS TAGA. Kas jäi ükskord meelde nüüd.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles