Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTO | Ekslikult Kalma sauna kontrollinud maaeluminister seal rikkumisi ei tuvastanud

Ekslikult Balti jaama turu asemel Kalma sauna sattunud minister seal suuremaid rikkumisi ei tuvastanud.
jagamist

Täna hommikul korraldasid ootamatu kontrollreidi Balti jaama turule veterinaar- ja toiduameti (VTA) ja põllumajandusameti peadirektorid koos inspektoritega. Maaeluminister aga sattus vale aadressi tõttu kontrollima Kalma sauna.

Miks minister Balti jaama asemel Kalma sauna sattus, on hetkel veel ebaselge. Tõenäoliselt eksis aadressiga ministri autojuht.

Minister tabas müüjad puhkehetkel

„Kui minu autojuht kinni pidas, siis olin pisut üllatunud kui kena hoone turul on, sambad ja puha. Sisse astudes üllatused tegelikult jätkusid,“ märkis maaeluminister Mart Järvik.

„Seal ootas meid ees kena viisakas naisterahvas, kellele maksin ka 10 eurot turule sissepääsu raha. Ilmselt hoiab pilet eemal ka ebasoovitavat kontingenti, kes sinna niisama lämisema ja korralikke kodanikke segama tuleksid,“ kommenteeris Järvik.

„Järgmisesse ruumi astudes nägin juba ka müüjaid, kes seal laua ümber puhkasid ja ilmselt hommikust sõid, sest laual oli kuivatatud kala ja latt vorsti. Märkasin mõne müüja ees ka õllepudelit aga ega seadus siis seda keela,“ rääkis Järvik.

Üllatas turu puhtus

„Astusin siis sisse ka müügisaali aga see oli täitsa tühi – letid olid ilusti olemas aga ju siis polnud müüjad veel jõudnud kaupa välja panna, ainult mõned saunavihad olid müügis. Ja muidugi ostjad veel turule tulla aga arusaadav ka – päike on ainult 4 tundi paistnud,“ sõnas mees.

Ministrit üllatas turu puhtus aga ka müüjate ja kauba vähesus.

„Mind üllatasid turul tegelikult kaks asja – kui palav ning niiske seal oli aga ka see, kui puhas seal oli. Ühelt healt turult ootadki sa tegelikult ju seda, et kõik oleks sanitaarne ja puhas.“

„Astusin korraks ka ühte väga kuuma ruumi sisse aga seal polnud samuti tol hetkel kedagi – tundus, et seal hakatakse kohe liha suitsetama liha või midagi sellist,“ arvas minister.

Ministri külaskäik üllatas

„Mina tulen vaatama, kuidas inspektorid turge kontrollivad. Me paneme asjad kontrolli alla. Sellele tuleb üsna selge lõpp, et käiakse mujalt sissetoodud maasikat Eesti maasika nime all müümas,” teatas minister Järvik, lisades, et tihedamalt hakatakse kontrollreide tegema üle Eesti, mitte ainult pealinna turgudel.

„Tahtsin näha, kas turul on jooksupanijaid, aga kuna ajakirjanikke ja kaameramehi on liiga palju kohal, küllap siis kahtlasemad tegelased on kadunud, sest maasikamüüjaid ma siit eest ei leidnudki,” kommenteeris Järvik.

„Kokkuvõttes võib selle turuga igatahes rahule jääda ja suuremaid rikkumisi mina ei tuvastanud. Jah, müüjad olid kahtlaselt paljapoolsed ja ei tundunud just ruttavad kauba väljapanemisega aga muidu oli kõik tip-topp!“ sõnas minister pärast külaskäiku.

„Loodan, et teiste turgudega lähevad asjad sama libedalt ja rikkumisi me ei tuvasta,“ lisas minister.

SEOTUD LOOD:

MAAELUMINISTEERIUM: puu- ja juurviljadega kaasnev väike kogus mürki aitab kasvatada immuunsust

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles