Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTO! Gambia politsei sai Eesti politsei eelmise vormiriietuse, vastu saadi Gambia üksuse kevadsuvine vorm

jagamist

Politsei- ja piirivalveamet saatis Gambiasse ligi 10 000 riideeset eelmisest vormikollektsioonist ning aitab koolitada sealseid ametivõime. Vastu saadi 10 000 Gambia eriüksuse kevadsuvist ründevormi.

Kui Gambia politsei rünnakrühma värvikirev vorm end Eesti kevadsuves edukalt tõestab, võidakse neid juurde tellida, ütles PPA esindaja.

Vanad vormid arengumaadesse

PPA võttis 2019. aastal kasutusse uue vormiriietuse, mistõttu on eelmised vormielemendid jäänud suuresti kasutuseta.

Suur osa eelmisesse vormikollektsiooni kuulunud ning mitte enam vajaminevad riided annetati Gambia ametivõimudele, et need leiaksid uue kasutuse sealsete koostööpartnerite seljas.

Gambia printsid lootsid esialgu küll niisama raha saada, aga leppisid lõpuks ka politsei kasutatud vormidega. (foto: PPA)

“Vormiriietuse annetamisega teise riigi jõustruktuuridele aitame kolleege, kes neid vajavad. Samuti sobitub see tegevus keskkonnasõbralike mõtteviisidega,” ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Jarmo Liikmaa.

Kokku saadeti teele ligemale 10 000 riideeset, kuhu kuuluvad näiteks ohutusvestid, joped, püksid, mütsid, särgid, fliisid, vestid, pintsakud ja rihmad, mis vastasel korral oleks Eestis läinud hävitamisele.

Eesti eriüksuste kevadsuvime vorm hakkab välja nägema just selline. (foto: PPA)

Vastu saadi värve, mida siin hädasti puudus

“Kui Gambia politsei esindajad meil siin Eestis külas käisid, siis üllatas neid eelkõige meie riigis valitsev tohutu hallus – mitte ühtegi värvi taevas, inimeste riietuses ja nägudes ega ka politsei vormides,” rääkis Liikmaa.

“Nii tegidki sealsed ametivõimud ettepaneku, et saadavad meie vormide eest vastu 10 000 sealse rünnakrühma värvilist vormi, mis nende sõnul omavat mitut positiivset omadust,” selgitas Liikmaa.

“Näiteks väitsid nad, et kui politsei ründab inimesi, seljas taoline värviline kostüüm, siis olevat sellel psühholoogiline mõju – kui inimesed näevad, et neid ründavad värvilistes kostüümides tegelased, siis tundub see neile hulga lõbusam ja naljakam, kui see tegelikult on.”

“Lisaks kinnitasid Gambia politsei esindajad, et kandes neid vorme, meelitame me ligi hunniku mesilasi, kes omakorda aitavad rünnatavat kurjategijat heidutada, sest kes siis meist mesilasi ei kardaks,” märkis PPA juhtivkorrakaitseametnik.

“Kui Gambia politsei rünnakrühma värvikirev vorm end Eesti kevadsuves edukalt tõestab, tellime me neid ka juurde,” lubab PPA esindaja.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles