Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTO! Politsei võib jätta kiiruseületajaid trahvi asemel tunniks ajaks tee äärde puuri rahunema

Just selliste järelveetavate puuridega hakkavad homsest mööda Eestimaad ringi sõitma politseiautod. (foto: politsei erakogu)
jagamist

Alates homsest võib kiiruseületajaid trahvi asemel oodata rahunemispeatus – see tähendab, et kiirust ületanud autojuht saab lähinädalatel valida, kas maksab trahvi või ootab tee ääres puuris vastavalt rikkumise tõsidusele kas 45 või 60 minutit.

Tegemist ei ole veel kindla meetmega, vaid ühega politsei- ja piirivalveameti (PPA) lähiajal käiku minevatest käitumisteaduslikest eksperimentidest, mille eesmärk on inimkesksema lähenemise abil muuta eestlaste liikluskäitumist, kus kiiruse ületamine on sotsiaalne norm.

Puurid peaksid kiiruseületajaid rohkem distsiplineerima

Olgugi et politsei pühendab järelevalvele ja ennetamisele palju aega ja autod ning liiklustaristu on läinud paremaks, järgmist murrangut tulnud ei ole – endiselt kihutatakse palju.

Liiklusõnnetustes hukkunute ja kannatanute arvud ei näita vähenemise märke. „Sealt tekkis ka mõte, et ehk vaataks teise nurga alt, kuidas saaksime liikluskäitumist muuta ja mõjutada eelkõige inimkeskse lähenemise kaudu,“ märkis politsei esindaja.

Politsei hankeosakonna ametnikud käisid enne puuride riigihanget proovimas erinevaid puure. (foto: politsei erakogu)

„Selle käigus tehtud uuringud näitasid, et trahvisumma kihutajatele muret ei valmistanud ning pigem häiris neid kihutajaid tee ääres kaotatud aeg, mis tuleb trahvi vormistamisel politseiautos oodata, ja häbitunne, et keegi tuttav võib seda näha. Sellest tekkiski idee rahunemispeatuseks,“ jätkas esindaja.

„Kui nüüd panna need asjad kokku, siis saamegi tulemuseks meie hinnangul piisava karistuse – kihutaja peab istuma tee ääres nö avalikus häbipostis puuris ja kaotab ka sellega aega.“

Väiksemat kasvu kiiruseületajad võidakse paigaldada just sellistesse puuridesse tee ääres. (foto: politsei erakogu)

Riigihankega ostetakse vajalikud puurid

Protseduuriliselt näeb asi homsest välja nii: kui autojuht ületab kiirust ja politsei selle fikseerib, siis kutsutakse ta tee äärde. Seal saab ta valida kahe võimaluse vahel, millest üks on rahatrahv ja teine on jääda tee äärde puuri istuma ehk siis maksta oma ajaga.

Need, kes ületavad kiirust kuni 20 kilomeetrit tunnis, ootavad puuris 45 minutit, ja need, kelle kiiruseületus on 21–40 kilomeetrit tunnis, ootavad vastavalt 60 minutit. Suurema kiiruseületuse korral järgneb juba tavapärane trahv ja menetlus.

Just sellised kiiruseületajate jaoks mõeldud rahunemispuurid ilmuvad varsti meie teedele. (foto: politsei erakogu)

Puuris rahunemispeatuse võimalus on vaid neil, kel varasemad karistused puuduvad.

Riigihanke korras osteti politseile kokku üle 100 politseiautole järelkäruna taha kinnitatava puuri, mis jagatakse nüüd üle Eesti laiali.

Hea lugeja! Mida Sina eelistaksid kui politseile kiiruseületamisega vahele jääksid – kas maksta trahv kohe ära või istuda tükk aega puuris? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

SEOTUD LOOD:

KÄRPED POLITSEIS: kainestusmajad kaovad, linnapilti ilmuvad mobiilsed kainerid

Autoroolist tabati narkouimas 5-aastane laps, kes mängis nutitelefonis Candy Crushi

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (6)

 • ElmuTaur

  25. sept. 2019 - 14:17

  Kas vihmaga on katus ka peal?

  Vasta
  • Boss

   25. sept. 2019 - 21:44

   Küll keegi sellistele puuridele ka sisse sõidab,siis mõni hukkunu ka juures.Ajuga tegelased ikka,mõelge tagajärgedele.

   Vasta
 • Mari

  26. sept. 2019 - 08:12

  Ja milline rõõm on seal talvel kylmaga kössitada:) Hea pilt saab olema-politseimasinad koerapuuriga tänavail patrullimas:))

  Vasta
 • Vana Ahv

  27. sept. 2019 - 09:37

  Show must go one! Igastahes pulli hakkama saab.Tahaks näha neid tolguseid puuris vihma ja lumega kössitamas.No pasaran-anname aga gaasile talda!

  Vasta
 • Vatipulk

  29. sept. 2019 - 02:01

  Austraaliast tellisid puurid endale, hahaa

  Vasta
 • Suur Sõõrik

  7. okt. 2019 - 13:34

  Kas see valeinfost ja suvalistest väidetest kubisev lugu peaks nali olema? Mind küll naerma ei ajanud, lihtsalt tekitas mõtteid, et mõnel pole oma ajaga midagi targemat peale hakata, kui lihtsalt kirja panna seda, mida sülg suhu toob. Lugesin 2 esimest lõiku ja rohkem ei tekkinud tahtmist seda sodi enam edasi lugeda – pea pole prügikast.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles