Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTO! Terviseminister Tanel Kiik avas PERH-is pidulikult eraldi toa eliitvaktsineeritavatele

Terviseminister Tanel Kiik ja tema selja taga Eesti eliidi jaoks mõeldud pööblist eraldiasuv vaktsineerimisruum. (foto: Marika Priske erakogu)
jagamist

Täna pärastlõunal toimus Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) pidulik sündmus, kus terviseminister Tanel Kiik avas eraldi luksusliku toa Eesti eliidile, kus viimased saavad eelisjärjekorras koroonavaktsiini.

Terviseminister Tanel Kiige sõnul ei jää PERHis avatud tuba viimaseks – kohaliku eliidi jaoks mõeldud luksuslikud vaktsineerimistoad tulevad ka teistesse regionaalsetesse haiglatesse.

Osa eliiti juba vaktsineeritud

„Viimase nädala jooksul on avalikkuse ette tulnud mitu juhtumit, kus minnakse ametliku vaktsiinikavade järjekordadega justkui vastuollu ja koroonavaktsiini said inimesed, kes tegelikult haigetega kokku ei puutu,“ ütles terviseministre Kiik uue luksusliku eliitvaktsineeritavate toa avamisel.

„Tegelikult on meil olemas muidugi eraldi vaktsineerimiskava Eesti eliidile. Näiteks on vaktsiini saanud eelisjärjekorras Rakvere haigla nõukogu liikmed, minu enda kantsler Marike Priske aga ka näiteks ka Venemaa peakonsul Narvas Juri Gribkov,“ loetles Kiik eliitvaktsineerituid.

„Seega nüüd, kui minu haldusalas on tulnud ilmsiks juba niivõrd paljud Eesti eliidi eelisvaktsineerimised, siis pole mõtet seda enam varjata,“ märkis Kiik.

Eliitvaktsineeritatavatel on olemas kõik mugavused, millega nad ka muidu elus harjunud on. (foto: Marika Priske)

Valitsuse vaktsineerimislaan: kõigepealt eliit, siis kunagi ka pööbel

Kiige sõnul ei sobi Eesti eliidil koos meditsiini- ja teiste eesliinitöötajatega koos vaktsiini süstida.

„Täna olemegi jõudnud olulise verstapostini – esimesena avasime luksusliku eliitvaktsineeritute toa Põhja-Eesti regionaalhaiglas ja samasuguste luksvaktsineerimiste tubade ehitus käib ka teistes kohalikes haiglates,“ sõnas Kiik.

„Eliitvaktsineeritute toas on olemas kõik, mida Eesti eliit tahta võiks – kiire internet, telekad, iPad meelelahutuseks, ööpäevaringne restoranikvaliteediga toitlustamine ja isiklik kokk, massöör, toitumisnõustaja, eratreener ning muidugi ka kuldhelvestega kaunistatud koroonavaktsiin,“ loetles terviseminister eliitvaktsineeritute toa luksust.

„Nagu näete, on valitsusel olemas selge vaktsineerimisplaan – kõigepealt eliit ja siis, kui vaktsiini jätkub, kunagi ka pööbel,“ tutvustas Kiik vaktsineerimiskava.

Terviseminister Tanel Kiige sõnul läks PERHi eliitvaktsineerimise tuba maksma pisut üle miljoni euro, samasse hinnaklassi jäävad ka teiste haiglate eliidivaktsineerimiste toad.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (8)

 • natuke pettunud

  28. jaan. 2021 - 20:11

  Ma mõtlesin, et Brigitte Susanne Hunt on ka ikka kohal, saab oma sutsu kätte ja ütleb ka midagi…

  Vasta
 • Alma

  28. jaan. 2021 - 20:18

  Ka pettunu… Natuke nigelavõitu….
  Kus on kasiino ja amfiteater? Bassein, golfiväljak jm elementaarsed tingimused?

  Vasta
  • oo

   29. jaan. 2021 - 06:58

   arvestades riigi momendi olukorda, rohkem ei suutnud ehitada

   Vasta
 • Kapten Schults

  29. jaan. 2021 - 09:20

  Kõigesse ümbritsevasse suure kahtlusega suhtuv kodanik arvab pigem, et kurjad deemonid on ajakirjandusse sokutanud pildi, mis pole tegelikult eliitvaktsineeritava tuba, vaid koht, kus kõrget aukandjat koroona vastu ravitakse.
  Paljud ütlevad nüüd, et ega see mingi vene aeg meil pole, ega neljas haigla!
  Seepeale pakub virisev kodanik välja versiooni, et ega ole jah! See pidi olema kuues!

  Vasta
 • Hotellide Liit

  29. jaan. 2021 - 13:14

  Majutusasutuste ning hotellide liidu poolt nõuame, et uus koalitsioon teeks kõik endast sõltuva taastamaks Eesti mainet turismi sihtkohana ning loob koheselt elitvaktsioneerimisturismi korraldamise erikomisjoni. Meie arvestuse kohaselt võiks siinsed majutusasutused vastu võtta kuni 2000 vaktsioneerimisturisti päevas ja arvestades kahe vaktsineerimisprotseduuri vahele jäävat aega tooks teist süsti ootavate turistide ajaviitele ning majutusele tehtavad kulutused olulise panuse Eesti rahvamajandusele. Kontserdikorraldajatega koostöös oleme valmis pakkuma vaktsineerimisturistidele kultuuriprogrammi seniks, kuni nad oma teist süsti ootavad ning viima neid ekskursioonidele kultuurimälestiste juurde, samuti Tallinna vanalinna merevaigupoodidesse. Lisaks soovime koheselt teisaldada Jaak Joala kuju Viljandist ning panna ta Tallinna Raekoja platsile olulise tähtsusega turismiobjektina vaktsineerimisturismi teenima. Kujule soovitame ka gaseeritu vee automaadi külge integreerida. Muud me tegelikult ei tahagi valitsuselt. Kõik.

  Vasta
 • Eri-Valus Piider

  29. jaan. 2021 - 16:51

  Akvadisko on puudu. Vett sinna sisse küll pole vaja lasta. Meil parteis tublid poisid, kes selle kiiresti sooja veega ära täidavad. Voodi on natuke kitsavõitu, mõni priske purakas ei mahu sinna mugavalt ära.

  Vasta
 • Briketi-Susanna

  3. veebr. 2021 - 02:57

  Eliidi jaoks rajatavad vaktsineerimistoad võiks pööbel kinni maksta – on naljakas, et siiani levib tobe jutt kõigi inimeste tasuta vaktsineerimisest. Ei, milleks jagada tasuta asju pööblile, kes niikuinii on ainult tülinaks ja vinguvad, kui eliit tähtsaid otsuseid langetab.

  Vasta
 • Mati

  3. veebr. 2021 - 22:02

  Eraldi hoone ehitada, pööbliga samas majas ei taha eliit küll olla.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles