Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTO! Vabaerakonna juhatuse liige Andres Herkel lubab kuni valimisteni Läti piiri ääres seista

Andres Herkel seisab eile õhtust saadik Läti piiri ääres, käes Vabaerakonna lipuke. Soovime mehele jõudu ja jaksu!
jagamist

Poliitiline välireklaam on eilsest keelatud, kuid teatud nõkse tundes saab seda siiski teha. Vabaerakonna endine esimees Andres Herkel lubab, et seisab valimisteni Vabaerakonna lipukesega Läti piiril ja teeb seal oma valimiskampaaniat.

„Ma küsisin politseist järele ja sealt öeldi, et kui ma seisan oma erakonna lipukesega kasvõi Tallinna kesklinnas, siis see pole poliitiline välireklaam, vaid lihtsalt üks mees seisab lipukesega. Aga mina ei hakka riskima. Äkki see on lõks? Et mina seisan seal rõõmsalt ja ühel hetkel tuleb korjab patrull mu peale ja saan trahvi kaela. Oo ei, mina selle lõksu juba ei lange,“ märkis erakonna juhatuse liige Herkel.

Herkel püüab alkoturistide hääli

„Seisan siin Eesti-Läti piiri ääres Eesti poolele igaks juhuks ja kui politsei peaks tulema, siis astun igaks juhuks teisele poole piiri Lätti ja lehvitan seal rõõmsalt edasi,“ rääkis Herkel edasi.

„Loll võid olla aga kaval peab olema – ma olen leidnud seaduseaugu, kuidas poliitilist välireklaami teha. Siin piiri ääres on kindel koht, siin ei tohiks küll keegi mind tülitada. Ma tõmbasin lume sisse kollased jooned ka juba maha ära ja märkisin nö oma territooriumi. Ma olen enam kui kindel, et kui nüüd minu poliitilised vastased näevad seda trikki, siis kogunetakse siia karjakaupa seisma. Aga mina jõudsin siia esimesena ja valisin parima koha välja ära,“ sõnas mees.

„Püüdma hakkan ma nende eestlaste hääli, kes käivad Lätis alkoholi ja ehitusmaterjali ostmas. Ehk siis püüan peaaegu terve Eesti hääli – kõik ju sõidavad siit mööda,“ selgitas Herkel.

Erakonna lipukesega seisev mees ei ole poliitiline välireklaam

Politsei on öelnud, et kui kandidaat kasutab enda või tema erakonna kasutuses oleval sõidukil, sealhulgas haagisel, nime, fotot ja logo, ei ole tegemist poliitilise välireklaamiga.

„Samas ei ole lubatud välireklaami keelu ajal kasutada sõidukil kandidaadi numbrit ega otsest üleskutset tema või kellegi teise poolt hääletada. Päris kindlasti ei ole poliitiline välireklaam see, kui keegi seisab erakonna lipukesega kuskil,“ ütles politsei esindaja.

Herkel lubab seista piiril kuni 3.märtsini

„Tulen pealinna tagasi valimiste hommikul, mitte enne. Tööd on vaja palju teha. Süüa leian siit ise metsast ja lund saab sulatada joogiks. Ega ma ette valmistamata siia ei tulnud – vaatasin Discovery pealt mingi vähemalt neli osa Bear Gryllsi ellujäämissaadet ära ja tean, kuidas ellu jääda karmis kliimas,“ märkis Herkel. “Kui vaja, joon omaenda uriini nagu Bear Grylls tegi ellujäämiseks aga ma loodan, et asi niikaugele ei lähe.”

„Kuid kui keegi Lätti sõitjatest tunneb, et nad võiksid mulle näiteks vahel natuke süüa tuua või tanklast sooja kohvi, siis oleksin muidugi väga tänulik. Saabki siis kohe kohvitopsi taga ka pisut valimisjuttu puhuda,“ lisas Herkel.

Kui uurisime Vabaerakonna esimehelt Kaul Nurmilt, et kuidas tema suhtub Herkeli plaani seista üle kuu aja Läti piiri ääres, vastas Nurm omakorda küsimusega: „Herkel on kuskil ära vä? Mõtlesingi, et miks nii vaikne kontoris on.“

Hea lugeja! Mida arvad Sina Andres Herkeli kavalast plaanist teha valimisreklaami Läti piiri ääres nö hallis tsoonis? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

1 kommentaar

  • Jünger

    24. jaan. 2019 - 10:37

    Millise piiripunkti juures ta seisab? Mõtlesin viia talle sooja kanasuppi.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles