Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTOD! EELK avas oma kirikutes jõusaalid

Moodne jõusaal võib olla ka kirikus, miks mitte teha mõned liigutused ergomeetril, oreliklimberduse saatel.
jagamist

Uute koroonapiirangute valguses ja tulles vastu rahva tungivale nõudmisele, andis Eesti Evangeelne Luteri Kirik (EELK) täna teada, et avas kõigis oma sakraalhoonetes jõusaalid. Igas kirikusaalis on alates tänasest täisvarustusega jõusaali-sektsioonid, et treenida saaks ka jumalateenistuse ajal.

Lisaks on pastorid läbinud vastavad koolitused, et pakkuda huvilistele spetsiaalseid rühmatreening-teenistusi ja pakkuda ka lisaks hingehoiuteenusele ka treening- ja toitumisnõustamist.

Tavahinnad ühekordse treeningu suhtes jäävad mitmekümne euro piiresse, kuid soodustused kehtivad koguduse liikmetele. Pühade ajal tasub tähelepanelik olla ka üllatuste suhtes, iga kogudusega liituja saab enne kolmekuningapäeva oma ristimisega kaasa kingituse – raske risti kanda ka väljaspool kirikjõusaali.

BodyJeesus ja paastuajaprogrammid

EELK peapiiskop Urmas Viilma sõnul on kirikud valmis kriisiajal rahvast abistama.

„Kuna sakraalhoonetel kehtib vähem piiranguid ja ruumi jagub 2+2 reeglitest kinni hoidmiseks ning ka hajutamiseks, ollakse valmis pakkuma senisest rohkem teenuseid, mitte ainult hinge vaid ka ihu hüvanguks,“ märkis kiriku esindaja.

Toimetusele tutvustati vastavatud Jaani koguduse jõusaali, mis seisab küll eraldi tiivas kuid on avatud samal ajal käivale teenistusele või muudele talitustele, nagu näiteks pulmad, ristimised või matused.

Pumpa ennast kasvõi Ott Kiivikaks.

„Soovijad saavad sõita treeningrattal, tõmmata sõudeergomeetrit, joosta jooksulindil või kasutada treeningpinke, kõike mõnusas jahedas kirikusaalis. Saadaval on ka hantlid ja hüppenöörid ning seina ääres, sakraalmaalide juures, saab ka lõuga tõmmata mõne pühaku valvsa pilgu all,“ tutvustas peapiiskop Urmas Viilma värsket jõusaali.

„Pastorid on läbinud või on läbimas koolitusi, et inimesi professionaalselt juhendada. Mõned sitkemad tegijad pakuvad ka rühmatreeninguid, aeroobikat või body-treeningut mõne Pereraadios mängiva hiti taustal, pärast mida on armulaud. Saame koostada ka kõlbelise toitumiskava, muidugi vastavalt sellele, kas on paastuaeg. Võimalusi on mitmeid, vastavalt kogudusele, uurige julgelt!” kutsus Viilma huvilisi erinevate kirikute programmidega tutvuma.

Biitsepseid paraku imetleda ei saa

„Peegleid me paraku kirikutesse praegu veel ei toonud. Teate ju küll, mida edevuse kohta öeldakse…kuid puhtalt logistiliselt ja ruumipuuduse pärast pidime need praegu välja jätma. Kuid oleme avatud tagasisidele! Lisaks ei saanud me paraku kõigis kirikutes tagada majasiseseid hügieenivõimalusi, seepärast palume inimestelt mõistvat suhtumist ja palju deodoranti,” ütles Viilma.

Üks kangitõste, üks psalm.

Tema sõnul on kiriku roll kriisiajal pakkuda inimestele lohutust ja tuge, kuid ega ka nemad puutumata pole jäänud. Kuid riigi toel on nemadki selles tormis kindlalt seisma jäänud.

„Jah, kirikud on tõesti palju kannatanud sel koroonaajal, võib-olla isegi rohkem, kui Jeesus kunagi kannatas ja seepärast suunatigi viimased rahaeraldused EELK-le, sest seda rahvas praegusel ajal kõige enam vajab!” sõnas peapiiskop Viilma.

„Matid-rätid kaasa, südamed avatuks ja tulge pumbake oma pühadepekid meie juures maha!” ütles peapiiskop, kutsudes kõiki treeninguhuvilisi lähimasse kirikusse.

Vastavatud kirikjõusaalidega käis tutvumas ja ise järgi proovimas desarmeeritudpüstolreporter Holger-Hendrik Hang.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

 • Kk

  24. dets. 2020 - 13:40

  Kui Patreoni konto teed, hakkan toetama.

  Vasta
 • time waste square

  27. dets. 2020 - 22:20

  SKANDAAL: viimane pilt paljastab et keegi, kurat, on peeglid saali viinud

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles