Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTOUUDIS | Jüri Ratas mängis vaktsiini saamiseks üle 50-aastast

Jüri Ratas ilmus täna vaktsineerima pika võltshabemega.
jagamist

Kuigi sel nädalal algas Eestis alles üle 50-aastaste vaktsineerimine, ei mallanud 42-aastane Riigikogu esimees Jüri Ratas kauem oodata. Ratas maskeeris täna end vanemaks, et süst varem kätte saada.

Jüri Ratas pidi algselt saama 6. aprillil vaktsiini, kuid loobus siis sellest, sest Jüri Ratas oli kuulnud, et Astra Zeneca vaktsiin võib Jüri Ratasele kahjulik olla, ütles Jüri Ratas toona.

Hämamise A ja O

Riigikogu ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas sai täna Ida-Tallinna Keskhaiglas (ITK) esimese Pfizeri vaktsiinidoosi.

“Sain täna vaktsiini. Pfizeri vaktsiin oli vist,” ütles Ratas. Ta täpsustas, et kutse vaktsineerimisele sai ta haigla ehk ITK poolt.

“Esiteks pidasin nõu oma perearstiga. Teiseks soovin ära oodata selle ajahetke, mil vaktsineerimine jõuab minu vanusegruppi,” ütles Ratas tollal ERR-ile.

Ratasele pakuti ITK poolt alul Pfizeri vaktsiini, kuid riigikantselei sekkumise järel saanuks ta hoopis AstraZeneca vaktsiini. Seda aga Ratas ei soovinud.

Läks kindla peale välja

“Ma saan teist täiesti aru – teile tundus veider, et miks ilmus Jüri Ratas täna vaktsineerimisele pika võltshabemega,” vastas Jüri Ratas telefonis, kui uurisime, et miks ilmus ta nüüd, kui Astra Zenecat enam ei pakuta, vaktsineerimise pika võltshabemega.

“Aga ma kinnitan teile, et sellel on igati loogiline ja seaduslik põhjendus, mida ma kohe teile ka seletan,” märkis Ratas.

“Ma nimelt kuulun riskirühma, sest mulle teadaolevalt kuuluvad riskirühma kõik need, kes teevad rasket füüsilist tööd, nagu näiteks ehitajad,” selgitas Ratas.

“No ja kes mina siis olen? Eesti riigi taasülesehitaja ju – mul on isegi haamer, mida ma igapäevaselt kasutan selleks,” selgitas Ratas.

“Seega kuigi ma kuulun ehitajana riskirühma, siis pika võltshabeme panin ma ette igaks juhuks – kui riskirühma kuulumise jutt poleks mingil arusaamatul põhjusel läbi läinud, siis puhtalt välimuse pealt oleksin süsti ikka saanud,” põhjendas ta.

“Ma läksin igaks juhuks välja veel vanema look-i peale, et ikka kindel olla,” lisas Jüri Ratas.

Praegu on Eestis soovitatud AstraZeneca vaktsiini süstida 50-aastastele ja vanematele, nooremaid vaktsineeritakse Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega. Jüri Ratas on 42-aastane.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles