Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Halb üllatus sõjaohu korral: esimesena saadetakse rindele kõik ülekaalulised

Kaitseministeeriumi plaani järgi peaks piir pidama vähemalt paar päeva.
jagamist

Uus riigikaitseseadus näeb ette, et sõjaohu korral suletakse riigipiir ja esimesena saadetakse rindele kõik ülekaalulised, kes teooria järgi peaksid vaenlase liikumist oluliselt takistama.

Kaitseministeeriumi tellitud uuringu kohaselt kavatseb kindlasti või tõenäoliselt ligi 200 000 elanikku sõjaolukorras Eestist lahkuda. See ei pruugi aga õnnestuda, sest sõjaseisukorra ajal on riigil õigus piir sulgeda ja saata rindele need, kellest seal kõige rohkem kasu on.

Piir läheb sõjaohu korral kinni

Kuni 2015. aastani reguleeris piiride sulgemist sõjaaja riigikaitse seadus, kuid 2016. aastast on see kindlaks määratud riigikaitseseadusega, selgitas kaitseministeeriumi esindaja, kes täiesti ilmselgetel põhjustel on anonüümne.

“Sisuliselt kehtib uue seadusega samamoodi edasi võimalus riigi julgeoleku ja avaliku korra huvides piirata isikute õigust lahkuda Eestist ja asuda Eestisse,” märkis ministeeriumi ametnik.

Lihtsamalt öeldes: riigist lahkumise piiramine sõjaseisukorra ajal on vajalik selleks, et riigi kaitsmisse oleks kaasatud kogu ühiskond ning mis tahes vahendid ja varud, k.a. inimmass.

Sõjaohu korral hakatakse inimmasse inspireerima piirikaitsele just selliste masinatega.

Paksud meelitatakse piirile jäätiseautoga

Eesti täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringu andmetel on ülekaalulisi mehi Eestis 40% ja naisi 26%. Rasvunuid oli meeste seas 21% ja naiste seas 18%.

„Seega on meil eelkõige kaitsva ressursina kirjas korralik mass, mida vajadusel vaenlasele vastu saata ja nende liikumist oluliselt takistada,“ märkis Kaitseministeeriumi ametnik.

„Nende kiiresti piirile saatmine võib tunduda logistilise õudusunenäona, kuid tegelikkuses on see üsna lihtne. Sõjaolukorras võtame me üle kõik burgeriputkad ja jäätiseautod samuti, mille saame siis rakendada kolonni ette. Kui masinad kord liikuma hakkavad, liigub näljane mass neile järgi ja nii saame riigikaitseks vajaliku inimmassi viia piirile tegelikult üsna kiiresti,“ kommenteeris ministeeriumiametnik.

„Piiri lähedal jäävad masinad seisma, mass saab toidetud ja sealt ei liigu nad küll enam kuhugi, moodustades korraliku läbimatu barjääri ükskõik, millise sõjajõu jaoks tegelikult,“ lisas ametnik.

 

SEOTUD LOOD:

Riik paigaldab Peipsi järve jääle Eesti-Vene piiri tähistamiseks Putini näoga plakatid

Keskerakond: Eesti riigi piiri hakatakse valvama Balti keti stiilis – uhkelt üksteise kõrval seistes

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles