Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Haridusamet uurib koolijuhtide nõudmisel nüüd EKRE käest, millal nad viimati kinos käisid

Haridusameti maja, milles pole rahu ka aasta viimasel tööpäeval.
jagamist

Aasta viimasel tööpäeval käib riigiasutustes kibe töö – Tallinna koolijuhid soovivad nüüd nimelt üksikasjalikult teada EKRE liikmete kinopädevuse kohta.

Hiljuti edastas EKRE haridusametile päringu Tallinna koolinoorte kinokülastuste kohta, mis omakorda edastati koolijuhtidele. Vastuseks edastasid koolid hoopiski päringu haridusametile. Pall veereb, töö käib.

Väga tähtsad küsimused

Tallinna haridusameti hariduskorralduse osakonnast läks täna veel välja kiri koolijuhtide küsimustega EKREle. Kuigi hea tava näeb ette, et küsimustele küsimustega ei vastata, on see lihtsalt tänane olukord Eesti poliitikas. Koolijuhid küsivad EKRElt järgnevalt:

  1. Kas teie liikmed on käinud kinos?
  2. Kui teie liikmed on käinud kinos, siis kui paljud teist, ja mis on nende haridustase?
  3. Kust saavad teie liikmed infot kinos linastuvate filmide kohta?
  4. Milline on EKRE liikmete tagasiside oma nähtud filmi kohta?
  5. Kas EKRE liikmed on saanud filmivaldkonnas (k.a kriitikas, analüüsis) õpet?
  6. Kui EKRE liikmed on olnud osalised filmiaruteludes, filmikriitikas jms tegevustes, palume ülevaadet nendest tegevustest.

Vastused paluti vormistada korrektselt ja lisapunkte saavat, kui EKRE liikmed enne aasta lõppu ka lõpuks kinno jõuavad ja oma muljeid jagavad. Vastuste sisukust ja vormistamist hindab grupp entusiastidest õpetajaid, kellel koolivaheajal igav on. Koolijuhid ootavad vastuseid 3. jaanuariks.

Vaheaeg on ammu käes

Tallinna haridusameti pressiesindaja sõnul tuli vastus koolijuhtidelt EKREle päris kiiresti. „Aastavahetus on kohe ees, ja kes see ikka viitsib sellega tegeleda?” sõnas ta lühidalt. Kui proovisime võtta ühendust Tallinna koolidega, vastas telefonile heal juhul ainult korrapidaja või koristaja. Puhastusteenindaja Ljubov sõnas meie küsimuste peale ainult: „Kõik on vaheaeg. Там никого нет.”

Tavapäraselt on viimane päev enne suuremat vaheaega pidulikum, seega pole ka suur üllatus, et nii õpilas- kui ka õpetajaskond nii ruttu talvehämarusse põgenenud on. Nagu alati on koolikoridoridesse veel jäänud ainult koristajad ja korvpallitrennid mingitele meestele, kel pole vähimatki pistmist kooliga, kuid kes südameatakiga riskides jõuluroogasid maha üritavad raputada.

Küsimuse peale, et mis filme lapsed kinos käivad vaatamas, ütles Ljubov ainult, et tema ise käis hiljuti vaatamas „Viimaseid jõulupuid”, mis on aastavahetuseti linastuva vene komöödiaseeria viimane osa. Kahtlustame, et puhtalt selle vastuse põhjalt suuremaid üldistusi laste kinoeelistuse kohta teha ei saa.

Kuidas kogu see saaga “kes kus mis filmi vaatamas käis” lõpeb, pole veel teada – suur küsimuste ja vastuste ring on käima lükatud ja riigiveskid jahvatavad teatavasti aeglaselt. Kuuldavasti on Eesti filmilevitajad väga põnevil, sest nende eest tehakse ära tasuta turuanalüüs.

Kuid üks asi on kindel, mis kindel – taaskord tegeletakse äärmiselt tähtsa probleemiga, mis vajab kiiret lahendust.

Holger-Hendrik Hang

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles