Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Helkuri kandmine ei ole varsti enam kohustuslik? Seadust tahetakse muuta kodaniku kaebuse tõttu

jagamist

Valitsus hakkab kaaluma seaduse muutmist, mille tulemusena ei oleks helkuri kandmine Eestis enam kohustuslik. Sellise võimaliku seadusemuudatuse plaani tingis kodanik Tamara Jegorova kaebus, kes leidis, et helkuri kandmine muudab naised kergeks saagiks Eestis elavatele vägistaja-pagulastele.

EKRE tuline toetaja Tamara Jegorov tuli seadusemuudatuse ettepanekuga välja Facebookis Paavli Kaltsuka fännilehel, kust Eesti Vabariigi seaduseloomega tegelev Justiitsministeerium selle kiiresti ka üles võttis, seaduseks kirjutas ja püüab nüüd selle Riigikogust ja presidendi juurest ka läbi lasta.

(kuvatõmmis Paavli Kaltsuka Facebooki seinalt)

Suur vastasseis algas sellest, et Paavli Kaltsukas tegi oma Facebooki seinal postituse, kus lubas igale jope ja mantli ostjale kaasa anda tasuta helkuri. Ka soovitas Paavli Kaltsukas pimedal ajal alati helkurit kanda.

Sellest läks põlema EKRE pooldaja Tamara Jegorova. „Vale soovitus teil. Need helkurid on väga ohtlikud kohtades, kuhu on asunud elama moslemitest „pagulased“. Need helkurid on kui väljakutse neile pimeduses – siin ma olen, tule ainult jaole,“ tõi Tamara välja seni tähelepanuta jäänud ohtliku aspekti helkuri kandmise juures.

Õnneks said sellest aru ka Justiitsministeeriumi ja Siseministeeriumi ametnikud, kes ei hakanud asja üldse analüüsimagi, vaid kiiresti tehti seadusemuudatus valmis ning nüüd püütakse asja ka kiiresti seadustada.

REKLAAM

Vabariigi Valitsus kannab tõenäoliselt helkuri kui sellise ka eriti ohtlike asjade nimekirja, olles siis samal pulgal kärbikute, isevalmistatud lõhkekehade ja elektrišhoki relvadega.

NB! Senikaua, kuni seadust muudetud pole, on helkuri kandmine Eestis kohustuslik! Lugejakiri soovitab riputada endale külge mitte ühe, mitte kaks, vaid niipalju helkureid kui mahub. Parem näha pimedal ajal välja nagu juudi jõulupuu kui lõpetada haiglas või halvimal juhul morgis!

Hea Lugejakirja lugeja! Kas kannad helkurit edasi ja oled kerge saak pagulastele või otsustad edaspidi pimedas mööda nurgataguseid hiilida? Anna meile loo all kommentaarides oma otsusest märku!

Kommentaarid (26)

 • Elli

  13. okt. 2018 - 11:22

  Sa ise oledki kõige suurem vägistaja ja Pagulane ! Lõuad kinni, ära solva inimesi !!!!

  Vasta
  • Juhan

   17. okt. 2018 - 12:23

   Kas Elli on sexi näljas et on sellisel seisukohal? Aga mine Elli nende pabulate juurde ja saad nii et vähe ei ole.

   Vasta
   • kornelia

    18. okt. 2018 - 12:21

    Mina kannan ikka helkurit ja pole kohanud veelselliseid ,kes ligi tulevad.Ja uskuge kui see pagulane tahab sind panna siis leiab ta su siis ka ülesse.Nii,et inimesed mõelge mida te suust vlja ajate.

 • pete

  13. okt. 2018 - 17:17

  Elli,-aga sellest kohast peale juba paluks natuke selgitavamalt?

  Vasta
 • Kess

  14. okt. 2018 - 02:26

  Fjots, u famous 😀

  Vasta
 • Eve

  15. okt. 2018 - 13:06

  Selge !!! Praegusest hetkest alates VÕIB alla ajada KÕIK PAGULASED PIMEDAS .Kellel ei ole helkurit ..
  Kallid INIMESED ..Ja nii Me otsa saamegi,kuna EI pea olema nähtavad PIMEDAL AJAL ???
  Sina seal, kes selle idiootsusega hiilgust kerjad -kas Sa ei arva,et see saab Sulle endale
  saatuslikuks ühel hetkel pimedal teel .

  Vasta
  • Juhan

   17. okt. 2018 - 13:25

   Näita mulle üks pabul kellel on helkur-tilkur? Ajad naerma oma jutuga.

   Vasta
 • Urmas

  15. okt. 2018 - 21:11

  Tegelt ei tohiks see olla kellegi öelda kas peab või ei pea kannab see kes arvab et on vaja mina ei poolda seda kui jään auto alla ju oma viga

  Vasta
 • sulo

  16. okt. 2018 - 17:06

  selleasemel et helkuri kohustus maha võtta,võiks ju lubada neidudel kärbikuid põues kanda pagulaste eest kaitseks,ma ise autojuht ja pimedal ajal ,eriti sombus ilmaga on isegi helkuriga jalakäijat raske märgata,mis siis veel kui need ilma peaks liikuma……

  Vasta
 • Raul Astel

  16. okt. 2018 - 17:29

  Sellised lollid oletegi või. Kui helkurit ei kanta siis liiklusõnnetuste arv tõuseb hüppeliselt aga kus teil need vägistajad pagulased on. Kihutavad autod aga küll Eesti teedel . Tähistamata jalakäija on aga enesetapja. Palju õnne väljasuremise puhul kui tõesti selline seadusemuudatus tehti.

  Vasta
 • Idioodid

  16. okt. 2018 - 19:10

  Teate Eestis mõnda pagulast?

  Vasta
 • Janek

  16. okt. 2018 - 20:05

  Nagunii need kes kandsid, kannavad edasi. Kommentaaride järgi jääb mulje, et Eestis nii rumalad inimesed, et arvavad kui ei ole enam kohustuslik siis kõik viskavad enda helkurid ära.

  Vasta
 • Sillar

  16. okt. 2018 - 21:32

  See on ikka igaühe enda teha , kui tahab tervelt koju jõuda siis ma arvan , et see 1 eur helkuri eest kedagi pankrotti vaevalt ajab!

  Vasta
 • janek

  17. okt. 2018 - 00:10

  Mulle isiklikult tundub juba ,et mingi kõrgemalt poolt ässitatakse rahvast vastuhakule , jäädes ise nagu süüdimatuks nagu alati , kas tõesti päriselt need inimesed kes sellele allkirja panid veel siin eestis elavad …..

  Vasta
 • Leida

  17. okt. 2018 - 06:52

  Paavli kaltsuka reklaam,ärge üle reageerige sellele naljarubriigile….

  Vasta
 • Elma

  17. okt. 2018 - 08:28

  Oled helkuriga või mitte,kui vägistada tahetakse,sest kontsa klõbin asvaldil reedab ikkagi inimese liikumist.Helkur peaks ikka olema.

  Vasta
 • Väga haige on

  17. okt. 2018 - 10:05

  seda jama EKRE-ga seostada! EKRE küll sellist asja ei poolda, et helkurit pole vaja.

  Vasta
 • Ants

  17. okt. 2018 - 10:24

  Kuule kirjatsura (anonüümne)! Ehk märgid kohe juurde, et Tamara elab juba ammu Hollandis ja seal on nende vägistajatega probleem olemas. Kui sul huumorimeel puudub, siis ära parem kirjuta või täidad kartelliparteide tellimust!?!!

  Vasta
  • Juhan

   17. okt. 2018 - 13:31

   See ,,kirjatsura”on üks naturaalne ahv kes on väga paljudes kohtades oma lollusega esile tõusmas. Tal on tähelepanu vajalikkus. Mingi uru rott.

   Vasta
 • urx

  17. okt. 2018 - 11:25

  Ma saan aru, et siin on tegu kollase kirjandusega, aga ikkagi. Kindlasti on üsna palju neid, kes seda “nalja” uskuma jäävad ja enda elu sellega ohtu seavad. Kas EKRE laimamise tuhinas selliste asjade peale ei tule? Kui keegi su idiootsuse tõttu vigaseks või hoopis surma saab, kas võtad vastutuse? Kindlasti mitte….

  Vasta
 • Aoo

  17. okt. 2018 - 14:01

  Ma arvan, et ma just kaotasin ajurakke seda lugedes 🤔

  Loodan lihtsalt, et inimesed seda uskuma ei jää ja nendega midagi ei juhtu 🙏

  Vasta
 • Väga julm

  18. okt. 2018 - 07:33

  Ei noh, väga õige. Helkurid on mõtettud, mis ikka nendega teed, ainult pagulased panevad neid tähele (vägistamise põhimõttel). Väga lahe artikkel noh… Kahju, et igaüks ei mõista seda “suursugust” seadust, ahmen.

  Vasta
 • Kersti

  19. okt. 2018 - 18:52

  Kas see on naljanurgake vòi?Ùks tàdi vöib mida iganes leiutada aga tegelikult olen ma aru saanud et meie valitsus on sama ajuvaba kui tàdi.

  Vasta
 • Kerttu

  26. okt. 2018 - 02:07

  Ei, loomulikult. Järjest paremaks läheb. Enam rassistlikumate inimeste hulgas ei saa elada,täiesti jälgad inimesed, ausalt.

  Vasta
 • helvka

  12. okt. 2019 - 22:25

  Mina ei poolda pagulasi ,aga kõik tahavad elada…..Kõik ei ole vägistajad…Hoian neist lihtsalt eemale..Kes kandis see kannab ka nüüd helkurit usun mina !

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles