Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Helme laulvas revolutsioonis ei osalenud: mul polnud orjade kantseldamise kõrvalt aega

Helme oma talumajapidamises 1986. aastal.
jagamist

Täna ilmus Eesti Päevalehes intervjuu asepeaminister Mart Helmega, kes tunnistas, et tema laulva revolutsiooni massihüsteeriaga kaasa ei läinud. Nüüd on selgunud ka põhjus, miks.

Eesti Päevaleht kirjutas täna:

„Laulva revolutsiooni põhitegelastest kujunesid hiljem iseseisva Eesti juhtpoliitikud ja –ametnikud, neid jätkus igasse suuremasse erakonda. Öölaulupeod, Balti kett ja paljud teised sündmused olid tõelised massiüritused, kus osales kindlasti kümneid, kui mitte sadu tuhandeid inimesi. Sellepärast on väga paljudel inimestel tollest ajast isiklik mälestus, mida sageli meenutatakse. Mitte aga Mart Helme.“

Asepeaminister Mart Helme põhjendas oma puudumist Eesti tähtsamatest sündmustest nii:

„Ma ei osalenud nendes sündmustes. Ma elasin sel ajal maal ja tegelesin põllumajandusega. Peamiselt orjade kantseldamisega. Neid ei saanud toona kordagi üksi ja järelevalveta jätta,“ märkis minister täna oma selgituses.

Oma sõnade kinnituseks jagas Mart Helme ka pilti sellest, kuidas tollal põllumajandamine käis ja mis teda takistas laulvas massihüsteerias osalemast.

„Teil ei ole ettekujutust sellest, mida tähendab üksinda suure majapidamise pidamine, kus sul on kümneid orje, linde, kasvuhooneid ja sa teed seda praktiliselt üksinda. Pead iga päev olema asja juures, sa ei saa jätta orje söötmata-jootmata, kasvuhooneid kastmata ja õhutamata,“ lisas mees.

Kui Päevalehe kuri ajakirjanik küsis Helmelt, et kuidas saab viimane end nimetada rahvuslaseks, kui teda polnud kusagil, kui Eesti vabaduse eest võideldi, vastas Helme nii:

„Kulla sõber, ma olin siis ka rahvuslane. Kuidas te aru ei saa? Oma orje kantseldades kasvatades olin suurem rahvuslane kui paljud nendest, kes praegu on euroliidu teenistusse läinud ja kõik ideaalid reetnud. Aga see teile pähe ei mahu. [Andrus] Ansip ässitas koeri inimeste kallale, nüüd on suur rahvuslane. Ansip on õige mees, aga näe, Helme pidas orje ja ei ole õige mees. Kas te ei arva, et teil on kusagil loogikaviga?“

SEOTUD LOOD:

DEFITSIIT! Ehituspoed teatavad, et tööliste kinnipidamiseks mõeldud ahelad hakkavad poodidest otsa saama

Parempopulist Marine Le Pen Patarei vanglas: kena koht, miks te liberaste siin ei hoia?

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles