Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Helme: uut politsei eriüksust on vajadusel tarvis „Sinise Äratuse“ vastu võitlemiseks

Siseminister andis Riigikogus aru. (foto: kuvatõmmis)
jagamist

Siseminister Mart Helme andis täna aru Riigikogu ees, kus muu hulgas tuli tal vastata ka küsimustele seoses 20 miljonit eurot maksva mineva uue politsei eriüksuse ehk sisekaitse reserviga. Helme sõnul võib eriüksust tarvis minna näiteks ülekäte läinud „Sinise Äratusega“ võitlemisel.

Sisekaitse reserv on multifunktsionaale kriisiolukorras tegutsemise reserv,” sõnas siseminister Mart Helme plaanitava üksuse kohta täna.

Üksus on vajadusel kõigeks valmis

“Sisekaitse reserv on reserv, mis mobiliseeritakse kriisiolukorras. See ei ole üksus, mida hakkame kasutama igapäevaselt mingisuguste politsei või piirivalve või kaitseväe lünkade täitmiseks,” selgitas Helme täna Riigikogus arupärijatele.

Helme selgitas, et kuigi nii politsei kui ka piirivalve saavad rahuajal oma ülesannete täitmisega hästi hakkama, vajavad nad kriisiolukordades abi.

“Kui meil tekib mingi kriisiolukord – on mingi katastroof, inimeste evakueerimise vajadus, massiline illegaalne piiriületus või ma ei tea, ma ei tea tulevad näiteks ülekäte läinud „Sinise Äratuse“ noored relvadega tänavale, millele politsei ei suuda reageerida selles mahus nagu on vaja -, siis meil on vaja seda reservi, mille tõmbame sinna kohta, kus see kriis parasjagu kõige akuutsem on,“ märkis minister.

Hetkel veel need relvadega noored Eesti riigile mingit ohtu ei kujuta, märkis siseminister. (foto: Sinine Äratus)

Helme sõnul ei kuulu „Sinine Äratus“ EKRE alla

Riigikogu liikmed esitasid siseminister Helmele arupärimise ka selle kohta, mida ta arvab sellest, et tema erakonna noortekogu liikmed poseerivad internetis relvadega.

„Sinine Äratus“ on iseseisev MTÜ ja ei kuulu mingisuguse allorganisatsioonina EKRE alla. See on ideoloogiliselt seotud EKRE-ga aga mitte strukturaalselt. Me ei saa seda ka laiali saata, isegi kui tahaksime seda,“ selgitas Helme.

„Seega ei kontrolli meie seda organisatsiooni kuidagi ja kuigi täna nad (Ruuben Kaalep ja punt 15-aastaseid tüdrukuid, toim.) Eesti riigile mingit ohtu ei kujuta, ongi sisekaitse reservi vajadusel vaja just taoliste ülekäte läinud üksustega võitlemiseks ja neutraliseerimiseks,“ lisas Helme.

Sisekaitse reservi loomise eelarvevajadus on 19,7 miljonit eurot. Summa eest on plaanis nelja aastaga soetada varustus umbes 700 inimesele, samuti viia läbi väljaõpe ajateenistuses ja vähemalt üks reservõppus aastas ning värvata personali politsei- ja piirivalveameti koosseisu.

SEOTUD LOOD:

EKRE fraktsioon saadab Linnamäe hüdroelektrijaama kaitsma relvastatud geiriljaüksuse

Ameeriklaste pühad ja kombed hiilivad vaikselt Eestisse- oma järge ootavad ka koolitulistamised

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Aare Tesaar

    18. sept. 2019 - 20:46

    Vot on minister! Oskab ette näha— paari aasta pärast on tänased 15-aastased juba 18 ja sõjaväkke sobilikud, samas pulbitsevad neidude ja noormeeste hormoonid kõikse enam ajavahemikus 15-20 eluaastat. seega on oodata rahutusi…vähemalt üksikisikute ja paaride tasemel….

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles