Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Helme võõrtööjõust: meil on Eestis ka piisavalt puulasi ja tohtlasi, kes töö odavalt ära teeks

Rahandusminister Helme sõnul tööjõukätest tänavu põllul puudust ei tule, sest kes ei tahaks näiteks tulla Soomest hea palga pealt siia põllule tööle.
jagamist

Rahandusminister Martin Helme ütles täna Riigikogus esinedes, et põllumajandusettevõtte juhtimine pole pooltki nii keeruline kui kohvikupidamine ning ta leiab, et meil on Eestis ka piisavalt puulasi ja tohtlasi, kes põllutöö odavalt ära teeks.

Helme viibutas näppu ka nende põllumajandustootjate poole, kes tänase valitsuse usku pole.

Raha hakkab jagama Mart Järvik

Rahandusminister Helme sõnul hakkab põllumajandusele jagatavat 250 miljonit eurot jagama Maaelu Edendamise Sihtasutus, mille nõukogu liikmeks määrati selle aasta jaanuaris endine maaeluminister Mart Järvik.

“Põllumajandussektor saab tänase selle lisaeelarvega terve hulga väga mahukaid ja väga põhimõttelisi toetusmeetmeid, mis on just nimelt suunatud sellele, et meie põllumajandussektor muutuks konkurentsivõimelisemaks,“ selgitas Helme.

Lugu jätkub peale ahvatlevaid kommertspakkumisi.

„Ja kuna oleme seda rahajagamist pannud juhtima oma mehe (Mart Järviku, toim.), siis saame olla kindlad, et mingit susserdamist seal ei tule ja raha läheb just nendele põllumeestele, kes toetavad, vajadusel ka pimesi, tänast valitsust ja eriti meie erakonda,“ sõnas minister Helme.

„Siis jäävadki ellu ainult tugevamad ehk need, kes meilt raha saavad. Sellega eraldame n-yttttthyö terad sõkaldest,“ sõnas ta.

Kohvikupidamine raskem kui põllutöö?

Helme võttis sõna ka odava võõrtööjõu teemal ja nimetas seda pseudoteemaks.

„Teate, ma olen põllumeestega kohtunud ja neil on pidevalt kas maa külmunud või kärss kärnas. Käib pidev hala, et eestlased ei taha põllule tööle tulla ja sellepärast on võõrtööjõudu vaja, kes sama töö odavama raha eest ära teeks,“ kommenteeris minister.

„Ma ütlen, et need põllumehed pole tõelisi raskusi näinudki – kui mina omal ajal kohvikut pidasin, siis sain ilusti hakkama, või noh, pankrotiga see lõppes aga see pole oluline. Oluline on, et tuleb ka ise osata skeemitada – kanda oma erakulusid, nagu näiteks trussikud, ettevõtte arvele või siis panna sularaha otse enda tasku, nagu mina seda tegin,“ õpetas minister põllumehi majandama.

„Ei, mina nende pärast pisarat ei vala. Mina arvan, et põllumeestel on aeg palgata Eesti inimesi – meil on endal ka nüüd erasektori kokkukukkumisel piisavalt puulasi ja tohtlasi, kes selle töö odavalt ära teeks ja pole vaja neid kuskilt Ukrainast sisse tuua,” lisas rahandusminister.

SEOTUD LOOD:

FOTOUUDIS! Martin Helme suvila ehitanud töömees: ma arvasin, et ümbrik oligi ehitusplaan

Eestlased jooksevad tormi, et tulla tagasi maailma kõige õnnelikumast riigist ühte õnnetusse lõhestunud riiki

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • madrus

  7. apr. 2020 - 20:11

  … no nii andekat ministrit ei ole Eestis enne olnud, tõsine eesti mees, teab mis tegelt toimub ja kuidas peab kõik olema. Artikli päises olev foto on ka väga iseloomulik, need, kes arvavad, et see on psühhiaatriline nähtus, peaksid ise paldiski maanteele minema ja kohe….

  Vasta
 • Herki

  9. apr. 2020 - 21:20

  Mulle tundub et kõik puulasi ja tohtlasi on minu juures tööl ja ootan kaitsemaske juba kuu aega. Tehes täna inventuuri ja avastasin laos olevat suurekoguse maske. Kui Helme-d tahavad laenan,siis on talutöödel värske õhk.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles